Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem kicsúszott a lában...

Úgy érzem kicsúszott a lában alól a talaj, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Régen fiatalabb koromban is jellemző volt rám az érzelmi ingadozás. De nem óráról-órára, hanem inkább 2-3 havi periódusok követték egymást. Hol nagy lendülettel vettem bele magam mindenbe, hol pedig leszartam magam körül mindent.


Viszont az a baj az utóbbi állandóstól nálam jó egy éve. Kifelé nem sok minden látszik, talán csak annyi, hogy vélt vagy valós sértettsége túl "vehemensen" reagálok. Kicsit tele van a tököm saját magammal.


Ráadásul állandóan a múltbéli hibáim/tetteim járnak a fejemben, és mindig bizonyosságot keresek rájuk. Sokszor éjszaka lefekvés előtt "ütnek be", képtelen vagyok aludni.


Főleg azóta van ez így mióta szakítottam exemmel, de már a kapcsolat alatt is (mostanában lesz egy éve), nincs szerelmi bánatom, már túltettem rajta magam. Elfogytak a barátok/ismerősök, bár míg voltak, addig sem beszéltem meg ezt senkivel sem.


Önbizalmam még úgy ahogy tarja magát, de úgy érzem kicsit kezdek meghasonlani. Úgy érzem semmi nem jó amit csinálok, sőt a munkában sem úgy mennek a dolgaim ahogy kellene. Monotonnak érzek mindent és mindenkit magam körül. Semmi nem köt le, úgy gondolom olyan az életem mintha fűrészport rágnék. Ráadásul nagyon sok időt töltök egyedül.


Ez kezdődő depresszió lehet?



2015. febr. 24. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő,hogy az utolsó kérdésedre válaszoljak.Egyébként meg ,ha te magad zárkózol el az élmények elől,akkor igen sötéten tudod látni a jövőt.Fontos,hogy legyen társaságod,beszélgess,nevess,mert az emberi kapcsolatok átsegítenek a nehéz helyzeteken.

Nekem az segít néha,ha megnézek ilyenkor egy Hotel Ruanda típusú filmet és rájövök,hogy egy barom vagyok,ha azt hiszem,nekem vannak gondjaim.

A múltban történt dolgokat eltörölni nem tudod,de élhetsz úgy,hogy bebizonyítsd magadnak,hogy jobb emberré váltál és nem tennél hasonlót.

2015. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így érzek.Ha gondolod irj privit!
2015. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:
Keress egy pszichológust és mondd el neki, segítség nélkül nem igen lehet az ilyen állapotokból kijönni.
2015. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!