Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valakit nem zavar, hogy...

Ha valakit nem zavar, hogy vita közben hülyeségeket beszél azzal, hogy kell vitatkozni?

Figyelt kérdés

Én megpróbálok értelmes módon vitatkozni és érvekkel meg valós tényekkel támasztom alá a mondanivalómat, de a másik fél gond nélkül mond olyan dolgokat, ami nem igaz, meg simán letagadja a tényeket, ilyenkor mit lehet csinálni?


A hülyeségek nyugodtan jöhetnek, mindig jót szoktam rajtuk röhögni :DDD


De a komoly válaszok is tényleg érdekelnének.


U.i. Esetleg olyan könyvet tud valaki ajánlani, amiben a kultúrált vitán kívül ez is le van írva, hogy hogyan kell idiótákkal vitatkozni? :D



2014. dec. 4. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

idiótákkal nem kell vitatkozni.

nem érdemes.

2014. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem felcs*sz, ha valaki nem tud normálisan vitatkozni és érvelni, csak a saját hülyeségeit mondja. Az ilyenekkel nem is állok le.
2014. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nincs kivel.
2014. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenekkel nem lehet vitatkozni. A vita azt jelenti, hogy a felek egymás érveire ellenérveket hoznak, amit alá tudnak támasztani tényekkel, vagy okfejtéssel. Szóval aki erre képtelen, azzal szóba sem kell állni.
2014. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Honnan vagy benne olyan biztos, hogy amit mond, az nem igaz? Milyen tényeket tagad le? Mert simán elképzelhető, hogy ő is ugyan ezt gondolja rólad. Persze ez attól függ, min vitatkoztok, milyen jellegűek azok a tények, amiket latagadnak.
2014. dec. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tehát mondok egy példát. Hallottam már politikáról vitatkozni embereket, teljesen reménytelen vita volt:D. Mindketten a saját magukét hajtogatták és meg voltak győződve arról, hogy nekik van igazuk és a másik hülyeséget beszél. De az is lehet, hogy te tudományosan alátámasztott dolgokat a mondasz, mire a másik rávágja, hogy ez nem igaz, csak mert ő úgy gondolja.
2014. dec. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ráhagyod. Vitatkozni csak olyannal lehet, aki úgy gondolkozik a vitáról, mint ahogy leírtad. Veszekedni...na, azt már lehet, csak nem érdemes.



Ha nagyon elszánt vagy, akkor keresd meg a logikai bukfencét, azt a dolgot, amin elhasalhat, és bombázd keresztkérdésekkel, mintha érdekelne a dolog, amíg végül magát alázza meg, mert önmagának mond ellent. Ezt ismered? https://www.youtube.com/watch?v=KuR3fVZTBNY

2014. dec. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1-#4 Igyekszem én is kerülni a kommunikációt velük, amennyire lehet :D


#5-#6 Igazad van, sokszor biztos előfordul, hogy nekem sincs igazam és én tévedek.


Csak vannak olyan szituációk, amikor tényleg teljesen nyilvánvaló egy adott dolog mindenki számára, és akkor jön valaki, aki megmagyarázza, hogy ez nem így van, és a leglehetetlenebb érveket hozza fel.

És hiába mutatok rá arra, hogy a gyakorlat nem ezt mutatja kijelenti, hogy de igen...


Most ilyenkor nem térhetek vissza hozzá 2 hét múlva egy 1000 fős közvéleménykutatás eredményével :D

Viszont örülnék neki, hogyha valahogy sikerülne vele beláttatni, hogy nem jól közelíti meg az adott dolgot és hogy emiatt téved.


#7 Nem ismertem eddig, köszi :D Tényleg elég ütős egy beszélgetés lett. Egyékbént tényleg érdekel a dolog, úgyhogy ennek bővebben utánanézek :)

2014. dec. 5. 01:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket nem tisztelem meg azzal, hogy vitatkozom velük.
2014. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

leginkább sehogy.

értelmesbb dolgokra is költhetnéd az életed.

2014. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!