Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le a nyelést...

Hogyan győzhetném le a nyeléstől való félelmemet?

Figyelt kérdés

Nem merem lenyelni a gyógyszereket, a nagyobb fajtákat.

Jelenleg 300mgosat kellene szednem, de egyszerűen nem merem lenyelni, amikor a számba kerül, már érzem h óriási.

Anyám is ilyen, állandóan ettől fél, szerintem belémnevelte. Viszont apám, ő egybe szedi(ha kell) a grammos kapszulákat...3-4dbt 1xre. 500mg-1000mg vagy mégnagyobbakat.

Kapszula a jelenlegi gyógyszer, és ha kiöntöm borzasztó íze van, vízbe próbálom oldani, nem is oldódik el, darabkák maradnak, eszméletlenül undorító, ocsmány, ezért szeretném végre lenyelni rendesen.... és nem félni állandóan mikor nyelek-> ezért akadhat a torkomon, mert félek.


2015. febr. 11. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Kapszulát nem szabad kiönteni, bélben oldodók, egyben kell lenyelni.

Vagy vegyél nyeléskönnyítő zselét a patikában, vagy készíts oda valamilyen kaját és mondd azt, hogy ezt most le kell nyelnem, mert fontos, igyál rá sok vizet és egyél utána gyorsan valamit, akkor elmegy az a rossz érzés, hogy még ott van a torkodon. Én ezt csinálom mostanában, mert nekem is ilyen nyelési félelmeim vannak.

2015. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Régebben hallottam erről, h nem szabad szétszedni, de azóta olyasmit hallok h semmi baj, a lényeg nem a kapszula, hanem a benne lévő, vagyis m1 h szétszedem-e.
2015. febr. 11. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!