Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tehetseg valojaban?

Mi a tehetseg valojaban?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem birom megerteni mi a tehetseg... Biztos vagyok benne hogy ha valaki szorgalmas es kitarto barmit el tud erni. De mi van azokkal akikre azt mondjak tehetsegesek? Ugye altalaban azokra mondjak ezt akik valamit meg soha nem csinaltak azelott de megis ugy csinaljak mintha ezereve azt csinalnak. Szoval ha van ilyen (es van ilyen) akkor ezek. Tehetseges emberek elonnyel indulnak a tobbi enberhez kepest. Persze az ha valaki enekes akar lenni, de nem orokolt szep hangot az elete vegeig gyakorolhat akkor sem lesz szep hangja amivel enekes lehet. Nem ilyenre gondolok, hanem olyanra amit az ember megtanulhat. Na ugye minden ember tiszta mondjuk ugy ures aggyal szuletik. AztN meg tanul ezt azt es talan mar fiatal koraban a szulok felismerik miben lert jo a gyerek vagyis miben tehrtseges szeri tuk. De ha a szulo mondjuk ugyes hegedus volt akkor ez befolyasolhatja ot ebben es lehet hogy mivel o nem lett hired hegedus ugy go dolja hogy na majd a lanya es mondhatjuk beleneveli hogy szeresse a hegedulest es hat a sok gyakorlas szorgalom meghozza a gyumolcset tehat tendg jo hegedus lesz. Viszont itt kepbe jon az hogy ha mi elhitrtjuk a gyerkkunkkel egesz kis koratol fogva hogy o jo valamiben akkor jo is lesz benne? Valoszinuleg igen. De ez lenne a tehetseg? Nem. Peldaul amikor mrg szlib jartam es elkezdtuk tanulni a programozast volt egy gyerek akinek nagyon ment, szinte kitunt a tobbiek kozul, de nagyon. Ora azt mondanam hogy tehrtseges, de nem ertem hogy miert. Miert van az higy ha egy osztalyban van 20 gyerek ugyanazt tanuljak, ugyanugy mindenkinek ismeretlen a tema, de van aki olyan mintha mar tanulta volna holott nem. Mondjuk nekem nem nagyon ment a programozas de ha elkezdenem tanulni es trnyle mindent beleeadnek biztos eltudnek jutni egy szintig, de az a gyerek mar regen profi. De ha akkor en is elkezdte. Volna tanulni rendesen mint o vajon ugyanolyan szinten lennenk most? Hat nem. Miert nem? Mert o trhetsegesebb neki mindig is jobban ment a programozas mjndig o segitrtt masoknak az osztalyban szoval... O mindig jobb lesz. Ha valaki tehetseges mjndig elorebb jar az atlagtol, o kap normalis munkat., o jar jobban. Tehat mi a velmenyetek a tehetsegrol?

2015. márc. 12. 00:07
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Tehat elerkeztunk oda hogy az a tehetseges aki konnyen es gyorsan tud tanulni, mert a tobbseget nem erdekli a suli ezert ok nem is fogjak megtanulni a lecket
2015. márc. 12. 00:38
 12/30 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valaki tanulásból tehetséges. Bizonyos tantárgyakból pl. humán tárgyak, informatika, matematika vagy egyéb dolgokban pl. éneklés lehet tehetséges, és azt az egy dolgot könnyebben fogja megtanulni, mint a többiek. De minden mást be kell magolnia. Aki mindenből 2-es 3-as az egyszerűen lusta, nem tanul eleget.
2015. márc. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Szoval szerinted aki tehetseges az nem tanul sokat mert hat ha tehetseges akkor elvileg kevesebb erofeszites kell belefoccolnie ahhoz hogy jobb szinten lehessen az adott dologban mjnt masok. Vagyis nezzuk akkor egy peldat. Van pistike aki nagyon sokat tanul matekbol mert nem nagyon megy neki, tanul naponta tobb orat estig de akkor is csak 2-es.. Janika is nehegnek talalja a matekot ezert neki is sokat kell tanulnia es o is estig tanul de sikerul 5 -osnek lennie. Es ktt van matyika aki alig tanul matekot otthon es igy is csupa 5-os belole. Szoval ki a tehetseges? Aki oran jobban oda tud figyelni es gyorsabban tud tanulni mint a masik ketto fiu. Szoval mi a tehetseg?
2015. márc. 12. 00:43
 14/30 anonim ***** válasza:
pl. nekem mindig nagyon szarul ment az irodalom (főleg a műelemzés, érvelő esszé írás), de dolgozatok előtt több órát tanultam rá és így 5-öst kaptam év végén, de ettől még egyáltalán nem vagyok tehetséges irodalomból.
2015. márc. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Pácsér: akkor itt visszaerkeztunk ismet ahhoz hogy abban tehetseges valaki amit szeret, mert azt kell magolnia amit nem szeret
2015. márc. 12. 00:45
 16/30 anonim ***** válasza:

a tehetség egy velünk született képesség, agyi valamicsoda. ezáltal mindenki könyebben tanulja meg az adott dolgokat. azok a zeneszerzők, akik már 4-5 éves korukban komplett darabokat tudott eljátszani az sem úgy kezdte, hogy fogta a hangszert és egyből csett és kész, hanem az alapokat neki is megkellett tanulnia valamennyire, amik kifejezetten gyorsan mentek neki.

Hogy a te példádnál maradjunk. Neki csak szimplán jó esze, logikája van (ez is egy tehetségnek számitható) elvégre könynen tanulja a dolgokat. ő se úgy volt valószínüleg, hogy leült és már egyből mindent letudott programozni, hanem elkelllett mondani a kódokat, és a jelentésüket neki először. az hogy a többi tárgyból hogyan áll az teljesen léynegtelen, ha egyáltalán nem érdekli őt azok.

2015. márc. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
és a példádban matyika a tehetséges xD
2015. márc. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Abban tehetséges amit szeret? Én inkább úgy mondanám, hogy azt szereti a legtöbb ember, amiben tehetséges, mert kevesebb erőfeszítéssel ér el benne sikereket. Amiben nem vagy tehetséges és nagyon szarul megy azt valószínű hogy nem fogod szeretni.
2015. márc. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Agyi valamicsoda :D

Minden embernek ugyanolyan agya van, vagyis ugyanugy epul fel mint masoke. Mindenkinek kell input a tudas megszerzesehez. A kis gyermekek konnyen tanulnak ezert ha valakit kis kortol elkezdenek tanitani valamire akkor o jobb lesz a vele egykoruaktol abban a dologban. Peldaul ha elkezdenek tanitani egy 4 eves gyereket olvasni es meg is tanulna akkor o sokkkal jobban fog tudni olvasni az iskolaban mint a tobbiek mert hamarabb kezdte a tanulast es erre lert azt mondana a tanitoneni hogy tehetseges gyerek pedig nem, bar ha a masik oldalrol nezzuk akkor igen. De itt megint a tanulas jon elo, a tobb tanulas.

2015. márc. 12. 00:52
 20/30 A kérdező kommentje:
Hat haverom azt mondt hogy o olyanba tehetsege amit nem is szeret. No erdekes de viszaterve ha en nem tudom miben vagyok tehetseges es szeretnem megtudni akkor a te logikad alapjan 'azt szeretem amiben tehetseges vagyok' soha nem fogom tudni megtalalni miben vagyok tehetseges
2015. márc. 12. 00:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!