Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez az alvási szokás rossz?

Ez az alvási szokás rossz?

Figyelt kérdés

Mindig reggel fekszem le aludni, és délután kelek fel. Ez rendszeresen így van, már évek óta.

Mire összeszedem magam az olyan 12-13 óra. Kelés után nem bírok enni, csak minimum 1 óra múlva, és akkor is nagyon keveset, mert úgy érzem jól laktam! Napközben sem eszem sokat.

Évek óta nincs munkám, és túlsúlyos vagyok.

Számolom a kalóriákat, de nem sikerül fogyni, ink hízok... Mozogni nehezemre esik.


Mit tehetnénk, hogy jobb életem legyen?

Befolyásolja-e az alvási szokásom, a fogyási próbálkozásaimat?


Egy fiatal nő...



2015. jan. 17. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:

És mit csinálsz éjjel?

Hát szerintem ha a munkád nem indokolja (már pedig neked nem), akkor nem normális, hogy így élj, hiszen a bioritmusnak a nappal és éjszaka váltakozásához is igazodnia kell bizonyos mértékben. És igen, ez felboríthatja úgy a szervezetedben végbemenő folyamatokat, hogy az káros legyen. Miért nem szoktatod vissza magad a rendes napi ritmusra? minden nap csak egy órával korábban feküdj le az előző naphoz képest, viszonylag hamar megoldódna a dolog.

Testmozgást is végezz, hogy lefáradj, a fizikai fáradtság is segíteni fog a szervezetednek visszaállni a normális kerékvágásba.

2015. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért alakult ki ez az alvási szokás nálad, mert nincs ami keretet adjon az életednek (reggel nem kell munka miatt felkelni)...

Ez a bioritmus átállás rendkívüli módon rombolja a közérzetedet, én tudom, tapasztalatból beszélek, nagyon nagy hatással van a közérzetre ez a bioritmus átállás... Kapcsolat van a helytelen bioritmus és a depresszió kialakulása közt is... Próbálj meg visszaállni a helyes bioritmusra, találj ki egy napi programot, bármit, ami értelmet ad...

2015. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piriiiii ***** válasza:

Az, hogy éjszaka vagy ébren, szerintem nem gond, én is ezt tenném, ha lenne időm, valahogy úgy jobban érzem magamat. Talán az vonz, hogy az éjszaka csendes és nyugodt.

Ha van rendszer az életedben, nem kellene, hogy befolyásolja a fogyási próbálkozásodat. Azt inkább a mozgáshiány zavarja, meg a táplálkozás.

Mit jelent a reggel? Hánykor fekszel le? Ha konkrétan reggel (az nálam 7-8 óra), akkor keveset alszol! Az viszont baj.

2015. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van hogy 4-5, de van, hogy 8-9, de előfordul hogy 10-kor lefekszem , de akkor 16:00 után kelek fel.

Az az érdekes, hogy ha időben le is tudnék feküdni, és felkelnék korán, hiába aludtam min 8 órát, nagyon álmos vagyok. De ha mondjuk 8-kor lefekszem és felkelek 12-12 körül, akkor úgy érzem, mintha ki lennék pihenve.

2015. jan. 17. 10:43
 5/8 piriiiii ***** válasza:
Ez rendszertelenség, és a nem tesz jót. Teljesen összezavarod a szervezetedet.
2015. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nappal nem lehet rendesen pihenni, mert a szervezeted "tudja", hogy nappal van, nem normális akkor aludni, mikor az aktivitásod szintje a legmagasabb kellene, hogy legyen. Azért alszol rosszul, mert a melatonin-termelésed is meg van kergülve valószínűleg, mint általában azoknak is sajnos, akik éjszaka dolgoznak.

Neked semmi okod erre, a rossz alvás egyéb gondhoz is vezethet, mint túlsúly. Vált mielőbb. Könnyebben vissza tudnál térni a normális ütemhez, mint gondolnád.

2015. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, a mély alvás fázist valószínűleg nappal nem, vagy kevésbé lehet elérni, ezért az állandó fáradtság-érzet. Tudom hogy amikor én is ilyen módon át voltam állva, nem volt semmihez energiám, kedvem, állandó hőhullámaim voltak.
2015. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Uhhum...

Mondhatni értem.

Az meglepő viszont hogy túlsúlyos lettél. Általában ez az életmód jelenség fogyással jár.

Én is mikor munkanélküli voltam ugyanígy jártam. Kitolódott a napom fokozatosan egyre későbbre. délbe reggeliztem este ebédeltem éjjel meg nasiztam.

És lehet nálad ez nem állt át. Nem mozogsz ennyi a baj.

Találj valami hobbit míg ráérsz... Gondolom a tél és ez a hideg fénytelenség meg megkoronázza a dolgokat...

2015. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!