Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha öregnek érzem...

Az normális, ha öregnek érzem magam mióta 20 éves lettem? Más is így van/volt ezzel?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, hogy már nem vagyok tizenéves. Felnőttnek kéne lennem, de egyáltalán nem érzem magam annak, de már gyerek sem vagyok. Mióta vége a középiskolának is, olyat ürességet érzek...meg azt is, hogy elpazaroltam az életem, és már túl öregnek érzem magam mindenhez. (Még a kék farmernadrághoz és a tornacipőhöz is, úgy érzem nem illik már hordanom.)
2015. febr. 23. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy idősebbnek érzed.magad, és érzed a korosztályok elszakadását, a következő generáció és közted levő, egyre növekvő rést, az normális.

De ettől nem vagy öreg. A szervezeted bőven képes gyorsabban regenerálódni, mint saját magától pusztulni. Ezért nem vagy öreg.

2015. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnapelőtt lettem 20 éves. Nem nagyon érzek sok változást, bár ismerősök azt mondták, hogy elkezdtem ráncosodni... :)
2015. febr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
én 37 vagyok és nem érzem magam öregnek ;)
2015. febr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 leszek áprilisban, de már kell a járókeret és az altató.. Ja meg protkóm is van, és hetente járok végbéltükrözésre és vérvételre, meg van hogy tv nézés közben befosok, ezt mint 24 évesen!
2015. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 leszek szerdán. És én is idősebbnek érzem magam, de nem az éveim száma miatt, egyszerűen a gondolkodásmódomban történt változás, felnőttem. De ez így teljesen oké, nem bánom. Ez ilyen fura időszak, nekem is voltak/vannak érdekes pillanataim, de majd átmegy.
2015. febr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
47%
Hát szerintem is öregnek számít 20 év de mit tegyunk vissza forgatni nem lehet az idött ennèl már csak öregebb leszel
2015. febr. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Én tegnap voltam 20 de még bőven gyereknek érzem magam, nem tudok változtatni magamon... majd tíz év múlva :D
2015. febr. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Én betöltöttem a 40-et de még mindig nem érzem elég öregnek magamat, bár reggelente már nehezebben kecmergek ki az ágyból. 20 évesen nem éreztem ilyesmit, akkorra már volt egy gyermekem, jó állásom és boldog voltam. Hordani azt hordasz amit akarsz, az életed meg most kezdődik, nem kéne elpazarolni, hanem tenni amíg van erőd.
2015. febr. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mondd. Én 22 éves vagyok de sokszor a 15 évesek nem adják át a helyet a buszon,amikor megyünk a többi nyuggerral a piacra...Ezek a mai fiatalok
2015. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így voltam (lányként). Pedig nem lehetne rám azt mondani, hogy tipikus mai divatp.csa vagyok, akiknél a fiatalság az egyetlen érték.

20. szülinapomon elég nagy ürességet éreztem, bár igaz, az előtte levő pár is megviselt kissé, de ez volt a legnagyobb sokk. :-) Aztán feldolgoztam. Mondok, ha már felnőtt, vagyis 20 vagyok, szeretnék valóban önállóbb lenni. Most jó. Kerestem munkát suli mellé, sulit is komolyabban veszem, és igyekszem tenni az életemért, hogy olyan legyen, amilyet szeretnék. Több-kevesebb sikerrel megy, de a lényeg az, hogy sok év után először érzem azt, hogy nem leszek depis a 21. szülinapomon, ami közeleg. 😃

Szerintem Te is ezzel fogsz majd megküzdeni. Az átmenettel a tiniből a felnőttbe, a felelőtlenből a magad iránt felelősbe. Ne aggódj.

2015. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!