Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb hódító, diktátor...

A legtöbb hódító, diktátor magassága nem haladta meg a 169 centimétert. Tényleg van köze a testmagassághoz, hogy valakiből ilyen ember lesz? És ha magasabb lenne, akkor is ilyen lenne?

Figyelt kérdés

Csak hogy párat említsek:


Néro császár (162 cm)

Dzsingisz kán (156 cm)

Timur Lenk (160 cm)

Bonaparte Napoleon (162 cm)

Adolf Hitler (168 cm)

Benito Mussolini (166 cm)

Joszif Visszarionovics Sztálin (165 cm)

Vlagyimir Iljics Lenin (165 cm)

Kim Dzsong Il (160 cm)

Kim Dzsong Un (162 cm)



2015. febr. 15. 05:06
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Nincs köze.

1. Hatalmas szerencsejük volt.

2. Rokoni kapcsolat miatt kapta meg a hatalmat.

3. Puccsal szerezte meg, vagyis erőszakkal pl. Napóleon

2015. febr. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Van benne valami, én is megfigyeltem, meg írtam is ki kérdést erről, hogy mennyiben másabbak viselkedésükből kifolyólag a kisebb, vékonyabb emberek.

A nagy melákoknak nem napi harc a bizonyítgatás a külvilág felé, őket nem nagyon éri konfliktus.

De van pl egy ismerősöm, 160cm körüli, a testvérei is ekkorák, mindegyik egy nagyon törtető fajta, érdekes jelenség mindegyik.

2015. febr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván, mivel ahogy haladunk előre, úgy nő az átlagmagasság.

Mivel ezek közül sokan éltek pár száz évvel ezelőtt, ezért valószínűbb, hogy alacsonyabbak voltak, mint a mostani emberek.

Ráadásul a két Kim Dzsong ázsiai, ők meg alapvetően alacsonyabbak.

2015. febr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

100 évvel ezelött ha valaki 175 cm fölött volt, az szokatlanul magasnak számított - azaz a megadott magassággal akkoriban az tálgba tartoztak az illetök.


Akik meg extrém alacsonyak a felsorolásban, azok ázsiaiak, akiknél még kisebb az átlagmagasság.

2015. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
30%

Szerintem lehetséges, hogy van: aki, kics azt gyakran kevésbé veszik komolyan még ma is, amikor a metakommunikáció sokkal kisebb szerepet kap, hátmég akkor évszázadokkal ezelőtt.

Alacsony embereket gyakran néznek le/nem vesznek komolyan, és akikkel ezt teszik, annak megnő a hatalomvágya. Ez elég komoly motivációt adhatott nekik, de azért a motiváció még nem egyenlő a sikerrel.

Nem biztos hogy van köze hozzá, egyáltalán nem vagyok szakértő (pénzügyet tanulok :D), szóval ez csak a véleményem.

2015. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
57%
gyakran NEM veszik komolyan* - bocsánat
2015. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kis emberek nagy komplexussal. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de szerintem tényleg van összefüggés.
2015. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 fanyar válasza:
25%

Lehet köze, a kisebbségi komplexummal kezdődik.

Nagyra törő önfejű másokat meg nem hallgató természettel párosulva. Törpék lelkileg és magsaságilag gyakran oda vezet

Duce akar lenni.

2016. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hitler 1.75 körül volt...
2017. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Napóleon 169/168 cm volt, ami az akkori átlagmagassághoz képest (165 cm) nem volt alancsony.
2018. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!