Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megalázónak tartjátok a...

Megalázónak tartjátok a diploma nélküli életet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Megpróbálok rövid tömör velős és érthető lenni.

Van munkám,van tető a fejem felett,nem éhezem.De! Úgy érzem,megalázó az az élet amit magasabb beosztású emberek parancsaira kell elvégezni a munkahelyen.Nem panaszkodom,kötött mégis kötetlen munkaidőben dolgozom,de mindig és általában minden esetben felnézek a magasabb iskolai végzettségű emberekre.Nem vallom be magamnak,de írígykedem rájuk,mind anyagi és mind értelmi képességeikre.Ezt kompenzálni azzal szoktam, hogy megbeszélem magammal,minek nagy ház minek luxus autó,minek nekem saját nyaraló,ők is sok felelősségel tartoznak a munkájuk iránt,minek idegeskedjem én is,inkább elvégzem a dolgomat és nincs rajtam felelősség.

Ezekkel a gondolatokkal sikerül beletörődnöm a napi rutinba. Mégis többre tartom magam ennél.Jártam én is főiskolára,de nem végeztem el,mert lusta voltam. Sokat olvasok,nyitott vagyok mindenre,érdekel minden ami körülöttem és a világban zajlik,de úgy érzem egy senki vagyok amiért nincs diplomám. Joggal kérdezitek,akkor miért nem megyek el iskolába és tanulok? Menni fogok,még az idén,ha Isten is úgy akarja. A kérdésem az lenne, ogy ehhez hasonló érzések kavarognak másokban is vagy csak én vagyok ennyire elvont,szürreális gondolkodású? Erre mondják, hogy szavak helyett beszéljenek a tettek :)



2015. márc. 14. 19:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Jóvan, én 3 diplomás közgazdász vagyok és a minimált keresem jelenleg. De nem ez a lényeg.


Ha te ezt így érzed, az egy nagyon jó dolog. Érzed, és tudod, hogy fejlődni szeretnél. Ez nem csak a pénzről és a pozícióról szól. Szeretnél fejlődni. És tanulni sosem késő. Bármikor tovább képezheted magad. Aztán később azt a tudást vagy fogod tudni kamatoztatni a munkaerőpiacon, vagy nem. De a tudás a tied marad. Úgyhogy én bátorítalak!


De egyébként ha átgondolod, és hasznos dolgokat tanulsz, akkor annak nyilván meg lesz a gyümölcse előbb utóbb. Persze azt senki ne higgye, hogy a diplomás és a sokat kereső, magas pozícióban levő emberek élete könnyebb. Sajnos a sok pénzzel mégtöbb felelősség jár, ha nem a lottón nyerted. :)


Csak hogy egy szemléletes példát mondjak, hiába keresel havi nettó 1 misit, ha a döntéseidért a vagyonoddal felelsz. Mert ha valamit elrontasz, a ledolgozott évtizedek mennek a levesbe. És ez a nyomás akkor is ott van a válladon, amikor éppen BoraBorán nyaralsz..

2015. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Én nem tartom megalázónak a diploma nélküli létet, bár nekem is van és örülök is neki. Ezzel a megállapítással nem leszek népszerű, de az csak önámítás sokszor hogy gyárban vagy hasonló helyen is lehet annyit keresni mint néha diplomásként. Ez így igaz, de azt is nézzük már meg milyen áron. Van aki éjszakai pótlékkal, minden túlórával, ilyen szir-szarokkal hazaviszi egész szép összegeket, de cserébe le van strapálva, fáradt, alig van ideje másra. Ha valaki a diplomának köszönhetően mondjuk irodában dolgozik, az napi 8 órában bár el tud fáradni szellemileg, de azért ne hasonlítsuk már össze ezt a fáradságot egy olyanéval aki fizikai munkát végez. Én sulisként anno dolgoztam Tescoban, hát köszi szépen soha többet. Ha valaki azt mondaná hogy ez a jövőm marhára el lennék keseredve. Ahogy előttem írta valaki, a diploma mellett, és diplomás munkakör mellett van esélyed fejlődni, ha most nem is hiper szuper minden, lehet még jobb. Akinek van egy érettségije, annak meg hát...sajna nehéz lenn úgy kitörni, hacsak nem van egy jó ismerős aki szerez neki egy jó helyet valahol. Lehet itt szidni a diplomásokat, mert manapság ez is nagy divat lett, én úgy látom, de az tény, hogy nagyobb esély van kényelmesebb, jobb munkákat megcsípni ha tanultál valamit mintha nem.

Most gyorsan megjegyezném, hogy nem ide keverendők a HOZZÁÉRTŐ szakmunkások, akik szakemberek is egyben, természetesen őket eszem ágában sincs idekeverni :) Ez már másik vitatéma.

2015. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

A diploma nem egyenlő a magasabb fizetéssel és a luxus élettel, ahogy ma már azzal sem, hogy több esze van valakinek, mint neked, csak azért mert neki van egy "nagyobb értékű" papírja. Kis túlzással, ha ma kimész az utcára és tíz harmicast s*ggbe rúgsz, abból 8-nak lesz diplomája. Van olyan ismerősöm, aki két diplomával keres minimálbért és olyan is, akinek diploma nélkül csengetnek havonta 300 ezret. Én szintén két diplomával valahol az arany közepet fogom kapni. Hogy elégedett leszek-e vele? Nem. Ahogy valaki más is mondta, én nem diploma nélkül tartom megalázónak az életet Magyarországon, hanem úgy alapjáraton az ÉLETET tartom megalázónak ebben az országban. Szégyen, hogy emberek milliói élnek napról napra, vagy úgysem, amikor a belüket is kidolgozzák.

Egyáltalán nem tartom magamat többre a nem diplomás társaimtól, de igen... Irigy vagyok, hogy másnak diploma nélkül is összejött olyan meló, amiről én csak álmodozhatok. Csak bízni tudok benne, hogy egyszer én is megfoghatom az isten lábát. :)


Ami jó, az az hogy ambiciózus vagy. Nem azért kéne ezt érezned, mert másokhoz hasonlítgatod magad, hanem mert belül többre vágysz. Hajrá!

2015. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%
#8. Ez szép és jó meg én is sokáig ezen voltam és most 19 évesen jöttem rá arra hogy Amerikában minden más
2021. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Hogy megalázó-e diploma nélkül élni?

És több egyetemi diplomásan megalázó munkát végezni bérminimumért?

A két tucat (részben több) diplomás ismerősömből 1 ügyvéd és 1 pénzügyes kivételével mindenki a puszta létéért küzd, saját gyerek nélkül, két évtizede.

2022. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!