Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik az emberek a...

Miért szeretik az emberek a csípőset?

Figyelt kérdés
Múltkor ettem egy gyrost és alapból tettek bele csípőset, utána tök szarul esett, szépcsípte a számat, hiába ittam rá ugyanúgy irritálta, hiába voltam éhes, teljesen elment az étvágyam, mi a jó ebbe?
2015. jan. 27. 18:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
Mert a csípős kaják hatására a szervezet boldogság hormont termel. Emiatt annak ellenére jó érzés tölt el, hogy fáj. Persze aki sose eszik csípőset annak a fájdalom sokkal kellemetlenebb mert nincs hozzászokva.
2015. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy a 11. válaszoló írja. Ugyan olyan boldogsághormont termel, mint pl. a csoki, csak ez a fájdalom miatt. Nem a semmiért függnek rá az emberek pl. az edzésre. Az is fáj, de jól érzik magukat. Ennél ugyan így.
2015. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"pl. az edzésre."


A mozgás okozta endorfin termelést ne keverjük már ide...

Az miért termel boldogságot amikor a csípős kaja éppen szétcseszi a nyálkahártyámat, meg fáj is?

2015. jan. 27. 20:34
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Talán nem kellett volna rögtön extra csípőst enni.

Nem viccből kell fokozatosan kezdeni, először kicsit csípős, aztán lehet emelni az adagot, nah majd akkor rájössz.

2015. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

,,A kapszaicin esetében,– amely piros chili paprika "hatóanyaga" – is kimutatták, hogy serkenti az endorfin felszabadítását." - Endorifn - Wikipédia


Akkor miért is ne keverjem ide?

2015. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értettem sokáig és ki nem állhattam a csípőset.

Aztán körbekérdeztem és azt vettem észre hogy a legnagyobb csípős kaja fanok kevésbé érzékenyek rá.

Ha megszokod vagy enyhébbet kóstolsz egész frissítő lehet.

Voltam egy pár hetes táborban ahol az egyik napon csak csípőset adtak enni.. Eleinte könnyeztem, köhögtem és égett a nyelvem, inkább kínzás volt mint étel, de miután megszoktam (kénytelen voltam rá ugyanis nem volt más) egész jó lett. Végre éreztem az ízeket és egy kicsit élénkebbnek is éreztem magam tőle.

2015. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak puhány vagy.
2019. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!