Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le a sírásról?

Hogyan szokjak le a sírásról?

Figyelt kérdés

18 éves létemre, ha valaki megbánt, vagy veszekszem valakivel, mindig rámtör a sírás. És már nagyon kínos, mert vitatkozáskor sem tudom miatta normálisan elmondani a véleményem, mert már folynak a könnyeim. És kb. minden nap ez van, szóval még csak nem is az az oka, hogy nem vagyok hozzászokva a lelki fájdalmakhoz.


Mit tehetnék az ellen, hogy sírni kezdjek?


2015. jan. 31. 13:02
 1/1 sándorjános ***** válasza:
Gondolj arra, hogy mit vesztesz el egy vitában, vagy konkrétan mennyi károd származik a téged körülvevő dolgokból, történésekből és rájössz, hogy igazán kevés. Valaki a végtagjait veszti el egy katasztrófában és amikor csak rá gondol hátralevő életében sírva fog fakadni? Vannak nem változtatható dolgok a sírás is ilyen és a rossz dolgok is, de azon tudsz változtatni mit milyen módon gondolsz rossznak, érzed bántónak. Beszélj egy pszichológussal, egy szakmabeli többet tud mondani, szerintem egyelőre elég annyi hogy próbáld egyetemesebb érvénnyel értékelni a történéseket és levonni azok valóságos rosszságát, mert a legtöbb ilyen dologról te is tudod, hogy nem érdemel könnyeket. Illetve figyelj oda, hogy ha jó dolog ér, azt élvezni. Esetleg csinálj a nap végén egy számvetést, hogy mit gondoltál jónak, mit rossznak és eldöntheted, hogy okod volt-e sírni sokszor fogsz csalódni életed szomorúságával szemben.
2015. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!