Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogom van-e bárkit és bármit...

Jogom van-e bárkit és bármit utálni bármilyen nekem tetsző okkal vagy épp minden ok nélkül? Szerintem ez olyan elemi kérdés, hogy feltenni is felesleges mert a válasz nem lehet más csak igen.

Figyelt kérdés

De úgy tűnik ezt nem mindenki gondolja így.

Szerintem jogom van utálni bárkit és bármit akármiért vagy éppen „csak”.

Utálhatom a cigányokat, zsidókat, négereket, marslakókat akárkit és ha megkérdik miért? Hát mert CSAK!

És ez a csak nem azt jelenti, hogy az utálatomnak ne lenne tudatos vagy nem tudatos oka, hanem az, hogy senkinek semmi köze hozzá és senki nem számoltathat engem el, miért is utálom X-et, Y-t.

Van oka, de mi köze hozzá bárkinek. Miért utálom? Csak.


Szerintem ez annyira evidens és megkérdőjelezhetetlen, hogy nem is értem hogy meri bárki is kétségbe vonni ezen jogomat?


Aztán lehet erre mondani, hogy mi lesz ha X is elkezd engem utálni? Hát utáljon. Ő dolga, én lesz*om.


Az a bajom, hogy neki nem olyan színű a bőre mint nekem? Igen, az. És?

Meg se nézem milyen ember ő valójában, hanem már eleve rásütöm a bőrszíne miatt hogy biztos ilyen meg olyan és utálom? Igen. És?

Valakinek ez nem tetszik? Hát ne tetsszen. Gondoljon rólam amit akar.

De a jogomat, hogy azt utáljak akit akarok, hogy azzal szívjak vagy ne szívjak egy levegőt akivel akarok hát ezt ne merje senki se elvitatni tőlem!

Ja hogy lehet rasszistának tetszem lenni? Lehet hogy az vagyok. És?


2015. jan. 22. 08:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Amíg az utálat nem fajul bántalmazásig, minden jogod megvan hozzá.
2015. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Amíg magadban tartod és nem nyilvánul meg akár szóbeli, akár fizikai bántásban, addig azt utálsz, akit akarsz.
2015. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

"Szerintem jogom van utálni bárkit és bármit akármiért vagy éppen „csak”."

Persze, jogod van, csak akkor nem kell csodálkozni ha mások ezért primitív embernek fognak tartani. Normális ember minimum meg tudja fogalmazni hogy mi nem tetszik neki a másikban.


"senkinek semmi köze hozzá és senki nem számoltathat engem el, miért is utálom X-et, Y-t."

Igazad van, viszont neked sem illik akkor hangoztatni, és megosztani másokkal az utálatod, de onnantól hogy kifejezed, viseld a következményeit is.


"nem is értem hogy meri bárki is kétségbe vonni ezen jogomat? "

Mert nem csak jogaid vannak, hanem betartandó szabályok, illemek, társadalmi normák.

2015. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz egy levegőt szívni vele, jogod van hozzá NEKED kimenni!!

Érted? Ehhez van jogod...

2015. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Termeszetesen jogod van ostoba rasszistanak lenni, amennyiben ez nem jelentkezik nalad tevolegesen.
2015. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a kedvencem, amikor itt a GYIK-en is állandóan azzal jönnek, hogy milyen jogon ítélkezem bárki felett is? Milyen jogon? Olyan jogon, hogy így van kedvem bammeg! Nem tiltja semmi!
2015. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Kései Sirató ***** válasza:
Ha jogi oldalról akarod megközelíteni, akkor gondolatszabadság van, igen, azt gondolsz bárkiről, amit akarsz, addig nem vétesz semmilyen jogszabály ellen, ha ezt magadban teszed. Ha kinyilvánítod, akkor úgy teheted meg, hogy másnak a jogait közben nem sérted, szóval itt már nagyon óvatosnak kellene lenned, ha nem akarsz a törvénnyel összeütközésbe kerülni. Az viszont, hogy ok nélkül utálsz valakit, az már orvosi kérdés, mégpedig pszichiátriai, ilyen szempontból talán más rovatban lenne a kérdés helye. Számomra úgy tűnik, hogy nagyon fiatal vagy, és zaklatott lelkiállapotban írtad ki ezt a kérdést. Próbálj mindig konkrét egyeti esetekben gondolkodni és ne nagy általánosságban! Ha bántott téged valaki, az már komoly ok az utálatra, azonban ne mást utálj helyette, vagy ne mást is.
2015. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ok nélkül nem lehet utálni senkit/semmit.Ott mélyen magadban biztos ott van, miért is utálod.
2015. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ember olvasni tudsz? Vagy csak a címig futotta? Leírtam:

És ez a csak nem azt jelenti, hogy az utálatomnak ne lenne tudatos vagy nem tudatos oka, hanem az, hogy senkinek semmi köze hozzá és senki nem számoltathat engem el, miért is utálom X-et, Y-t.

Van oka, de mi köze hozzá bárkinek. Miért utálom? Csak.


"Szerintem azért ok nélkül nem lehet utálni senkit/semmit."

2015. jan. 22. 10:59
 10/20 A kérdező kommentje:

Na azért is álljunk meg!

Ha egy szobában van 10 ember 1 órája és odajön 2 ember, amely 2 ember a jó ideje ott levő 10-nek nem tetszik bármilyen okból, nehogy már azt mondjuk hogy a 10 menjen ki!

Menjen ki szépen az a 2! De addig menjen ki míg szépen mondjuk, mert kimehet csúnyán is bevert pofával!

És milyen jogon vertük be a pofájukat? A legősibb jogon: az erő jogán! Mert mi erősebbek vagyunk.



"Ha nem akarsz egy levegőt szívni vele, jogod van hozzá NEKED kimenni!!

Érted? Ehhez van jogod..."

2015. jan. 22. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!