Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyenge szociális, ismerkedési...

Gyenge szociális, ismerkedési képességen lehet javítani valahogyan?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek az emberekhez, nem megy az ismerkedés.

Itt ahol élek egy jó ismerősöm sincs akivel kijárkáljak, akit felhívjak nincs-e kedve délután kijönni, vagy esetleg ő hívjon ki valahova. Pár, távoli internetes ismerősöm van, akikkel még találkozni se sikerült. Meg gondolom nem is nagyon érdeklem őket így igazából.

Az a baj, hogy nagyon nem megy az ismerkedés. Mindenkiből inkább az utálatot, a haragot, rosszabb esetben az undort váltom ki. Az is baj ha túl kedves vagyok, az is baj ha nem vagyok annyira, igazából akármit csinálok, akármit mondok, az a másik számára idegesítő. Nagyon könnyen felbosszantom az embereket, akiket meg nem, azok is totálisan sz*rnak rám.

Mit tudnék tenni, hogy megoldhassam a gondomat?


2015. jan. 22. 09:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Irigylem azokat, akiknél elég egy-két beszélgetés aztán már haverok lesznek, bárcsak nálam is ilyen könnyen menne az ismerkedés.
2015. jan. 22. 09:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a szobádban marafsz, maradnak az internetes haverok. Dobd be magad a mélyvízbe, menj társaságba.
2015. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 cseriii válasza:
0%
Én mindenkivel megtalálom a közös hangot értek az emberekhez ezen a téren.én szerintem csak add önmagad és legyél magabiztos legyen önbizalmad de ügyelj rá, hogy ne szállj el magadtól :)
2015. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 cseriii válasza:
0%
és csatlakoznék az előttem szólóhoz menj társasággal valamerre. ha beültök valahova kicsit iszogatni az pl tökéletes lenne mert oldja a gátlásokat az alkohol. nem azt mondom hogy hányásig vagy ilyesmi csak pl pár sör
2015. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eleggé sablon amit az előbbiek irtak, látszik, nem erzik át a helyzetet. Én is olyan vagyok mint te, s ugy vélem, attol hogy "elmegyünk társaságba", még nem lesz jobb semmi, hisz X ember közt ugyanugy magányosnak érezzük magunkat, mintha egy kihalt mezőn lennénk. Itt a megoldást csak az jelentheti, hogy iskolában, munkahelyen, könyvtárban, parkban megismerkedünk hozzánk hasonló emberekkel, akik nem nagy szemekkel bámulnak, hogy miért vagyunk antiszociálisak, hanem megértik s áterzik, hisz ők is olyanok.

egyébként én sokkal jobban érzem magam egyedül. Megnyugtat. Tán egyszer majd te is eljutsz idáig, s akkor nem fog igy fájni.


22f

2015. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző mond valamit. Én is olyan vagyok mint te, és a párom is ilyen volt. Ő megért és próbál segíteni.

Azt érzem jó elmenni (mondjuk vele) társaságba, de nem mindegy hogy milyenbe. Ha csak az van hogy hülyülnek, én meg csenben elszórakozok rajtuk, az ideig óráig jó, de hosszú távon nem, mert csak kívülállónak érzem magam. Több ember (mondjuk 5 előtt) meg úgy sem fogok megszólalni a büdös életbe sem.

Az viszont működik, ha pl ebben az 5 fős társaságban van egy lelkizős ill aki jól irányítja a beszélgetést. Szal a társasággal elmenni vagy kétszer, majd azzal az emberrel (meg azzal aki bevitt a társaságba) 3-an leülni egy ital mellé.

Pár ilyen alkalom után bóvül a baráti kör egy fővel, és nő az önbizalom a jól sikerült beszélgetés miatt.

2015. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!