Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jó életfelfogás az,...

Mennyire jó életfelfogás az, mely szerint egyetlen dolgunk van az élettel kapcsolatban: csendben megvárni míg elmúlik?

Figyelt kérdés

Nem akárki mondta ezt, egy szerzetestől olvastam.

És utánagondolva: igaza van. A vágyak, tervek csak nehezítik az élettől való elkerülhetetlen elválást. Lehet tényleg jó úgy felfogni az életet mint egy betegséget: szépen csendben ülök és várom, hogy múljon? És múlni fog, ez biztos.


2015. febr. 28. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Egészséges embernek mindig vannak céljai,már akinek normálisan működik az agya.

Gyépés,akaratgyenge,betegagyú vesztesek gondolkodnak úgy,mint az a szerzetes.

Ez az én véleményem.

45 F

2015. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolj csak bele, ha mindenki így gondolkodna.Talán még mindenki ősember módjára élne.Ahogy az 1. válaszoló is írta mindenkinek kell, hogy legyenek célja, és épp ezért érdemes élni.
2015. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen dolgunk van az élettel kapcsolatban: tovább örökíteni a génjeinket, ez mozgat MINDEN élőlényt. Más kérdés hogy a létfenntartás már nem tölti ki a nap 24 óráját, tehát unatkozás helyett el lehet kezdeni önmegvalósítani, ráhagyni valamit a világra, hogy úgy mondjam a mémjeinket is sikerre vinni a génjeink mellett.
2015. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy 1-10 skálán, ahol az 1 a nagyon szar, és a 10 remek, ez az ötlet körülbelül olyan 1-es.
2015. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell várni, múlik az magától is :) Magadnak kell rájönnöd, hogyan akarsz élni (már ha megvan rá lehetőséged); ha csak mások eligazítására próbálsz hagyatkozni, sosem leszel igazán boldog.
2015. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát a szerzetesnek lehet hogy megfelelő életfelfogás, de egy embernek a nagyvilágból nem hinném, hogy így kellene gondolkodnia. Nem arra törekszik minden ember, hogy boldog legyen? Az idő elmúlása nem hinném, hogy önmagában boldoggá tenné, ellenben ha mondjuk látod felnőni a gyerekedet/unokádat már több érzést vált ki belőled. Szóval nem kell várni, hogy az idő elmúljon, hanem minden nap tenni kell azért, hogy ha majd odakerülsz, ne bánj meg egyetlen napot sem.
2015. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a lehető legrosszabb életfelfogás. Igen, ez tény, hogy ha nincsenek vágyaid, érzelmeid, céljaid, akkor megmented magad a csalódástól, de ezzel együtt minden mástól is, minden jótól, minden boldogságtól is. Hiszen miért jó élni? Egyszer fent, egyszer lent, minden érzés csodálatos, a boldogság is, a szomorúság is, hiszen éppen a szélsőséges érzések közepette érzed igazán, hogy élsz. A halált pedig a maga természetességében kell felfogni. Miért féljek olyan dologtól, ami elkerülhetetlen, ami tudom, hogy 100 százalékosan meg fog történni velem? El kell fogadni, és élni. Nem csupán létezni, de élni.

Mi értelme lenne az életnek, ha mindenki csak csendben leülne és várna, hogy elmúljon? Akkor ezzel az erővel ki is halhatna az emberiség, nem változna semmit a világ.

2015. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ennél jobb életfilozófia, hogy azért vagyunk itt, hogy: 1. fejlődjünk 2. jól érezzük magunkat.

Az 1. pont hozzásegít a 2. ponthoz.

Lehet, hogy nincs értelme, de legalább abban a 70-80 évben ne unjuk már szét az agyunkat.

2015. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyetlen dolgunk az életben az "utód nemzés" fenntartani az emberi fajt stb. Egy szerzetesnek természetes hogy csak a halál várása marad ha már családja nem lehet. Minden állat azért él hogy utódokat hozzon a világra, de az emberi agy, érzelem világ beleszövi hogy egy magasztosabb célért élünk, és mindenkinek meg kell keresni az életcélját, és hogy minél kényelmesebben boldogabban kell élnünk. Megszülettem hogy életet adjak majd meghalok. És ezt úgy mondom hogy 22 éves vagyok még nem szültem
2015. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

És tényleg mekkora kár lenne érte ugye? Kihalna ez az ön és környezetpusztító faj amely a saját meg nem született gyermekei jövőjét is rég felélte puszta önzésből. De kár is lenne ha ez a hulladék szarrakás amit embernek hívnak eltűnne, igaz?

De kár is lenne ha eltűnne az ember, amely úgy kezeli a világot mintha az övé és csak az övé lenne.


"Akkor ezzel az erővel ki is halhatna az emberiség, nem változna semmit a világ."

2015. febr. 28. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!