Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lelki fájdalom képes fizikai...

A lelki fájdalom képes fizikai fájdalmat okozni?

Figyelt kérdés
Velem elő szokott fordulni. Lehet, hogy csak beképzelem?

2015. márc. 27. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen pl erős mellkasi szúrást. Azt hiszem erre mondják, hogy megszakad valakinek a szíve. Legalább is nekem van néha ilyen. Kérdezgettem barátaimat. Néhánynak van, néhány meg nem tudta miről beszélek.
2015. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos, ha az ember nagyon ideges, görcsbe rándulhat a gyomra.

Ha sok lelki fájdalmon megy át, akkor az szívinfarktust okozhat, ami mellkasi fájdalommal jár.


E mellett időnként emlegetnek egy "pszichoszomatizáció"-nak nevezett jelenséget, amelynél testi baj közbejötte nélkül okozna lelki panasz testi fájdalmat. De erre a jelenség nincs VALÓDI tudományos bizonyíték.

2015. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Extrémebb esetben olyan is van, hogy valaki igényli a fizikai büntetést, hogy a lelki gyötrelmei megszűnjenek, és zaklatottsága lenyugodjon.
2015. márc. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudományosan csak annyi igazolt, hogy a lelki fájdalom mellett legyengül az immunrendszer, előjönnek az addig rejtett fizikális problémák és a fertőzésekre is fogékonyabb az ember.
2015. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy izomagyú állatnak azt mondom, hogy "Te izomagyú állat!" ez az ő lelkében iszonytató lelki fájdalom, mert az igazság fáj, és ő benyom egyet nekem ami meg fizikailag nekem fáj.

Nem lehet, hogy csak beképzeled, hanem tényleg beképzeled, de az attól még szar, tudom.

2015. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Trafó1 ***** válasza:
Igen fájhat, lelki megrázkódtatás szélsőséges eredményekkel járhat, fogyás, fájdalom, rosszullét, még akár fizikai sérülést nyomot is eredményezhet, bár ezt én magam nem tapasztaltam meg, de az elsőket igen.
2015. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Fejfájást is kiválthat, légzésrendellenességet, okozhat fájdalmat simán a mentális "gyötrelem".
2015. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!