Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak női szociopaták?

Vannak női szociopaták?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy a filmekben általában férfiakkal ábrázolják ezt a fajta karaktert, de az összes történetben, amit olvastam a netetn, ott is kivétel nélkül mind férfinevek voltak.

Nőknél nem alakul ez ki vagy mi?



2015. jan. 18. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert filmekben és könyvekben főképp férfiakat ábrázolnak, attól még egy nő is lehet szociopata.
2015. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy kettős mérce van a filmiparban és többször alkalmaznak férfi szereplőket, mint nőket. Az életben egyenlőbben oszlanak meg ezek - tumblrön például három szociopatával is társalogtam (amúgy képzeld, semmi különös nincs bennük.)
2015. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam egy oldalon:


"...különbség van a férfi és női pszichopaták arányában. Feltételezhető, hogy a férfiak körében azért nagyobb a számuk, mert a genetikai (és környezeti) hatásokat a tesztoszteron és más androgén hormonok közvetítik, illetve erősítik fel. Ez azt is jelenti, hogy azok a nők, akiknél pszichopata viselkedési tüneteket regisztrálnak, nagyobb genetikai terheltséget hordoznak, mint a hasonló megbetegedést mutató férfiak, akik viszont nagyobb érzékenységet tanúsítanak a környezeti hatásokra. E "kettős küszöb" modell értelmében, paradox módon, a pszichopátia nagyobb öröklékenységet mutat a nők körében, miután e betegség változatosságának környezeti összetevője kisebb náluk."


[link]

2015. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hogy a viharba ne lenne?? Jó, igaz, férfiaknál jellemzőbb, én például ismertem egy női szociopatát (még 15 évesen volt a "legjobb barátnőm"), és rosszabb bármilyen férfi szociopatánál.
2015. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!