Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy kövér embert utálsz,...

Ha egy kövér embert utálsz, mert kövér, valójában azt mondod neki, utállak, mert nem tetszik ahogy kinézel, megvetlek, és nem tartalak embernek, mert csúnya vagy - szerintetek jogunk van ilyenhez?

Figyelt kérdés

Itt éjjeli ügyeletemben néztem egy filmet, egy dagi csajról szólt, nem szeretem az ilyen filmeket, de ez valahogy érdekes volt. És elgondolkodtam pár dolgon. Kamaszkoromban én is fikáztam a kövér csajokat az osztályomban. Utáltam őket, mert nem tetszettek nekem.

Nem érdekelt, kik ők, milyenek, lerendeztem annyival, hogy rondák és utálatos disznók, igénytelenek, és és nem vettem őket semmibe, és a történetük nem érdekelt.

Most felnőtt fejjel talán először gondolkodtam el ezen, hogy vajon jogunk van kirekeszteni bárkit, mert más a külseje, a vallása? És gondolok itt a pár napja történt párizsi támadásra is, ami felkavarta a világ iszapját.

Érdekelne, ki hogy látja az ilyet, ha már hajnalban ilyen filozófikus ütembe kerültem. Örülök az értelmes vitának.



2015. jan. 14. 05:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
94%

Se utálni, se kirekeszteni nincs jogunk senkit, mert kövér vagy sovány, alacsony, magas, szemüveges, nagy fülű... a személyiséget kell nézni. Egy kövér ember is lehet jó arc, humoros, barátságos, és egy übertrendi sovány is lehet talaj paraszt bunkó. Én kisiskolásként kövér voltam. Katolikus suli. Tanárok, diákok együtt gúnyoltak és kergettek a depresszióba. Öngyilkosságot fontolgattam. Aztán 15 évesen nőttem 10 centit és lement a felesleg... érdekes módon utána nem volt csesztetés. Elég elszomorító volt pubertáskorú, érzékeny lányként azt tapasztalni, hogy a külső érdekli az embereket és mennyire felszínes világban élünk. Megmondják hogy nézz ki, mit egyél-igyál, hogyan öltözz és sminkeld magad, milyen pofákat vágj...

Most, 29 éves fejjel is gyakran álmodom azt, hogy az egykori duci diáklány vagyok és csúfolnak.


29L

2015. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
4%

Nos, nyugodtan azt utál, illetve közösít ki mindenki, akit akar. Az hülyeség, hogy nincs joga hozzá. Nehogy már más mondja meg, hogy kit fogadunk be a baráti körünkbe, és kit nem, vagyis kit közösítünk ki onnan.

A kiközösítésre sok minden indokot adhat, akár a kövérség, rondaság, viselkedés, igénytelenség, öltözködés, tetoválások, tájékozatlanság, más etnikumhoz való tartozás, műveletlenség, szexuális orientáció, vallás.

Megjegyzéseket is jogunk van tenni rájuk, csak ha épp ezt meghallják az alanyok, és sértve érzik magukat, akkor vállalnunk kell a következményeit. A hátuk mögött kibeszélhetjük őket, hogy milyen förmedvények. De ha meghallja az illető, és emiatt netán seggberúg, lepofoz, stb. akkor ez van, erre is számítani kell. Legfeljebb visszaütünk, aztán jó kis csihi-puhi lesz belőle. :D

2015. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
látom, átjött a lényeg...
2015. júl. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
40%
Szerintem ha próbál tenni ellene vmit akkor nincs jogunk bántani 14/l
2019. dec. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 FoxtrotLidérc ***** válasza:
53%
22-es vigyázz, hogy valaki össze ne csomagoljon a kis ovis barátaiddal együtt!
2020. jan. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
91%
Olyan durván, ahogy régen álltál a dologhoz, serintem senkinek nincs hozzá joga, és útálatos dolog is. Gondolj bele, neked hogyan esne, biztosan te sem vagy tökéletes, és lehetnek bőven, akiknek ezért ellenérzése van, csak még ezek szerint nem részesültél ilyen tapasztalatban. Másrészt, ha ilyen érzéseid vannak bárkivel szemben, azért kedvesen is lehet véleményt nyilvánítani, illetve nemtetszést kifejezni. Emberek - szókincs - közösség... - párbeszéd..hmm? Azért nem hátrány, hogy ma már nem egészen így állsz hozzá. Mami71
2022. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
25. De kis buta vagy!
2022. jan. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 FoxtrotLidérc ***** válasza:
27: Ne tévessz össze anyukáddal! ^^
2022. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!