Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság miért tartják cikinek...

Salalla11 kérdése:

Manapság miért tartják cikinek, ha valaki jó tanuló?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem. Miért kell valakit azér "lestréberezni" vagy kiközösíteni, csak mert van esze és jó jegyeket szerez? Itt most nem feltétlen rólamvan szó, de sajnos sok ilyen van. Nem értem, mért baj az a legtöbb osztálytársnak/fiatalnak, hogy valaki rendesen tanul, és esetleg érdekli is, amiről szó van, meg jó jegyeket szerez. Ettől még nem stréber senki, nem értem, miért tekintenek a legtöbb jó tanuló gyerekre a társaik úgy, mint valami "nem normálisra"

2015. márc. 27. 20:43
1 2
 11/13 anonim válasza:
24%

Szerintem nem ciki.

Az a ciki, ha egy olyan ötös tanuló, aki csak magolni képes, de az életben egy nulla, lenézi azt, akinek lehet, hogy az átlaga csak 4,5..

Mégis többet ér nála bármi másban.

Velem ez a helyzet.

És rühellem a strébereket.

Olyat még sohasem tudott felmutatni, amit én igen, neki csak a jó jegyei vannak:)

2015. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem rudom miért teszik ezt!! Engem is, csak mert csupa ötös vagyok, pedig épp hogyy tanulok, órán jegyzem meg nagyjából amit kell meg életem is van, jó sok! :D Meg hobbijaim stb.
2015. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ez már egy régebbi kérdés, lehet már nem is aktuális, de én is válaszolnék rá. Őszintén nem tudom. Én azt "vallom" hogy azért mert valaki jól tanul, jók a jegyei, nem biztos, hogy okos. Számomra az, hogy valaki okos ott kezdődik, hogy egy szituációt jól tud kezelni. Magabiztosan, és céltudatosan állítja fel a jövőjét, úgy, hogy közben van élete is. Sajnos a mai tanárok ellehetetlenítik azt az érzést, hogy valaki jó, értékes, mert csak azokat dícsérik meg akik valamiben kiemelkedően jók. Azok a diákok akik nem elismertek a tanárok körében, általában irigyek azokra akikre figyelnek. Ezért talán bánthatják is egymást. Ez egy ördögi kör, amit a tanárok irányítanak. Ez persze csak az én véleményem, lehet nem így van. Köszönöm ha elolvatad!
2020. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!