Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kutyasétáltatók jó emberek,...

A kutyasétáltatók jó emberek, de miért borít be mindent a kutyapiszok? EZ nekem ellentmondásos.

Figyelt kérdés
A városunkban rengeteg a kutyatartó és a járdák mentén végig annyi kutyakaki van, mintha zsákból szórták volna végig. Azt mondják, a kutyások felelősségteljesek, jó emberek, tudatosan élnek stb. Öntudatosak és gyakran ítélkeznek mások felett. Legalábbis itt, akiket ismerek. Viszont mi az oka annak, hogy nem törődnek a maguk után hagyott kutyapiszokkal? /Tisztelet a kivételnek, és nekik elismerésem! / A kicsi gyerekemet már nem tudom kivinni az utcára, mert belelép, beleesik, volt, hogy fel is vett egyet, mikor egész kicsi volt. Veszélyes ez és nagyon gusztustalan. A kutyások meg napi szintem mennek ott a kutyákkal, és őket ez nem zavarja? Nem bántja a szemüket? Vagy hogy is van ez? Akiket kérdeztem kutyásokat, azok mind azt felelték, hogy ők bizony összeszedik.... Tehát itt nem találok sem választ, sem megoldást. Valakinek tanács, tapasztalat?
2015. márc. 17. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennének jók? Ha veszek egy kutyát, és én is leviszem minden nap sétáltatni, akkor én is jó ember leszek?
2015. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de az van hangoztatva. Sok ilyen idézet van, valahogy a kutyások így vannak elkönyvelve, nem én találtam ki.
2015. márc. 17. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyasétáltatók jó emberek"


Honnan veszed ezt az ostobaságot? Kutyások mondták? Akik pontosan olyan jók, gonoszak, szentek vagy éppen rohadt mocskos állatok, mint pl. a vízszerelők, vasutasok vagy éppen a macskabarátok.

Ha már úgyis a kutyaszarban topicskolsz, nem kéne ezt a nézetet felülvizsgálni? Hogy ennek okán a járdán meg a homokozóban kutyát szarató "gazdik" inkább rohadt állatok?

2015. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kóbor kutyák?
2015. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a kutypiszok egy dolog, nálunk már lovakat is az utcán, parkokban sz.aratják
2015. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám kakija kb. akkora mint egy nyúlkaki,de még ez is látszik az úton,mindig felszedem.Akiknek nagyobb kutyái vannak,azok meg nem szedik fel.Én meg ezt nem értem.
2015. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a hiedelmemet kell felülvizsgálni:) Van kutyám, az udvaron lakik, maximálisan el van látva, jó helye van stb. De ne az a fajta kutyatartó vagyok, mint itt a környékemen általános, hogy kutyaiskolába hordom, napi 1 órát sétáltatom és még egy órát játszom vele... Megkaptam már sokszor emiatt többi kutyástól, hogy hát milyen szívtelen vagyok, mert mit képzeltem, a kutyával nem kell napi több órát foglalkozni? Mert hogy kegyetlen dolog, hogy csak akkor játszunk vele, ha épp az udvaron vagyunk, és hogy miért nem hordom kutyaiskolába stb. Ezért is nem a kutyás kategóriában tettem fel a kérdést, mert akkor kapnék az ottaniaktól. /Ok, lehet, itt is fogok..../ Tehát úgy gondoltam, nem vagyok elég jó ember, mert a kutya nálam nem családtag, hanem a kutya az udvaron. Persze kap simogatást, dicséretet, labdázunk vele időnként, de nem hordom sétálni, szaladgál az udvaron és kész, elvan, játszik a játékaival.... A családomra, gyerekeimre fordítom a szabadidőmet elsősorban. Viszont azt látom, ha kinézek az ablakon, hogy a velünk szemben lévő társasházbók kijönnek a kutyával, odakakiltatják a járda szélére aztán mennek tovább. Saját házuk előtt is ott hagyják, ahol nap mint nap járnak. De ha szólsz, akkor verik a mellüket, hogy ők milyen kutyabarátok, te meg a szemét kutyagyűlölő... Ezt csinálják, sz összes lakó, mert persze mindegyik tart kutyát a lakásban. Jól kezdem gondolni, hogy a kutyások piedesztálra emelését maguk a fanatikus kutyások terjesztik? Van tippetek, mit lehetne tenni velük, hogy tisztán tartsák az utcát?
2015. márc. 18. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!