Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha a szuleim...

Mit tegyek ha a szuleim folyton csak az angol nyelvet hajtjak pedig nekem a nemet a fo nyelvem es nem kepesek megerteni hogy en a nemetet jobban is szeretem es hogy azt szeretnem elobb megtanulni?

Figyelt kérdés
Tahat ahogy az elobb is leirtam anyaek azt akarjak hogy az angolt sokkal nagyobb szinten tanuljam es hiaba magyarazom nekik hogy a nemetet sokkal jobban szeretem meg nekem konnyebb is de nem. Folyton azzal jonnek hogy az angol a vilagnyelv es hogy azt tanuljam amit en ertek de azt is tudom hogy a nemet sokkal nehezebb nyelv mint az angol es utana angolt tanulni konnyebb mint forditva es ezt meg ok nem ertik meg. Es a nemetet mar 4 eve tanulom az angolt pedig csak fel eve es nem igazan tetszik nem tudom hogy miert egyszeruen csak nem. Mit tegyek? 12/L

2015. márc. 25. 12:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én tanultam németet, valamilyen alapszinten hasonlít, de semmi több. Nem lett tőle könnyebb az angol.


Egyébként megértem őket. Javaslom, hogy mindkettőt tanuld meg, ha szereted a németet, akkor az mindenképpen. Viszont az angol BRUTÁL fontos! El sem tudod képzelni!


BÁRMILYEN országban tudod használni. Ha elmész nyaralni, mindenütt megértik az angol a turizmusban (kevés kivétel van, de ott a némettel sem fogsz semmire menni).


Manapság ahogy nézem az álláslehetőségeket, a legtöbb munkához, még a szakmunkához is kell az angol min. társalgási szinten. Akár egy sima ügyintéző, adminisztrátor, de kérik az angolt.


Ezen kívül én éltem Angliában és nagyon megéri tudni angolul, hiszen ha bármi van, angol nyelvterületre mehetsz dolgozni. Ha itthon nem tudnál boldogulni.


Fiatal nő vagyok (nem szülő :D) és tapasztalatból írom. A német abszolút másodlagos nyelv, csak speciális helyeken érdekes, ott is sokszor csak az angol mellett.

2015. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
Én szülő vagyok, és sosem erőltettem, hogy gyerekeim ezt vagy azt a nyelvet tanulják.A nagyobbik hatodikig csak németül tanult, és nagyon szerette. hetedikben kezdte az angolt, szinte ragadt rá.Érettségire két felsőfokúja volt. A kisebbik angollal kezdett, a suliban olasz volt a 2. nyelve, mellette német magánórák. Ma angolból felsőfokúja van, németből pedig szakmai közép. Szerintem tanuld mindkettőt!
2015. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

hülyeség h keveri az ember, én németül tanulok 11 éve, anyanyelvi szinten beszélek, mert német iskolába járok. az angol csak ötödikben kezdtem tanulni és most már mindkettőből felső fokon vagyok képes kommunikálni, írni, olvasni.


csak akkor keveri az ember ha rossz az alap.


szerintem német mellett simán lehet tanulni az angolt, sőt még segíthet is.


mind a két nyelv nagyon fontos, attól függ hogy merre akarsz tovább menni.


én úgy gondolom, hogy fölösleges az angolt annyira nyomni, azt úgyis felszedi az ember, hiszen a neten, a legtöbb dolog angolul(na meg persze kínaiul) van.


Inkább mondd el nekik, hogy tudod hogy fontos az angol, de azt sokkal egyszerűbb megtanulni mint a németet, ezért több energiát fektetnél a németbe.


Én igazából jobban szeretem az angol mint a németet, bár mindkét nyelv természetes nálam. Én most egy harmadik nyelvvel, a franciával szenvedek, ami szörnyű.


17L

2015. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 hugyosgalacsin ***** válasza:
Anyádnak üzenem, hogy német nyelvű gazdasági érdekeltségű területen van magyar ország nem angol nyelvűn
2015. márc. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Átadom;)
2015. márc. 27. 03:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!