Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek az utazástól. Hogy...

Félek az utazástól. Hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Igazából az utazáson belül sok mindentől félek. Például rossz buszra vagy vonatra szállok fel. Meg hát nem Magyarországon élek, és nem beszélem tökéletesen az itteni nyelvet, ezért mindig begörcsöl a hasam, amikor valaki mellém ül. Félek, hogy nem tudok kommunikálni, és beégek. Volt mással is ilyen? Hogy kezelte?
2015. jan. 17. 19:53
 1/8 piriiiii ***** válasza:

Nekem is volt/van, itt Magyarországon. Alapvetően is tartok a hirtelen vagy új helyzetektől, emberektől.

De sokat utazok, és egyszerűen megszoktam. Önállóbb lettem az évek alatt. :)

2015. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gyémántlány ***** válasza:

Úgy lehet kezelni a félelmeket, hogy szembenézel velük. Lehet, hogy egyszer rossz buszra szállsz majd, előfordulhat, de ez megoldható szituáció! Valószínűleg amint megtörténik veled egy ehhez hasonló eset, rájössz majd, hogy nem is olyan borzasztó. A kommunikálásban pedig nagy segítség, hogyha rontasz, tudj mosolyogni magadon. Minden "beégés" kezelésére az a legjobb megoldás, hogy nevess a saját bakidon. Valószínűleg a beszélgetőpartner is megereszt majd egy apró kis mosolyt, és ennyi, téma lezárva.

Tehát ne félj, nem lesz semmi gond, ha meg mégis, ráérsz akkor gondolkodni rajta.

2015. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező te is szlovákiai vagy? Mivel nem tudom túl jól a nyelvet már velem is megtörtént pár ciki esemény az utazással kapcsolatban. Viszont miután a tömegközlekedés mindennapos lett számomra kicsit javult a helyzet.
2015. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam gondolni, hogy ha rossz buszra/vonatra szállok akkor mi bajom lehet? Legfeljebb felfedezem a világot!

Ne stresszelj, inkább tereld el a figyelmedet valamivel, nézelődj, aludj, olvass, hallgass zenét, a többi nem számít!

Amúgy meg, ha rossz helyre szállsz fel akkor a kalauz biztos szólni fog, hogy nem stimmel a jegyed, vagy a buszsofőr szól, hogy ő ott nem áll meg...

2015. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, azért ha nem is érted a nyelvet azt megtudod érteni, ha rázzák a fejüket, vagy hosszan beszélnek a jegyedről, meg más ilyen-olyan verbális jelekből...
2015. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as eltalálta. :) Amúgy köszönöm a válaszokat. De nem csak ez az egyetlen dolog, ami miatt szorongok, máskor is rám szokott jönni ez a ,,rosszullét", csak most kezdett el igazán zavarni.
2015. jan. 17. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamiféle pánikbetegséged van. Az egyik megoldás erre, hogy szándékosan többször is kínos helyzetekbe juttatod magad, és egy idő után emiatt változni fog a reakciód a hasonló esetekre. Tudom, hogy nagyon nehéz lenne megtenni, viszont gondolj arra, hogy idegenek véleménye nem kell, hogy befolyásoljon.
2015. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20:20-as vagyok:

Kicsit más jellegű, de hátha segít a történetem:

Nekem volt 3 éve egy autóbalesetem, konkrétan fejre álltunk a párommal, ő vezetett, nem sérültünk meg, jó én kék vagyis inkább fekete lettem a biztonsági övtől, de semmi komoly. Szóval azóta autóba egyszerűen csak úgy tudok beülni, hogy majd kiugrik a szívem, összeszorul a gyomrom, és nem kapok levegőt. A párommal már egész lazán tudok utazni, de idegenekkel nem. Olyan mintha a hullámvasúton ülnék. Ezért választok inkább mást vonatot, vagy buszt. Ez nagyon kellemetlen és zavaró, és bármit próbálok tenni ellene nem megy, ha beszélek róla akkor hüléynek néznek, hogy még mindig félek? Egy valami tudott sokat segíteni mégpedig az, hogy a nyáron beültem a kocsiba és a páromat elvittem Romániába a Királyhágóig, majd onnan vissza. Nem sokkal később pedig egyedül elmentem érte a 200 km-re lévő munkahelyére. Szóval így sikerült legyőznöm a félelmem egy részét. Neked is azt tanácsolom, vegyél egy nagy levegőt, szállj fel egy buszra és kirándulj egyet. Ne törödj azzal, hogy hová visz, csak utazz, szállj szembe a félelmeddel. Ha esetleg nagyon megijednél biztosan találsz valakit aki tud segíteni, hiszen sok magyar ajkú él Szlovákiában. Egy barátom is ott lakik. Ami pedig lényeges, telefonod van, így mindig tudsz segítséget kérni valakitől. Valaki mindig felfogja venni a kagylót és segít neked. De ha nem teszel semmit, akkor mindig félni fogsz és kimaradsz valami csodás dologból!

2015. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!