Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért köt mindenki a helyesirá...

Miért köt mindenki a helyesirásomba?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon a legtöbb ember kötöszködik!

És olyan válaszokat irnak amelynek köze sincs a válaszhoz.Ami megsérti az oldal szabályzatát.


2015. jan. 15. 18:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
Én leginkább azért kötök bele, mert egyrészt fél perc átolvasni amit írunk, másrészt a legtöbb böngészőben, telefonban még helyesírás-ellenőrző is van ami mutatja hogy "hé te hülye, hát rosszul írod".
2015. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Akarsz róla beszélni?


Igen, ezen az oldalon sokan kötözködnek, mert unatkoznak és unalom űzőnek használják. És mivel kedveskedni, építő jellegűen hozzászólni fáradságos (agyi munkát igénylő) feladat, inkább visszakézből kötegszik.


ÉS?

Tudd, hogy ezek nem neked szólnak, hanem belőlük. Ha nem veszed fel őket, csak segélykiáltás marad az egyedül létükre. Mások meg viccesen tudják csinálni, mint itt #1.


Ha a helyesírásom hibás, és valaki kisegít, megköszönöm. Ha valaki fikázik, azt ignorálom. Ne etesd őket (ne válaszolj nekik). Néhányaknak valóban a veszekedés, a zavar és a felfordulás a lételeme: ha vitába szállsz vele, csak a kedvére teszel. Ahogy a mondás tartja: "ne kezdj birkózásba egy disznóval. Mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezi is."


Szóval ha saras akarsz lenni? Rajtad áll. :)

2015. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
#11: Ezt lehet kedvesen is csinálni, meg a másikat lehülyézve is csinálni. A választás a te kezedben van. Te inkább a hülyézést választottad az írásod alapján. :P
2015. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%

#7-re reagálva:


Engedjétek meg, hogy kiragadjak egy csodás példát a válaszok közül arra, hogy miért születnek ilyen kérdések és egyúttal válaszoljak is a kérdésre, amit #7 feltett!


"...na meg minek ír az aki nem tud? Inkább maradna a rajzolásnál...Te is."


[ példa értékelése ]

Tipikusan olyan válaszadót tükröz, aki egyszerre büszke arra, hogy csak azért sem hajlandó megérteni a másik mondani valóját, vagy csak nem képes rá, mert kognitív rész nem fejlődött ki benne és beleköt, de alternatívát nem ajánl. Ellenben gúnyos közhelyekkel dobálódzik.

Egy rosszindulatú, gondolkodásában hiányos, kötekedő alakról tesz tanúbizonyságot a saját írása. Ettől még lehet, hogy jó ember, de ezt erősen titkolja. Ilyenkor szokott jönni, hogy ez vicc volt. De első sorban ez egy rosszindulatú sértés volt, amit lehet viccnek is felfogni, de jobb lenne belátni, hogy a szarkazmus a viccelődő emberek gorombasága.


Aki nem tud írni, az nem ír, mivel nem tud írni. o.0 Meglepő?

Aki ROSSZUL, vagy HELYTELENÜL tud írni, az úgy is fog írni, de írni fog. Ugye, hogy van különbség! (Ahogy a válasz adó is tudna jó ember módjára válaszolni, mégsem teszi.)


[ válasz a kérdésre ]

Márpedig aki helytelenül ír, az azért ír a gyakorikerdesek.hu oldalra, mert az oldal mottója az, hogy "Gyakori kérdések és válaszok: amit máshol nem mertél... azt itt felteheted!". Tehát van egy kérdése, ami őt foglalkoztatja és szívesen megkérdezné valakitől, de itt meri / szeretné ezt megtenni.


Megfelel a válasz kedves hetes? Megértetted, hogy miért ír ki kérdéseket az (is), akinek gondjai vannak az írással?

2015. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#7esnek és társainak ez fájt! Enyje! Most megbántottad a Grammar Nácikat.
2015. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele ,hogy a helyesírás nem túl előnyös.

Egyrészt a facebook miatt nem ír sok ember helyesen!

Én nem nézem a szöveget mikor írok.És ehez sajnos hozászoktam.Mármint ez olyan régota tart hogy elfelejtettem helyesen irni!De ott még nem tartok hogy úgy is beszéljek mint facen.pl.:JAJ LOL,ASD,JAJ XD,stb

2015. jan. 17. 10:10
 17/21 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele ,hogy a helyesírásom nem túl előnyös.

Egyrészt a facebook miatt nem ír sok ember helyesen!

Én nem nézem a szöveget mikor írok.És ehez sajnos hozászoktam.Mármint ez olyan régota tart hogy elfelejtettem helyesen irni!De ott még nem tartok hogy úgy is beszéljek mint facen.pl.:JAJ LOL,ASD,JAJ XD,stb

2015. jan. 17. 10:10
 18/21 anonim ***** válasza:

Érdemes azért törekedni erre, mert a szavak leírása benned is rögzül, és később nehezebb lesz, ha az elején nem javítasz rajta.


Az, hogy miért veszik komolyabban azt, aki helyesírást betartja, még akkor is, ha a mondani valója ugyan az, talán nem itt kell megvitatni. Mégis ez valamilyen szintű műveltséget tükröz, másrészről meg ez egyfajta berögzült elvárási szint lett mindenkiben. Ha hanyagolod, egyre nagyobb bakikat is véthetsz. Rajtad áll, hogy ezt fontosnak tartod-e vagy sem. De mindenhol lesz olyan, aki meg fog szólni érte.


Helyesírás ellenőrző programok nemcsak abban segítenek, hogy jelzik a szó helytelen leírását.


"FB-n más is ezt csinálja" meg az a bizonyos kútba ugrás esete, amit te nem biztos, hogy más után akarsz csinálni.


Milyen rendszeren használod a FB-t?

2015. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Telefonon,gépen.Ezzel az "irjunk helyesen"programokkal csak az a gond hogy nem azt irja amit akarok.Pl.:xd helyett azt irja hogy de és gatya helyett hogy vágya. xd

Ez kicsit gáz nekem.

2015. jan. 17. 10:44
 20/21 anonim ***** válasza:

"Tisztába vagyok vele ,hogy a helyesírás nem túl előnyös."


TisztábaN, de amúgyis, nem a helyesírás nem előnyos, hanem annak a hiánya.


".És ehez sajnos hozászoktam.Mármint ez olyan régota tart hogy elfelejtettem helyesen irni!"

*ehhez *hozzászoktam *régóta *írni

2015. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!