Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyit ér ma a becsület?

Tényleg ennyit ér ma a becsület?

Figyelt kérdés
A múltkor busszal utaztam és ahova leültem, a mellettem lévő ülésen volt egy pénztárca. Kb öten voltunk a buszon, a közelemben senki, kinyitottam, volt benne 2500 Ft meg valamennyi apró, előrevittem a buszsofőrnek, megköszönte, kész, nem nagy sztori. De eddig ahány embernek elmeséltem, mindenki leszidott, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy nem vágtam zsebre. Éppen inni mentem haverokkal és ott mondták, hogy most mennyit ihatnánk ingyen. Tényleg ennyire abnormális becsületesnek lenni? Az lett volna a természetes, ha zsebrevágom azt a pénzt, amiért más megdolgozott?
2015. febr. 22. 14:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
1%
en ugy fognam fel hogy ez volt a tanulopenz annak aki elhagyta :)
2015. febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Megváltozott az értékrend, ma már a pénz a mindenség. A papám már meghalt, de anno vonaton dolgozott és rengeteg dolgot talált, telefont, pénztárcát, egyebeket, és mindig visszajuttatták a mamámmal. Jó érzés volt látni, hogy ez nekik egy öröm, hogy valakit boldoggá tehetnek.


Van aki nagy kosár ajándékkal köszönte ezt meg, ez is kedves gesztus tőle.

2015. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
46%
Én is így tettem volna! Mostanában senkinek sem könnyű, sokat melózik, meg kuporgat az ember és ha ilyen kevés pènz volt benne, akkor az azt jelenti, hogy a tulajdonosának szüksége van arra a kevésre is. Az a pénz nem a tiéd és jók tetted, hogy megpróbáltad visszajuttatni a gazdájához. Büszke lehetsz magadra! Ha mindenki így gondolkodna, mint te, akkor a egy sokkal jobb világban élnénk.
2015. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Te is örülnél, ha megtalálnád. Eg yismerősöm két telefont hagyott el, meg az iratait harmadszor, és mind aháromszor meglett. A lányom négyszer vesztette el a táskáját, vagy amobilját, mindannyiszor meglett. Vagyis négyszer meglett egyszer nem lett mag. Akkor nagyon szomorú volt.
2015. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
9%

Én elraktam volna. Hát, akinek ennyi süttentyűje van, hogy elhagyja, az így járt.


Nyilván, ha töb tízezer lenne benne, úgy visszaszolgáltatom, de 2500-at simán elteszek :D

2015. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
En egyszer talaltam egy tarcat 50.000ft-al iratokkal. Mindet visszaadtam. A csaj adott cserebe vmennyit penz meg egy jofajta bonbont. De olyan is volt hogy visszaadtuk a tarcat(abban nem volt sok penz) es egy koszonomot sem kaptunk.
2015. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
26%

Csak annyi,hogy a buszsöfőr issza el,nem te.

Ügyes vagy!:)

2015. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ki mit mond, helyesen cselekedtél!

Manapság a becsületet már aranyáron mérik, mert annyira hiánycikk lett a mindennapi életben.

2015. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Sajnos a 7-esnek van igaza a feltételezését illetően. Nem kaptál elismervényt, igazolást a sofőrtől, hogy leadtad. A busz vállalat nem tud okmányok hiányában nyomozni a kárvallott után. Ezt a buszsofőr is tudja Úgyhogy ennyi. Az ilyen dolgokban nagyon körültekintőnek kell lenni, mert ez akkor lett volna "becsület" kérdése, ha lett volna valamilyen azonosító irat a pénztárcában.
2015. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Hát vannak ilyenek is, olyanok is.


Én úgy vagyok vele, mindenki képzelje ilyenkor kicsit az "áldozat" helyébe magát. Én úgy nézem hogy 1-2 ezer forintokat minek tartsak meg, nem ezen múlik az életem, több 10 ezrek meg valakinek nagyon hiányozhatnak.


Persze azt is nézni kell ilyenkor, hogy ha nincs név, vagy valami azonosítható dolog, akkor kb esélytelen hogy visszakerüljön a pénz a gazdájához, és közben átmegy 3-4 emberen azok közül meg valaki zsebre teszi.

2015. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!