Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szétesett élet, rendbe jövök...

Szétesett élet, rendbe jövök még valaha?

Figyelt kérdés

Kérlek, akinek van türelme olvassa el, előre is köszönöm azon embereknek.:)

19 éves lány vagyok.

Heten élünk egy házban, de a szüleim már elváltak(ezt most hosszú lenne elmagyarázni).

A lényeg, hogy Anyukám depressziós, alkoholista. 12 éves voltam, amikor ez kiderült, és amikor elváltak. Anya volt addig a legfőbb támaszom, de mindig keresztbe tett nekünk. Minden nap arra jöttem haza az iskolából, hogy részegen feküdt a földön, hányt, vérzett az orra, oda kellett vonszolni az ágyhoz. Eközben Édesapám dolgozott, hogy el tudja tartani a családot, anyu mégis igyekezett ellene hangolni minket.

Nem bírtam tovább, összetörtem, úgy éreztem Anya nem az az ember akinek hittem. Olyan szinten összeomlottam, hogy romlottak a jegyeim(addig kitűnő voltam), nem tudtam tanulni, féltem kimenni az utcára, amikoris egy mentsvár jött, a párom. 16 éves voltam, amikor összejöttem vele. Már az elején undorodtam tőle, mégis azt éreztem muszáj vele járnom. Minden hétvégén alig vártam, hogy haza jöhessek tőle, de ha nem emntem át hozzá bűntudatom lett. EZ odáig fajult, hogy a páromtól függtem, majd lett egy hatalmas pánikrohamos korszakom. 2 hét alatt 5 kilót fogytam, félelemérzet, szorongás, azt hittem emgbolondulok, nem tudtam aludni, már a magántanulóságon gondolkodtunk.

ANnak vége lett, megismerkedtem Apu barátnőjével, Ő és APu húztak ki ebből. Jártak orvosokhoz, emmit nem értek.

Minden barátom elvesztettem a párom miatt. Az érettségit NAGYON NEHEZEN csináltam meg. Aztán ugye az egyetem...nos mondanom se kell szeptemberben mentem volna de a pánik miatt nem tudtam, így idén szeptemberben kezdem. Itthon vagyok, semmit se csinálok(nem tanulok nem dolgozok), hanem igyekszem túlélni a napokat. A párommal találkozom meg a barátaimmal, és NEM TUDOK elszakadni. Úgy érzem minden forrása a párom, de enmt udok szakítani, mert ha szakítok vissza jön az az üresség amit anyukám 'elvesztése' során éreztem, azt meg nem élem túl...így meg a pánik.

Nem tudok kitörni, pedig tudatosítom magamban a dolgokat, minden héten elmegyek sétálni, olvasok, filmezek, szórakozok, de minden nap egy teher. Mielőtt kapnám a választ, hogy a munka helyre tenne, sajnos nem. Egyedül nem merek buszozni, edzeni, semmit, egyedül vonatozok, de azt is úgy, hogy nagyon kell az erő.

Nem tudom mikor lesz ennek vége. Idén már megyek egyetemre, de már most rosszul vagyok.

Nem értem miért lett ilyen az életem, sose ártottam senkinek.

Ha Isten is úgy akarja idén már nem fog anya velünk lakni és vége ennek is, de egyszerűen hogy éljem túl a dolgokat? Van kiút? BOLDOG akarok lenni, és önmagam, ami már 3 éve nem megy.


2015. febr. 14. 00:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el a lakókörzetedben lévő pszichológushoz, ott elmondod ezeket a problémákat, és megoldást is ajánlanak a számodra. Ajánlom még, hogy tanulj meg meditálni, az kikapcsol a jelenlegi problémákból. A párodat ha nem szereted, nem akarod, akkor ne fűzd hozzá magadat erőszakkal, mert az nem kiút, csak ront a helyzeteden. Legyenek barátaid, de ne olyanok, akikkel nem érzed jól magadat. Ne hidd azt, hogy csak akkor lehet egy problémát megoldani, ha van valaki melletted. Ha egyetemre készülsz, akkor a tanulással foglald el magadat, ne az otthoni problémákkal. Esetleg még anyukáddal is leülhetnél beszélgetni, amikor józan állapotban van, hogy ezt nem csinálhatja tovább sem magával, sem veled, sem a családjával. Szedje össze magát, és segítsetek egymáson, mert más nem tud rajtatok segíteni, csak ti ketten egymáson. Megpróbálhatod, hogy anyukáddal csinálsz közös programot, séta, beszélgetés, kirándulás, stb, de abból ki kell tiltani az alkoholt. Ne csak magadat sajnáltasd, hiszen anyukád is egyedül van, éppen azért iszik, mert nincs mellette senki, akivel megbeszélhetné a problémáit. Te is szedd össze magad, állj a sarkadra, és amit meg tudsz tenni anyukádért, azt tedd meg, a lelkiismereted is megnyugszik, ha tudod, hogy megtettél mindent érte, és nemcsak magadat sajnáltattad. Az élet sajnos kemény, és mindenkinek helyt kell állni a maga területén.
2015. febr. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 opened paradise ***** válasza:

Egy pszichológus tényleg sosem árt,de szerintem előbb ki kéne szakadnod ebből a környezetből. Elmenni valahova és a barátodtól is,mert igazából nem is ő kell neked,csak egy támasz.

Most csak céltalanul élsz,napról napra és csak elvagy,várva a csodát.

Ezt nem szemétkedésből mondom,hidd el valahol rám is igaz,pont emiatt könnyű felismerni.

Kezdj új lapot. Erre az egyetem egy másik városban tökéletes megoldás lenne.

Aztán meg a lelkedet is helyre kéne tenned,de így könnyebb lenne.

2015. febr. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!