Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tehetseg valojaban?

Mi a tehetseg valojaban?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem birom megerteni mi a tehetseg... Biztos vagyok benne hogy ha valaki szorgalmas es kitarto barmit el tud erni. De mi van azokkal akikre azt mondjak tehetsegesek? Ugye altalaban azokra mondjak ezt akik valamit meg soha nem csinaltak azelott de megis ugy csinaljak mintha ezereve azt csinalnak. Szoval ha van ilyen (es van ilyen) akkor ezek. Tehetseges emberek elonnyel indulnak a tobbi enberhez kepest. Persze az ha valaki enekes akar lenni, de nem orokolt szep hangot az elete vegeig gyakorolhat akkor sem lesz szep hangja amivel enekes lehet. Nem ilyenre gondolok, hanem olyanra amit az ember megtanulhat. Na ugye minden ember tiszta mondjuk ugy ures aggyal szuletik. AztN meg tanul ezt azt es talan mar fiatal koraban a szulok felismerik miben lert jo a gyerek vagyis miben tehrtseges szeri tuk. De ha a szulo mondjuk ugyes hegedus volt akkor ez befolyasolhatja ot ebben es lehet hogy mivel o nem lett hired hegedus ugy go dolja hogy na majd a lanya es mondhatjuk beleneveli hogy szeresse a hegedulest es hat a sok gyakorlas szorgalom meghozza a gyumolcset tehat tendg jo hegedus lesz. Viszont itt kepbe jon az hogy ha mi elhitrtjuk a gyerkkunkkel egesz kis koratol fogva hogy o jo valamiben akkor jo is lesz benne? Valoszinuleg igen. De ez lenne a tehetseg? Nem. Peldaul amikor mrg szlib jartam es elkezdtuk tanulni a programozast volt egy gyerek akinek nagyon ment, szinte kitunt a tobbiek kozul, de nagyon. Ora azt mondanam hogy tehrtseges, de nem ertem hogy miert. Miert van az higy ha egy osztalyban van 20 gyerek ugyanazt tanuljak, ugyanugy mindenkinek ismeretlen a tema, de van aki olyan mintha mar tanulta volna holott nem. Mondjuk nekem nem nagyon ment a programozas de ha elkezdenem tanulni es trnyle mindent beleeadnek biztos eltudnek jutni egy szintig, de az a gyerek mar regen profi. De ha akkor en is elkezdte. Volna tanulni rendesen mint o vajon ugyanolyan szinten lennenk most? Hat nem. Miert nem? Mert o trhetsegesebb neki mindig is jobban ment a programozas mjndig o segitrtt masoknak az osztalyban szoval... O mindig jobb lesz. Ha valaki tehetseges mjndig elorebb jar az atlagtol, o kap normalis munkat., o jar jobban. Tehat mi a velmenyetek a tehetsegrol?

2015. márc. 12. 00:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Még mindig nem nagyon érted. Ha 2 gyereket ugyanannyi idősen, ugyanúgy kezdenek el tanítani valamire akkor se lesznek egyformák. Valamelyikük jobb lesz abban a bizonyos dologban, mint a többiek. Rájuk mondják, hogy tehetségesek.
2015. márc. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
És azt mondtam, hogy a legtöbb ember azt szereti, amiben tehetséges, NEM mindenki.
2015. márc. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Tudom kikre mondjakhogy tehetsegesek, de nem ez volt a kerdes, hanem az, hogy mi az ami miatt a masik gyerek jobb a tarsanal? Ja persze a tehetseg miatt, de mi az a tehetseg?

Azt irjatok velhnk szuletett dolog. Esetleg oroklodes? Szoktak mondani hogy az alma nem esik messze a fajatol, bar ezt inkabb viselkedesre ertik, de erre is lehet vonatkoztatni

2015. márc. 12. 01:00
 24/30 anonim ***** válasza:

Minden embernek ugyanolyan agya van


nem. ebben elég nagyot tévedsz. legfeljebb kinézetre hasonlít, de rengeteg a különbség egyes emberek agya között


ha elkezdenek tanitani egy 4 eves gyereket olvasni es meg is tanulna akkor o sokkkal jobban fog tudni olvasni az iskolaban mint a tobbiek


esetleg kezdeti előnyre tesz szert, ám egy idő után beérik a többiek. a tehetségnél állandóan ott ez az előny.


inkább aludj mert nemhinném, hogy megfogod érteni a magyarázatunkat

2015. márc. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Mi az a rengeteg kulonbseg? Ha 5 dolgot felsorolsz hiszek neked. Az agy mukodese a legjedvencebb temakorom, kivancsian varom.
2015. márc. 12. 01:04
 26/30 A kérdező kommentje:
Ja es a szuleteskori alapotra gondolok nem amikor mar valaki 10 eves mert akkor mar tenyleg egyedi agya lesz
2015. márc. 12. 01:05
 27/30 A kérdező kommentje:

Tehetseg = elony

Igy igaz. Ha valaki egy jatekban elonnyel indul az csalo, mert elvileg mindenkinek ugyanazon eselyekkel kellene kezdeni. Az elet egy jatek de a tehetsegesek nem csalok, akkor viszont valamiert kaptak vagy kierdemeltek a tehetseget, de akkor kitol kaptak? Lehet kozuk van a szuloknek hozza?

2015. márc. 12. 01:11
 28/30 A kérdező kommentje:
Persze Z elet nem fer ez oke. Nem mjndenki sziletik egesszegesen ugy ertem ertelmileg de oket mos hagyjuk ki a gondlatvezetesbll
2015. márc. 12. 01:12
 29/30 anonim ***** válasza:

figyelj. ha annyira szeretnéd az agy működése témát, akkor rájönnél, hogy az agy is olyan, mint az ember ujjlenyomata. Ugyebár minden kis része az agynak más és máss funkciót lát el, amikor ezen a bizonyos helyen jóval több agysejt sűrűsödik össze, akkor az a funkció fejlettebb lesz, mint másnak. Te már láttál 2 teljesen azonos kinézetű kisbabát? én sem. ez a különbség az agyban is fellelhető. csak, hogy egy hasonlatot említsek, hogy gyerekkorban miért tanulunk könnyebben. Ha megolvasztunk egy fémet (legyen mondjuk a vas) és valamit formázunk belőle azután amíg teljesen ki nem hűl addig egész szépen lehet alakítani. azonban miután már kihűl csak nagyobb energiabefektetéssel lehet átalakítani. annyi a különbség egy átlag és egy tehetség közt, hogy az átlagos sima ón-t a tehetség meg ón-ólom ötvözetet kap...


Nem vagyok biztos, hogy a tehetség az öröklődő tulajdonság, mert van egy barátom, akinek egy vadbarom az apja, és átlagos anyja van, viszont a gyerek maga hihetetlenül okos.

2015. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Azt én se hinném, hogy öröklődik, ritka az olyan hogy valaki tehetséges valamiben és a gyerekei is ugyanabban lesznek tehetségesek.
2015. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!