Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék változtatni?

Hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és amióta a szüleimnek elkezdődött a válás, sokkal érzékenyebben veszem le mindenhol a jelzeseket, vagy mozdulatokat. És ez olyan rossz, mert az egész osztályban mindenki öntudat nélkül adja a jeleket, és általában magamra is szoktam venni azokat, amiket például a barátaim csinálnak. Ettől az egyik ,,barátnőm" ki is beszél mindig. Volt egy nehéz időszakom, amikor senki sem állt mellém, csak apukám, és az iskolában taszítottam mindenkit, mert mindig sírtam ha a közelembe jöttek. Akkor mindig mondtam neki hogy gondoljon bele a helyzetembe, mert most sodródok az árral, és neki sem lenne könnyű ha válnának a szülei. Ezt sajnos nem értette meg, és továbbra is kibeszélt. Most odaáig fajult a helyzet, hogy elkezdett oltogatni engem, és én úgy érzem, hogy ő akar a helyembe férkőzni(4.ben jött, most 7.esek vagyunk) és meg akar fosztani a barátaimtól. Ha rossz helyre írtam, bocsánat, és koszi hogy elolvastad!
2015. márc. 31. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz a helyzeted!

Szüleid helyett nem dönthetsz.

Az osztálytársak gyerekként nehezen értenek meg, amíg nem tapasztalnak hasonlót a saját bőrükön. Te érzékenyebb vagy, ők meg nem. elsősorban ne azt vedd figyelembe, hogy ellened tesznek valamit. Nekik is zavaró, hogy most kiszámíthatatlan vagy. Valószínű, hogy amit tesznek, nem rossz szándékkal teszik. Próbáld meg, és kérd meg őket egy osztályfőnöki órán, hogy hallgassanak végig, igyekezzenek megérteni. Valószínű, hogy ha így kéred őket, megdöbbennek, és nagyobb együttérzéssel közelednek hozzád. Elsősorban azt hangoztasd, hogy te tudod, hogy nem rossz a szándékuk, tudod, hogy segíteni akarnak, csak te most érzelmileg nagyon ingatag vagy, ezért legyenek elnézéssel, ha kiborulsz. Biztos nagyon nehéz ezt osztály előtt elmondani a te korodban, de ha megteszed, változni fog a hangulat.

A hátad mögött is azért beszélnek, mert számukra érthetetlen a viselkedésed. Ezt is azért teszik, mert tanácstalanok. Nem csoda, hogy ilyenek, mert te is tanácstalan vagy.

Azt is elmondhatod, hogy nem akarod sajnáltatni magad, csak nehéz a helyzeted.

Sok sikert!

2015. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sokat segített!
2015. ápr. 2. 08:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem!
2015. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!