Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki aki érzékeny lelkű meg...

Valaki aki érzékeny lelkű meg mindent magára vesz stb Megtud úgy változni, hogy egy magabiztos, ismerkedős, bátor stb emreke lesz?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen! En is ilyen vagyok. Meg lehet valtozni bizonyos mertekig, de nagy munka. Elso lepes, hogy elfogadod magadat olyannak, amilyen vagy. Hozott anyagbol dolgozol, nem igy mukodik, hogy kivalasztasz egy neked tetszo szemelyiseget es azt felveszed. Mindig erzekeny maradsz, de megtanulhatod ezt kezelni, sot, elonyodre forditani. Egy konyvet ajanlanek elso lepesben: Alan E. Aron: Szupererzekeny vagyok? Mindenkeppen olvasd el, nagyon hasznos.
2015. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. Az emberek nem változnak. Különösen az ilyenek...
2015. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Én is ilyen voltam. Két dolgot tettem, ami segített:

1. Elkezdtem párt keresni. Egy csomó pozitív visszajelzést kaptam tőle és rájöttem miben kell fejleszteni az emberi kapcsolataimat. Volt barátaimmal is felvettem újra a kapcsolatot, egy csomó újat megismertem.

2. Elköltöztem otthonról. Keveset voltam a szüleimmel (akik pátyolgatnak), ellenben sokat az iskolatársakkal/munkatársakkal, lakótársakkal, barátaimmal. Elkezdtem sokféle társaságba járni (tánciskola, idegennyelvi klub stb). Nagyon sok embert megismertem, sokat javult az emberismeretem.

Ez a kettő sokat javított az önértékelésemen.

2015. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Én már azt nem értem, mért kéne megváltozni. Ez is egy személyiség, ilyenre is szükség van. Szar lenne a világ, ha mindenki laza, gátlástalan lenne. Az ilyen önfejlesztő könyveket meg, amit itt is ajánlottak, inkább kerülni érdemes, mert csak egy kontár semmirekellőt gazdagítasz a megvásárlásával. Ráadásul vagy hatástalanok ezek a könyvek (ez a jobbik eset), vagy birkát csinál belőled, aki megpróbálja annak tettetni magát, ami per pillanat a társadalom elvárása, semmi több (ez a rosszabbik eset).


Szóval, megváltozni nem lehet, és nem is kell. Ha találsz hasonló személyiségű és érdeklődésű embereket, akikkel valódi, mély barátság alakul ki, akkor idővel kicsit azért fogsz oldódni, legalábbis előttük biztosan, a többiek meg kit érdekelnek? Nem kell mindenkivel jóban lenni.

2015. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Altalaban igaz ez az onfejleszto konyvekre, de ez kivetel. Akivel eddig elolvastattam, mindenkinek nagyon tetszett. Nem is igazi onfejleszto konyv, inkabb egy hianypotlo mu, ami bemutatja, hogy ez a szemelyisegtipus nem selejt, nem beteg, ahogy a mai tarsadalom beallitja, hanem egy termeszetes jelenseg, amire szukseg van es mar az allatvilagban is jelen van. Nem megvaltoztatni akar, hanem elfogadtat onmagaddal es ez szuksegszeruen hozzajarul a magasabb onbizalomhoz. Szoval legyszives, ne nyilatkozz olyan konyvrol, amit nem olvastal.
2015. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha minden dolog stimmel az életébe ami ehhez kell, jó emberekkel ismerkedik meg stb. akkor igen, de erre kevés az esély.

Most belefutsz olyan emberekbe akikbe nem kéne, a büdös életbe nem fogsz, de ellenkező esetben akár... A kettő között meg... háát az attól függ mit szán az élet az embernek.

2015. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem is igazi onfejleszto konyv, inkabb egy hianypotlo mu, ami bemutatja, hogy ez a szemelyisegtipus nem selejt, nem beteg, ahogy a mai tarsadalom beallitja, hanem egy termeszetes jelenseg, amire szukseg van es mar az allatvilagban is jelen van."


Ebben az esetben max respekt a könyv írójának!

2015. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem megvaltoztatni akar, hanem elfogadtat onmagaddal es ez szuksegszeruen hozzajarul a magasabb onbizalomhoz."


Bocsánat, az előbb nem figyeltem. Ha magasabb önbizalomhoz segít hozzá, akkor mégiscsak megváltoztat. Mégiscsak önfejlesztő könyv. Szóval mégsem max respekt az írónak, sőt semmiféle respekt neki.


Egyéként nem értem mért baj az önbizalomhiány. Ma, amikor annyi bunkó, nagyképű ember van, és mindenki nagy meggyőződéssel, önbizalommal követ el nagyobbnál nagyobb baromságokat, egészen üdítő, hogy vannak emberek, akik picit még vívódnak, mielőtt bármit tesznek, nem ész nélkül csinálnak mindent.

2015. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egyéként nem értem mért baj az önbizalomhiány"

Nem arrol van szo, hogy legyel egy nagykepu idiota. Nem tudom, te kuzdesz-e eros onbizalomhiannyal? Marmint arra gondolok, amikor ovis korod ota azt hallgatod, hogy veled valami baj van, beteg vagy lelkileg, meg kell valtoznod stb. emiatt nem tudsz kiteljesedni, folyton azt hiszed, mindenki masnal kisebb vagy es rengeteg egyeb problemad van, pedig teljesen normalis vagy. Az onbizalomhiany megbenit. Attol, hogy megyanulsz bizni magadban nem leszel nagykepu, nagypofaju idiota. Ha te alapbol erzekeny, csendes vagy az is maradsz. A magasabb onbizalom egyszeruen ahhoz jarul hozza, hogy jol erezd igy magad es tudd, hogy ertekes vagy. Sot, ha akarsz, sikeres ember is lehetsz, ez csak rajtad mulik. Peldaul ha az erzekeny embert nem nyomjak el, nem akarjak nindenaron "megjavitani", "meggyogyitani", beloluk lehetnek pl a legnagyobb muveszek, vagy eppen segito szakmakban lehetnek nagyon hasznos tagjai a tarsadalomnak.

En egesz eletemben azt hallgattam, hogy "miert vagy ilyen csendes? menj jatszani a tobbiekkel!" "valami baj van ezzel a gyerekkel, csak olvas egesz nap!" "ne vegyel mindent magadra, ne legyel mar ilyen erzekeny!". A vegere elhittem, hogy tenyleg baj van velem. Aztan elolvastam a konyvet es atertekeltem az egesz eletemet. Oriasi felfedezes volt, hogy nincs velem semmi baj, termeszetes, hogy ilyen vagyok. Vannak ennek a tipusnak gyengesegei es erossegei, de nem rosszabb senkinel! Ezt nevezem en onbizalomnak. Mikor tisztaban vagy az erossegeiddel es a gyengesegeiddel es tudod, hogy senkinel nem vagy kevesebb.

2015. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy olyan erzesem, hogy te nem tudod, milyen az igazi onbizalomhiany. Az nem annyibol all, hogy egy kicsit ovatosabb vagy. Az azt jelenti, hogy koszonsz a szomszednak es az elkovetkezo 2 pran keresztul azon kattogsz, hogy eleg hangosan koszontel-e, eleg szepen mosolyogtal, jo-e a csokolom, vagy a jonapot kivanok a megfelelo koszones. Vagy leszid a fonok, es egesz nap azon emeszted magad, hogy te milyen hulye vagy, amiert ennyit sem birsz elvegezni normalisan. Vagy meg vagy gyozodve arrol, hogy teged mindenki utal, vagy hogy ronda vagy es buta. Vagy keptelen vagy megszolalni idegen nyelven, mert mi van, ha hibazol. Amugy az onbizalomhiany nem a konyv miatt csokkent, hanem egy hosszas belso munka eredmenyekent. A konyv csak segitett elfogadni magam.
2015. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!