Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondanátok olyan cselekedetet,...

Mondanátok olyan cselekedetet, ami társadalmilag pozitív megítélésű, mégis titokban kell tartani?

Figyelt kérdés
Gondolok pl. olyanra, hogy amikor behozták a zsidótörvényeket, akkor néhányan papírokat hamisítottak a zsidóknak, hogy ne vigyék el őket. Valami ilyesmi kellene, csak jelen időben.
2015. márc. 1. 21:43
1 2
 1/11 Nemdetalánbiztos ***** válasza:
86%
Szeszcsempészet.
2015. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első, kifejtenéd? :D
2015. márc. 1. 21:48
 3/11 Nemdetalánbiztos ***** válasza:
66%

Persze, hogy kifejtem.

Alkoholt nagy mennyiségben tilos behozni az országba (kivéve ha ez a dolgod és van engedélyed) és hát a piálni sokan szeretnek. Főleg olyat amit nem nagyon kapni nálunk. Na tehát ez illegális. De mi mégis pozitívan ítéljük meg, mert hát mérne innánk finomat akár olcsóbban, mint azt ami itthon kapható? :D

2015. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez jó :D Példának sajnos nem tudom felhasználni a házimba, de nagyon tetszik! :)
2015. márc. 1. 22:11
 5/11 Nemdetalánbiztos ***** válasza:
81%

Igen, házi feladatba tényleg nem a legjobb példa.

Bár én simán leírnám ezt is háziba xD

2015. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Ukrán cigi árulása bolti magyarhoz képest fél áron.
2015. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Történelmi példa: a '48-as szabadságharc után élt tovább a passzív ellenállás. Ennek része volt az adóelkerülés, amit a magyarok megbecsültek, hisz így "ártott" az osztrák elnyomóknak, viszont ugye illegális is volt. A gond az, hogy ez annyira gyökeret vert a magyar társadalomban, hogy kb. még ma is társadalmilag pozitívan ítélik meg, ha valaki adót csal és mellette nem gazdag (a gazdag adócsalókkal már más a helyzet).


De akkor egy kis mait is: bármilyen bűnözőn önbíráskodni. Te is jót röhögsz a markodba, ha meghallod, hogy Jóska bácsihoz betörtek este, de észre vette a betörőt és jól rávágott párat a kapanyéllel. Na, ez tilos viszont pozitív megítélésű.

2015. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Mostmár rá lehet húzni, hogy jogos önvédelem, nem?

Ezek alapján valami "fehér maffia"-szerűt találtam ki, aki segít a rendőrségnek bizonyítékot szerezni, de illegális eszközökkel, amit a rendőrség nem használhat, tehát ha ez a "fehér maffia" nem lenne, soha senki nem tudná rábizonyítani a bűnözőkre, hogy azok, akik.

Köszönöm a tippeket, jöhetnek még :) Hátha más is kapott ilyen feladatot, lazább magyartanártól, mint én :D

2015. márc. 1. 22:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Illegális úton szerzett bizonyítékot nem lehet elfogadni sajnos, vigyázz, de írd meg a sztorit úgy, hogy hamisítanak valamit, azaz úgy csinálnak mintha tiszta úton szerzett bizonyíték lenne.
2015. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Mostmár rá lehet húzni, hogy jogos önvédelem, nem? "


Ha nem támadnak rád, akkor nem.


Na de most eszembe jutott még egy: amíg volt sorkatonaság, addig kibújni valami úton-módon a sorkatonaság alól társadalmilag pozitív megítélésű volt, viszont ugye ha csaltál valamivel, hogy ne sorozzanak be, az törvényellenes.

2015. márc. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!