Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki állatbarátnak vallja...

Aki állatbarátnak vallja magát, hogy lehet ennyire gonosz, vagy csak észre sem veszi miket csinál?

Figyelt kérdés

Ismerős, állítólag fú, de nagy állatbarát, neki mindég kell kutya, macska, madár, eteti a verebeket, cinegéket, satöbbi. Csak az a baj, hogy már 60 elmúlt és nem jut el az agyáig, hogy ha vesz egy kutyát azt nem lesz képes nevelni. Tavaly megdöglött az egyik kutyája, már öreg volt, nagyon beteg és elaltatták. Akkor rögtön nézett egy másikat és nem volt képes rá hogy megnevelje, hol megengedte neki, hogy a házban legyen, hol kizavarta, teljesen félre volt nevelve. Aztán a kutyát elcsapta egy kocsi, mert nem hallgatott a hívó szóra. Akkor elkezdett hisztizni egy másikért, ami szintén félre lesz nevelve, mert már nem bírja, más meg nem fogja helyette gondozni, mert nincs ideje. Nem veszi észre, hogy így csak megöleti a kutyáit?

Ugyanez van bármilyen állattal, mert ha beteg valamelyik, akkor gyógyszerrel tömi őket, mert jaj, csak egy picikét… a sebeiket meg, ha meg akarja nézni, akkor kapargatja, hogy jaj, mi az…

Vagy én nem értek az állatokhoz, vagy buta vagyok? Én belátom, hogy ha nincs idegzetem, nincs időm, vagy nem bírok állatot tartani akkor nem tartok. Sem tyúkot, sem kecskét, sem lovát, még kutyát sem ha egyszer dolgozom akkor minimum 8 órára egyedül kell hagynom és utána ki tudja hogy lesz e energiám foglalkozni vele. Nem teszem tönkre az állatokat azért mert én önző módon azt mondom hogy nekem kell….


2015. jan. 16. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állatbarát NEM egyenlő állatvèdő. A kèt fogalom nem keverendő.
2015. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyilván szereti az állatokat, csak egyáltalán nem ért a nevelésükhöz.

Sokszor az a baj, hogy az emberek úgy választják ki az állataikat, hogy megtetszik nekik. De arra nem figyelnek, hogy nekik való-e az az állat, értenek-e hozzá, nem haladja-e meg az erejüket, passzol-e az életvitelükhöz, megfelelő helyet, körülményeket, foglalkozást tudnak-e neki biztosítani.

Nem feltétlenül rosszindulat ez, csak tudatlanság a témával kapcsolatban, vagy elhamarkodott döntés.


Ja, egyébként a tyúkokat nyugodtan egyedül lehet hagyni 8 órára, nem fogja őket lelki trauma érni. :D

2015. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hogy juthat eszedbe erről a gonoszság. Egy öreg emberről van szó. Tudod egy bizonyos kor után a legtöbb ember gondolkodása lassul, visszafejlődik. Nagypapám pontosan ugyanilyen volt, bár sebeket nem kapargatott, de nem fogta fel, hogy már nem tud úgy vigyázni a kutyusra ahogy kellene, mégis megint akar egy újat, ahogy érintős telefont is, hiába hogy nem is látná a kijelzőt és ráadásul pár ujja hiányzik. Eszembe sem jutna ezekért a dolgokért gonosznak tartani vagy rosszat gondolni. Őket abszolút a jó szándék vezérli, csak már nem képesek megítélni a helyzetet józanul.
2015. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És attól hogy a jó szándék vezérli haljon meg szerencsétlen állat? Én értem, hogy már idős, és nem érti, hogy nem tudja megfelelően ellátni az állatot, de az ilyennek akkor sem való se kutya, se semmi.
2015. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne haljon meg emiatt az állat, de akkor a tudatánál lévő felnőtt akadályozza ezt meg és ne az öregtől várjanak csodával határos megvilágosodást. Nálunk is a nagymamám letiltotta róla a papát, de ha kell mi mentünk volna és tiltjuk meg neki, hogy új kutyát vegyen. Nem egy internetes oldalon dohogunk, hogy milyen szemét ember, meg állat kínzó.
2015. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!