Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, az alkohol...

Mit gondoltok, az alkohol megvátoztatja az embert, vagy csak már meglévő tulajdonságokat hoz felszínre?

Figyelt kérdés

Az, aki teljesen kikel megából ha iszik, valójában rendelkezik annak az énjének az elfojtott forámjával?


Adhat-e új személyiséget a pia?


És mitől függ, hogy valaki hangos részeg, filozofálós részeg, depis részeg, ölelgetős részeg, vagy az a tipus aki hihetetlen gyorsan blackoutosra issza magát?


mennyiben bocsájtható meg az ember viselkedése abban az esetben ha be van rúgva? Aki pl. ittasan megüti a párját, az titokban józanul is megtenné, csak a józansága jobb belátásra bírja?



2015. márc. 6. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem felszínre hozza inkább... Bár mondhatni "bátorságot" is ad... de engem pl mindenki úgy ismer mint kedves megértő alakot, ha iszok van hogy nem tudom tartani a számat és akkor valakit végül megsértek... Ezért nem is iszok olyan gyakran :-D
2015. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alkohol tudatMÓDOSÍTÓ szer.
2015. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 piriiiii ***** válasza:

Kettes, az ember tudata és maga az ember nem ugyanaz. Sőt, egymás éles ellentéte.

De az alkohol meg is változtatja az embert (eltorzítja, bizonyos gondolatait, cselekedeteit túlzóvá és hamissá teszi), de vannak már meglevő dolgok, amiket felszínre hoz.

Azért egy komplett új személyiséget nem ad az alkohol...

Attól függ, hogy az ember milyen alkohol hatása alatt, hogy józanul milyen.

Azok a cselekedetek pedig, amiket az ember részegen tesz, egyáltalán nem megbocsáthatóak. Maga a tény, hogy iszik, nem megbocsátható, amikor tudja, hogy az alkohol rossz hatással van rá.

2015. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alkohol elsősorban a gátlásokat oldja. Szerintem kicsit olyan, mint amikor lerántod a hagymáról a héjt és meglátod a hagyma valóját. Például aki részegen megüti a párját, az a valóságban józanul elfojtja az agresszióját, amit részegen már nem tud megtenni. A depis részegnél meg pont az a probléma, hogy a gátkásaival, együtt a védelmét is elvesztette és sokan részegen őszintébbek, jobban kimutatják az érzelmeket. Én úgy gondolom, hogy az alkohol, az adott illető személyiségének a magját hozza elő, sallangoktól, mázoktól mentesen.
2015. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!