Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus vagyok, változni...

Nárcisztikus vagyok, változni akarok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Többen mondták már, hogy valószínűleg nárcisztikus vagyok. Eleinte nyilván csak legyintettem, hogy hülyék, de most hogy egyik unalmas pillanatomban utána olvastam, egyre inkább kezdek meggyőződni, hogy ez igaz.


Az a helyzet, hogy imádom magamat. Elképesztően király csávó vagyok, mind a munkám terén, mint külsőleg. Sikeres vagyok, néha már úgy érzem, hogy nem tudom elkölteni a pénzem, mert annyi van. A sikerességem leginkább a kapcsolataimból fakad, hiszen még a középsulit sem jártam ki (lejjebb erről), a kapcsolataim pedig a folytonos manipulációimból jöttek.


Amióta világ a világ, manipuláltam mindenkit:

Tanárokat az iskolában: olyan dolgokra kaptam még egy esélyt, amikre mások nem. Volt, hogy direkt nem mentem be egy vizsgára, hogy később írhassam meg amikor ketten vagyunk a tanárral. Ilyenkor mindig kiharcoltam, hogy megkapjam a megoldásokat.

Munkatársakat: a mai napig naponta manipulálok mindenkit. A saját feladataimat kiosztom másoknak ha nekem nincs kedvem azzal foglalkozni és úgy éreztetem velük, hogy én teszek nekik szívességet. Persze a más által elvégzett munka után én kapom a dícséretet, és ezt imádom. Imádom, hogy olyan dolgokért dícsérnek meg, amiket nem én csináltam.

Barátokat: egy olyan baráti kört sikerült összeállítanom magamnak, akik imádnak engem. De úgy tényleg: bálványoznak. Ez egy hosszas procedúra volt, ujjaimon nem tudom megszámolni, hogy mennyi "legjobb barátom" volt eddig. Viszont ők engem nem érdekelnek. De tényleg. Ha már nincs szükségem rájuk, vagy valami bajuk van, lecserélem őket, hiszen kb fél óra alatt úgy össze tudok barátkozni valakivel, hogy utána mindig ő keressen, még ha az ismeretlen is a buszon, vagy egy kocsmában.


Ezeken kívül mindenem a státusz. Közepes belvárosi lakásban lakom, de az öltözetem, a beszédem és a kisugárzásom azt sugallja, hogy a felső tízezerhez tartozom. Armani, Luis Vuitton és hasonló kaliberű ruhákban járok, Rolex órám van, iPhone 6, audival járok. Olyan kimérten sétálok az utcán, meg olyan lenéző tekintettel, hogy az emberek félre állnak nekem, azt hiszik valami nagyon fontos ember vagyok. Nagyon helyes.


Szükségem van a tiszteletre. Szükségem van arra, hogy az emberek amikor meglátnak az utcán, tudják hogy ki vagyok, de ne merjenek odajönni, féljenek attól, hogy nem érik el a szintemet. Ha valaki nem tiszel, azt sárba tiprom, leginkább lelkileg. 5 perc alatt kiolvasom az emberekből, hogy mi a leggyengébb pontjuk (ez megint manipuláció, hisz olyan kérdéseket teszek fel direkt amikből kiderült), majd "elrakom az adatbázisomba". Amikor valaki nem tiszelt, vagy ironizál, vagy akármi, az összes tudásomat róla felhasználom pár mondatban, aminek a vége az, hogy 1) lány esetében sírva fakad 2) fiú esetében vagy nekem akar jönni, vagy ott hagy.


Verekedésem sosem volt még. Ezt leginkább annak tudom be, hogy annyira elhitetem mindenkivel, hogy tényleg "vagyok valaki", hogy egyszerűen nem mernek belém kötni. A nyolcadik kerületben lakom a Népszínház utcában. Sosem kötöttek belém, pedig kb mindig "elő van csapva" az iPhone. Kihúzott vállal, egyenesen nézve mérem végig a rosszarcúakat, akik néha még vissza sem mernek nézni, pedig aztán nem vagyok egy nagyon izmos ember. Konkrétan arról fantázálok néha, hogy biztos azt hiszik valami maffia tag/vezér vagyok, hisz mit keresne egy ilyen gazdag(nak tűnő) ember egy ilyen környéken?


Úgy gondolom, sőt: biztos vagyok benne, hogy velem sosem fog semmi rossz történni. Suliban is így voltam: nem jártam be, ez körülbelül 3 évig kitartott úgy, hogy sikeresen manipuláltam mindenkit. Elhitettem a vezetőséggel, hogy 16 évesen anyám ott hagyott egyedül, és ő kiment külföldre, és dolgoznom kell, ezért nm tudok bejárni. Sosem derült ki az ellentéte, de negyedik évre már annyi hiányzásom volt, hogy nem tudtak már vele mit kezdeni, és 18 is elmúltam már. Ez lehetne ellenpélda arra, hogy velem semmi rossz sem történhet, de nem így van: ha nem rúgnak ki, sosem lenne az a munkám ami most van, nem találkoztam volna azokkal a kapcsolatokkal akik beprotezsáltak. Tehát ez csak jó volt.


Marketinges vagyok egyébként.


Na szóval a lényeg az, hogy nem is akarok segítséget kérni, csak gondoltam leírom mekkora ász vagyok. Na jó, ez nem igaz, csak ahogy ezeket a sorokat írom, olyan erősnek, magabiztosnak érzem magam, hogy azt alig lehet szavakban leírni. Úgy érzem, hogy felettetek állok. Amit tényleg gondolok az valóban az amit előbb leírtam, az hogy milyen elképesztően király vagyok, de valahol mélyen mégis ott hallom a hangot, hogy ez így nagyon nem jó.


Mit tegyek?

Pszichológushoz semmiképpen nem megyek. Nincs az az isten.



2015. jan. 28. 11:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Igaz!
2015. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Adam_Hack ***** válasza:
74%
Én is tudom ki ez a segg, na csak lássam meg mégegyszer, úgy fölrúgom mint a kutyaszart
2015. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hat srácok, baromi nagyot csalódtam most. Feltettem ide a kérdésem névtelenül, erre ahelyett hogy segítenétek ez megy. Látjátok, ezért vagyok ilyen, mert habár felismerem a problemamat valamilyen szinten es próbálok rajta változtatni (na jo, nem próbálok, de legyen első lépés hogy ide írtam), egyszerűen idesza*tok egy akkorát, amivel nem hogy egy picit segitenetek, de megjobban megerositetitek bennem hogy folottetek állok es sokkal, de sokkal intelligensebb vagyok (kivétel az a pár hsz ami nem volt teljesen felesleges)


Azok akik állítólag meg ismernek - amit ketlek - pedig írjanak szépen ram Facebookon vagy valamin, es mondjak el ott KONSTRUKTIVAN azt, hogy min változtassak. De nyilván másra gondoltok, mert en nagyon sok minden vagyok, de lúzer az nem.

2015. jan. 28. 19:32
 14/25 anonim ***** válasza:
Blahblahblah, brhaaa
2015. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a legviccesebb, hogy azt hiszed hogy te több vagy mint én, de én mégis diagnosztizált pszichopata vagyok, te meg csak kb úgy vagy a világban cél nélkül.
2015. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Azért ez eleg ironikus, nem gondolod? Mielott olyan szavakat hasznalnal amiket nem ismersz, tájékozódj barátom. Segítek: a diagnosztizált szó jelentese az, hogy egy orvos, jelen esetben egy pszichiáter diagnosztizált, azaz felismert egy betegséget. Mivel orvosnál nem voltam, így amit tudok magáról maximum ondiagnozis, de sajnos az korant sem egyenlo egy szakdiagnózissal.


Szerintem ez nagyjából illusztrálja a kettőnk közötti különbséget. Valoszinuleg neked azért faj a fogad, mert en sikeres vagyok, míg te havi 80-100e forintból elszenvedsz. Ez az irigység váltja ki belőled azt, hogy itt irogass felesleges dolgokat ahelyett, hogy tovább lapoznal.


Termeszetesen a negatív dolgoktól sem zárkózom el, de en meg mindig egy általam, önmagamban felfedezett betegséggel kapcsolatban kertem segítséget, míg te csak mocskolódni tudsz.


Fogadok, hogy erre is hasonló stílusban fogsz reagálni. Vagy nem, de akkor csak azért nem, hogy ne legyen igazam meg véletlen sem.

2015. jan. 30. 01:43
 17/25 anonim ***** válasza:
47%

szerintem ebből nagyon nehéz kimászni, mert a teljes énképedet össze kell hozzá törni, és az nagyon fájdalmas dolog. ezt csak nagyon nagy tapasztalattal rendelkező szakemberrel szabad megcsinálni, különben teljesen összeroppansz.

ha az egódat összetörték, megsemmisítették, akkor fel kell építeni egy újat. nyilván meg kell oldani azt az alapvető problémát is, ami miatt kialakult ez a dolog. általában valamelyik szülő nem adta meg az érzelmi biztonságot, vert, stb. vagy ki tudja, mi történt.

szóval a lényeg az, hogy rettentő fájdalmas folyamat ez, és gondolom, hogy erre nem vállalkoznál.

ez esetben egy a teendő: soha ne alapíts családot, mert tönkreteszel mindenkit magad körül. ne vállalj gyereket, mert egy életre tönkreteszed. max. futó kapcsolatokba menj bele, próbálj ne hosszú távon, mert elszívod az energiáját a másik félnek, tönkreteszed az embereket magad körül.

ennyit tudsz tenni: próbálj másokat elkerülni.

2015. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Írj rám privátban te lúzer, próbálok segíteni!
2015. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Az előző előtti válaszolónak igaza van abban, hogy az ego lerombolása nagyon fájdalmas és nehéz dolog, de az nem igaz, hogy a megdöntött ego helyébe másikat kell építeni. Lehet nélküle élni, sőt életeink célja ennek az állapotnak az elérése. A kérdező nagyon jó úton halad és megvan minden ,,tehetsége" hozzá, hogy ezt megvalósítsa. Maximálisan őszinte önmagához, nem ámítja magát, és mindezek mellett ismeri is önmagát, ami az önmegfigyelésének eredménye. Minden itt van, amire szükség lehet, igazából nem vagy messze a céltól, egy bökkenő van már csak. Megértetni magaddal, hogy aki az általad leírtakat élvezi és sikernek tartja, az nem te vagy, hanem az, akit le akarsz győzni. Innentől ne mások gyenge pontjainak megtalálására használd fel az jó emberismerő képességed, hanem az értékeik felkutatására. Ha másokban találsz különleges, értékelendő dolgokat, meg fogod érteni, mit is jelent az érték és az lesz a vágyad, hogy mások is felfedezzék benned ugyan azokat a szépségeket, amiket te másokban találtál. Már nem a külsőségeidre akarod terelni a figyelmüket, hanem magadra valóban.
2015. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Íme egy cikk, hogy miért rossz neked a nárcizmus: [link]
2015. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!