Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha 19 évesen még...

Mit tegyek, ha 19 évesen még mindig egy buta tinilányként viselkedem?

Figyelt kérdés

Nagyon gyerekes vagyok, azzal töltöm az időmet, hogy a kedvenc bandáimról álmodozom, egész nap hallgatom a zenéjüket, koncertfelvételeket nézek róluk.

Mindig is éretlenül viselkedtem, és nekem nincs is ezzel gondom, de ugye a társadalmi elvárás nagy nyomást gyakorol rám, hogy nem kéne így viselkednem, fel kéne nőnöm... Szerintetek változtassak?


2015. márc. 29. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, ha van egy kedvenc bandad akikert rajongsz. :) Ettol meg nem feltetlen vagy gyerekes. Ha mellette csinalsz is azert vmit, gondolsz a jovodre, felelosseget vallalsz a tetteidert, akkor nincs baj.

20L

2015. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nem vagyok egyedül! :D Kicsit magamra ismertem most :)
2015. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit árnyald a képet. Én 22 leszek nem sokára, és van kedvenc bandám, akiket nagyon-nagyon szeretek (nem álmodozom arról, hogy feleségül megyek hozzájuk, de hajlandó voltam külföldre utazni a koncertjükre). Én is sok időt töltök a zenehallgatással, de engem érdekel is a dolog nagyon, rengeteg rock zenei könyvet olvasok, teljesen elmélyültem benne, megrendeltem az életrajzukat külföldről, már csak 2 hiányzik a 17 lemezük közül és így tovább. De nem vagyok elfogult velük szemben, értelmes vitát tudok folytatni róluk, elismerem, hogy az utóbbi éveik nem a legjobbak zeneileg stb. Nem is bírom azokat a nőket, akik azzal foglalkoznak, hogy milyen ruhát hord az énekes felesége. A rajongói csoportban (Facebook) vannak 40 éves nők is, mert nem mai együttes. Ők is rajongók. Ezt nem kötelező kinőni.

Amitől nem leszel gyerekes az az, hogy

- nem elfogultan, hanem reálisan gondolkozol róluk. Ha valaki nem szereti őket, nem sértődsz meg, elismered, hogy igen a gitáros egy paraszt volt a legutóbbi interjúban, amit láttál stb.

- nem ez az egyetlen dolgod, amit csinálsz. Érdekelnek dolgok. Én például gondoskodónak tartom magam olyan értelemben, hogy van két kutyám, akikről felelősségteljesen gondoskodom. Alakítom a karrierem, dolgozom, érdekelnek a tudományok, épp most írom a szakdogámat, érdekelnek a társadalmi kérdések és van róluk véleményem, szeretem a kultúrát, beszélek 3 idegen nyelven stb. Ez most nagyképűen hangozhatott, de nem az a lényeg, hogy mennyi mindenhez értek, hanem hogy komolyabb dolgokkal is foglalkozom, vannak céljaim. Mellette kit zavar, hogy nagy rajongója vagyok dolgoknak? Én kifejezetten kedvelem, ha pl. egy férfi is szenvedélyes, és szeret valakit, engem az idegesít, amikor egy embert egyszerűen semmi nem érdekel. Utál minden tantárgyat, semmi nincs, amiért hajlandó lenne energiát befektetni, pénzt áldozni, semmi se semmi nem érdekli... Igen, tudom, hogy ez a két véglet volt, és hogy a 2 között van átmenet, csak mondtam.

2015. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik 30 éves ismerősöm is utazgat ide-oda, megy ilyen-olyan koncertekre. Pedig ő érett csaj, mert van munkája, albérletben lakik, de eltartja magát és a lakást. Plusz még fizeti a saját utait, meg amit akar. Elég jól keres.
2015. márc. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még nálad is butább tinilányként viselkedem,és úgyszintén 19 éves vagyok,és úgy érzem hogy minimum 28 éves koromig ilyen maradok.
2015. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!