Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregeket miért ilyen...

Az öregeket miért ilyen könnyű manipulálni, befolyásolni?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek.


Itt ahol lakok (tömbházak), megjelentek mostanság valami szektások (vagy Jehova tanúi vagy valami más, nem tudom már), néha erre járnak, és térítenek. Nagyjából mindenki elküldi őket a fenébe, mégis ismerünk a szomszéd lépcsőházból 4, a miénkből 1 olyan embert (öreg nénik, öreg bácsik) akiket sikerült magukhoz beszervezni. Pedig ha jól tudom, nem unatkoznak ezek az öregemberek, mert mindegyiknek vannak gyerekei, unokái, stb.

És mégis.

Beszippantotta őket valami pénzes szekta, és néha látom, ahogy 5-10ezer FT-okat adnak a szektásoknak az "egyház támogatásául."


Persze tudom, nem rám tartozik. Csak komolyan nem értem. Oké, hogy a manipulálhatóság nem kor kérdése, de mégis sokkal több öreget látok ilyeneknél, mint fiatalt.

Miért tudja az öregeket viszonylag könnyen az ilyen pénzelnyelő szekta beszívni?


Egyik ismerősöm anyósát is felemésztette egy ilyen szekta, mindig vitte nekik a pénzt, adósságok egymás hátán, mert ugye azért vette fel a sok pénzt, hogy ezt a gyülekezetet támogassa.


Miért?


És miért olyan nehéz valakit kirángatni ebből? Ha könnyű manipulálni, akkor ha valaki segíteni akar, annak miért van iszonyú nehéz dolga?


Nem értem ezeket!



2015. febr. 23. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öregek még egy sokkal jobb világba születtek bele, és vallásosak, továbbá ők nem egyből az átverést keresik/látják mindenben. Persze ne értsd félre, nem hiszem el ezt a Jehovás dolgot, de az öregek máshogy gondolkodnak. :)
2015. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy jóval megbízhatóbb világban nőttek fel, ahol nem sok intuíció kellett elválasztani a jó embert a rossztól.
2015. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megbízhatóbb? Hisz a szocializmusban rengeteg besúgó volt, a szomszédban sem bízhattál, és még a besúgókat is besúgták!
2015. febr. 24. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan annyira magányosak, hogy nem is bánják olyan nagyon, ha némi pénzükért cserébe valaki beszélget velük. Talán a lelkük mélyén sokan tudják, ha valami a lehúzásról szól, de így is megéri nekik... Ezt orvosi rendelőben is észrevettem, néhány néni beszélgetését hallgattam, odajárnak társasági életet élni, úgy érzik, ott végre valaki foglalkozik velük. :( Ezt sok "gyógy" terméket áruló cég undorítan ki is használja, nem véletlen, hogy annyi "egészségügyi" rendezvény az időseket célozza meg, rájuk próbál tukmálni mindenféle csodaszert.
2015. febr. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megbízhatóbb. Világos volt ki kivel van és a legtöbben egymással voltak. Összejártak, a legtöbb embernek sok jó barátja volt.
2015. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Iskolázottság..
2016. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!