Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzhetném le a zavaromat?

Hogyan győzhetném le a zavaromat?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok hozzászokva ahhoz, hogy az emberek törődnek velem, ezért mindig ideges leszek a figyelmességüktől. Régebben problémáim voltak a beilleszkedéssel, ezért a külvilág leginkább csak átnézett rajtam, és ez rendben is volt így. Jelenleg azonban egy olyan közösségnek vagyok a tagja, ahova engem is befogadtak. Ennek örülök, viszont a saját reakcióimmal akadnak problémáim.


Ha valaki elkezd hozzám beszélni, nem bírom abbahagyni a vigyorgást. Ez még nem is olyan nagy gond, de ha bármelyik lány hozzám ér, elég, ha csak megsimogatja a fejemet, elpirulok, és annyira zavarba jövök, hogy nem tudok rendesen beszélni (ha fiúról van szó, még rosszabb a helyzet). Olyan is volt már, hogy az egyik fiú valamilyen perverz dologgal viccelődött velem, és úgy elvörösödtem, hogy mindenki azt hitte, hogy szerelmes vagyok belé.


Ha megdicsérnek, vagy szép dolgot mondanak rólam, már akkor ilyen állapotba kerülök, és megállás nélkül ismételgetem a "köszönöm" szót annyiszor, hogy a végén már a többiek szólnak rám, hogy fejezzem be.


Szeretek a középpontban lenni, és bizonyos képességeimmel ki is tűnök, viszont ha túl sokan vagy túl sokat foglalkoznak velem, már nem csak egyszerűen zavarba jövök, de idegessé, kimerültté vagy rémültté válok, ezért elmenekülök egy olyan helyre, ahol egyedül vagyok, vagy olyan környezetet teremtek magam körül, hogy ne tudjanak érintkezni velem az emberek (ez általában kimerül a fülessel való zenehallgatásban).


Először azt gondoltam, hogy azért viselkedek így, mert "túlérzékeny" ember vagyok, de ezt kizártam, mert "negatív" irányban már nem működik. Ha sértegetnek, vagy bármilyen rossz dolog történik, akkor is ugyanolyan vidámnak érzem magamat.


Szeretnék összeszedettebb lenni, de fogalmam sincs, hogyan kéne hozzáállnom ehhez az egészhez. Úgy érzem, hogy a zavartságom akadályt jelent az életemben. Már a barátkozással is vannak gondjaim, mert nem bírom, ha valaki folyton körülöttem van, párkapcsolatban pedig végképp nem tudok meglenni (próbáltam), mert ha valaki meg akar csókolni, olyan ideges leszek, hogy semmit se lehet velem kezdeni.


Előre is köszönöm!

17/L



2015. márc. 22. 21:29
 1/4 anonim válasza:
Szerintem az nem normális,h valaki - egy lány - megsimogatja a fejedet... milyen közösségbe jársz?
2015. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha sértegetnek is vidámnak érzem magam. :-). Ez cool.

Iskolapszichológus?

2015. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
örülj annak,hogyha sértegetnek akkor nem érzed rosszul magad,vagy hogyha rossz dolog történik..a többi meg nem veszélyes
2015. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 biztoshogynembiztos válasza:

Elõször fogadd el frusztràcióid, majd az elfogadàson keresztül, elkezded megèrteni mûködèsed.Az elfogadàs abban segìt, hogy visszakerülj önmagadhoz.Minèl inkàbb önmagad vagy, annàl inkàbb kèpes vagy elvonatkoztatni màsoktól,sajàt önhipnózisaidtól, bàrmitõl amit màsok mondtak,vagy amit te magad gondoltàl önmagadról.Az elfogadàssal teret adsz önmagadnak.

Tesztelgesd önmagadat, sajàt szabadsàgod.De mindig tudd, hogy van benned egy pont ami mindenfèle frusztràciótól, beazonosulàstól mentes.Ez a pont, valódi lènyed.

Többet foglalkozz azzal, amit igazàn szeretnèl, ès kevesebbet azzal, amit valójàban egyàltalàn nem szeretnèl.Ìgy lehet vàltozni fogsz màsok szemèben, viszont sok minden letisztul majd benned.Lehet rossz szemmel nèzik változàsod, a te szemeid viszont tisztàbban làtjàk majd a vàltozàsaikat.

Lègy türelmes önmagaddal szemben, ès èlvezd a változàsokat!

2015. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!