Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy kövér embert utálsz,...

Ha egy kövér embert utálsz, mert kövér, valójában azt mondod neki, utállak, mert nem tetszik ahogy kinézel, megvetlek, és nem tartalak embernek, mert csúnya vagy - szerintetek jogunk van ilyenhez?

Figyelt kérdés

Itt éjjeli ügyeletemben néztem egy filmet, egy dagi csajról szólt, nem szeretem az ilyen filmeket, de ez valahogy érdekes volt. És elgondolkodtam pár dolgon. Kamaszkoromban én is fikáztam a kövér csajokat az osztályomban. Utáltam őket, mert nem tetszettek nekem.

Nem érdekelt, kik ők, milyenek, lerendeztem annyival, hogy rondák és utálatos disznók, igénytelenek, és és nem vettem őket semmibe, és a történetük nem érdekelt.

Most felnőtt fejjel talán először gondolkodtam el ezen, hogy vajon jogunk van kirekeszteni bárkit, mert más a külseje, a vallása? És gondolok itt a pár napja történt párizsi támadásra is, ami felkavarta a világ iszapját.

Érdekelne, ki hogy látja az ilyet, ha már hajnalban ilyen filozófikus ütembe kerültem. Örülök az értelmes vitának.



2015. jan. 14. 05:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
10%
Kirekeszthetjük-e őket? Nem. Lenézhetem és megvethetem, mert lusta lefogyni, és a hét 3 napján a mekiben tölti az uzsonnaidőt? Igen.
2015. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Olvass feljebb, pajti. ;)
2015. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

mint már írták, arról nem tehetsz, h a külsõ visszatetszést kelt benned. de kirekeszteni a külseje miatt senkinek nincs joga. kivátképp,mert nem tudhatod, hogy csakugyan önuralom-hiány, vagy alkati ( hormonzavar, stb, mint feljebb egy kislány sorolta ), mert ha alkati, akkor hiába próbálkozik bármivel.

attól még lehet értékes ember, persze lehet csakugyan lusta, vagy / és buta. de ezeket kell nézni, nem a külsõt. és tapintatosan meg lehet tudakolni, hogy miért?

2015. jan. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
65%

Még ha az osztálytársnőid nagy eséllyel nem fognak megbocsájtani,de értékelendő,hogy benőtt a fejed lágya.


egy duci 21/L

2015. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként nem szabadna elítélni senkit se a kinézete alapján,akár túlsúlyos,akár elszíneződtek a fogai májproblémák miatt,stb.


Utolsó voltam.

2015. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

Az előző hozzászólások között sokan említették, hogy a gyerekek csúfolódhatnak, mert könnyen ítélkeznek és ez a normális. Én ezzel nem értek egyet. Engem ugyan sosem csúfoltak, de nem egy osztálytársamat - általános iskolában és gimnáziumban is - igen. A legtöbbjüket olyan dologgal bántották, amiről nem is tehettek: fogszabályzó, szemüveg, stb. Nem hiszem, hogy nem lenne elvárható egy gyerektől is akár, hogy csak az előnyösebb külsejű embereket vegyék emberszámba.

Most kicsit eltávolodnék az iskolától: volt, hogy felszállt a metróra egy nagyon kövér nő. Vele szemben ült egy kisfiú az édesanyjával. Amikor a nő leült, a kisfiú hangosan megjegyezte, hogy "milyen csúnya kövér az a néni...", mire az anyja azt válaszolta, hogy "ne is nézz rá", mindezt lenéző és sértő hangnemben. Nem is tudom elképzelni, hogyan érezhetett szegény nő, hiába volt nagyon kövér. És nem az a lényeges, hogy ez pajzsmirigy-betegség vagy a mértéktelen zabálás és mozgáshiány következménye-e: egyszerűen senkinek sincs joga a másikat ilyen módon megalázni.

2015. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
78%
*hogy NE csak az előnyösebb külsejűeket vegyék emberszámba
2015. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

A kisgyerekeknél az empátia érzése fokozatosan alakul ki, és nem mindenkinél egyformán. Ez a neveltetéstől, szocializációtól is függ (család, pedagógusok, iskolatársak hatásai). Ez azt jelenti, hogy a kisgyerekek egyszerűen képtelenek a másik embertársuk szemszögével nézni a dolgokat, és nem érzékelik, ha megbántják őket, hogy a másiknak az milyen érzés. Ez természetes dolog, és ezért nem lenézni kell őket, hanem pont ezért kell megfelelően nevelni és jó szocializációs körülményeket biztosítani számukra. Pl. azok a gyerekek, akiket úgy nevelnek, hogy ne bántsa a másikat, az erőszak pedig csúnya dolog, az agresszivitást pedig leszűkítik a játékra, szabályozott keretek közé (pl. foci), azoknál az empátia érzése hamarabb kialakul. Azok a gyerekek viszont, akik nem ilyen környezetben nőnek fel, sőt, még a szüleik is agresszívek velük, náluk lehet, hogy egyáltalán ki sem alakul az empátia.


Ez persze nem ilyen recept-szerű dolog, de nagy átlagban így van. Az sem véletlen, hogy a gyilkosok, vagy azok az emberek, akik valamilyen agresszív cselekmény miatt ülnek (nemi erőszaktól kezdve a franc tudja) általában gáz családi körülméynek között nőttek fel. Nem mindenki, de nagy átlagban igen.


A kövér nős példára kanyarodva. Ott nem a gyerek hibája, hogy leszólta a kövér nőt, hanem a szülőé, mert a szülőnek ilyenkor el kell magyarázni, hogy ezt nem szabad stb. - de ehelyett a nő még rá is tett egy lapáttal. Ez tipikus példája a félresikerült nevelésnek. Persze nem azt mondom, hogy a gyerek börtönben végzi erőszakos nemi közösülés miatt, de az biztos, hogy akik ilyen dolgok miatt ülnek, azokat így nevelték vagy még rosszabbul.

2015. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Melyik volt ez a film, amit láttál?

2015. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
91%

Én duci vagyok, mindig is az voltam. Idén derült ki, hogy beteg vagyok. Soha nem ettem annyit, mint szuper-vékony osztálytársaim mégis az voltam ők nem.

Most már leszarom őket, nem kell szeretniük, de hagyjanak békén.

Számomra az volt felháborító amikor az egyik osztálytársam buliján az egyik srác beszólt nekem, hogy ne egyek már többet. Megjegyezném, hogy már 4 órája tartott a buli, de én csak 2 szelet pizzát ettem. Pedig volt ott minden... MINDEN!

2015. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!