Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most mit tegyek? Kétségbe...

Most mit tegyek? Kétségbe vagyok esve, mert az állásinterjún olyat kértek, amit nem tudok teljesíteni.

Figyelt kérdés

Behívtak 1. körben, szuperül teljesítettem, most volt a 2. kör, ahol a korábbi főnökeimet akarják felhívni, hogy referenciát kérjenek!!!! WTF?

A problémáim: a korábbi helyem egy fos volt, több cég ötvözete, teljes káosz a javából, ráadásul csak alkalmi munkavállaló voltam, a korábbi főnököm nem sokkal utánam mondott fel, és nem is tudom semmilyen elérhetőségét.

Az azelőtti szintén megszűnt, több éve menesztették az igazgatót, a csoport is megszűnt nem olyan régen.

Ezeket virágnyelven el is mondtam, miután kérdezte a csaj, hogy a konzulens tanárom emlékszik-e rám, mert akkor felhívnák őt????

Most mi a sz...rt csináljak?


2015. febr. 6. 18:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj, már az idegtől ki is hagytam, hogy 2007-ben diplomáztam, és a diplomamunkám konzulensét akarják felhívni, ha tudnám a számát??? Bakker 8 éve volt, hol emlékezne rám? Ezer helyen tanít..
2015. febr. 6. 18:14
 2/8 anonim válasza:
Hát add meg az elérhetőségét, max ő elmagyarázza, hogy nem emlékszik. Vagy vedd fel vele elöbb te a kapcsolatot, és mondd el h miújság, és hogy fényezne-e kicsit.
2015. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De egyiknek sem tudom az elérhetőségét, az irányt sem tudom, hogyan indulhatnék el... :( (face-n nincsenek fent, már utánanéztem)
2015. febr. 6. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz semmit sem csinálni.


Amúgy meg nyugodtan megadhattad volna az előző hely számát. Ilyenkor amúgy sem a főnököt kell közvetlenül, hanem azt a számot amin fel lehet hívni a céget bárkinek. Ha meg az előző főnököd utánad elment ahhoz neked semmi közöd, magyarázkodjon a cégnél dolgozó aki felveszi a telefont. Te amúgy sem tehetsz a személyi változásokról, és nem is kell tudnod róla. Ha meg nem emlékeznek rád, mert a 100 munkás közül nem ismertek mindenkit puszira arról sem tehetsz. Szóval úgyis kamuznak valamit. Vagy megmondják, hogy üzleti titoknak számít, és azt sem mondhatják meg, hogy tényleg ott dolgoztál, és akkor épp milyen színű volt a hajad. Szóval ilyenkor nem kell parázni, meg kell adni a központ számát, és beszéljék meg a dolgokat maguk közt.

Bár szerintem, ha ilyennel szórakoznak, akkor nem hiszem hogy fel is vesznek.

A konzultánsod számát sem vagy köteles megadni, mert az nem publikus. A főiskola tanulmányi osztályának a számát megadhatod, de egy volt tanárod közvetlen, kvázi magán számát nem. Mert az sérti a tanár jogait. Ha neked megadta azzal még nem hatalmazott fel, hogy azt te egy harmadik félnek ki is add. Szóval, a tanulmányi hivatalt felhívhatja, és azon keresztül intézkedhet, de másképp nem.


Ez csak szívatás volt a részükről...

2015. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, azért te is eléggé a zavarosban halászol. Gondolom beírtál valami jó kis kamu pozíciót, és fosol, hogy lebuksz. Ne mondd már, hogy nem volt egy felettesed, és nem tudod hogyan elérni. 4-5 helyen dolgoztam az elmúlt években, Londontól Frankfurtig és itthon is számos szakmai projekten, bármelyikből el tudnám érni a volt munkatársaimat és főnökömet fél órán belül e-mailen vagy telefonon. Mégis mit csináltál ezeken a helyeken ÉVEKIG, hogy senkit nem tudsz elérni? A raktárban bujkáltál? Lehet, hogy nem is akarják őket felhivni, csak látni akarták, hogy meginog-e a kamutornyod.


Valami publikáció, szakmai anyag, vagy ilyesmi nincs amit te készítettél?

2015. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben én a volt munkahelyek HR elérhetőségét adnám meg. Ott rögzítve kell hogy legyen, hogy ott dolgoztál, bármilyen jogviszonyod is volt. Aztán ha felhívják a HR-t és nagyon buzgók, derítsék ki maguk a referenciaszemélyek elérhetőségét.


Én ilyen esetben simán megmondom azt amit te leírtál. Egyenesen és nyíltan. Nem kell a virágnyelv, ez nem a te hibád. Aztán ha ők ragaszkodnak, akkor mondd meg hogy hívják fel a központ HR számot, és érdeklődjenek ott.

2015. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és igazatok van, tulparáztam, szimplán megadom az általános személyügyi elérhetőséget. Már olyan régen keresek munkát...

"Kedves" 5-ös! Egy sor nem kamu a cv-ben, és egy megyei kórházban voltam két évet, ahol holdinggá alakulás miatt bocsátottak el. Aztán még a csoport is megszünt, ahol dolgoztam, a közvetlen fönökünk a gazdasági igazgató volt, aki már régen nincs ott.

A másik meló csak 3hónapig tartott.

És nem vettem részt projektekben....

2015. febr. 6. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire általános, hogy referenciát kérnek. Azt sem tudom, milyen mértékben számít, ha számít egyáltalán. Ebben a kis országban még az is előfordulhat, hogy a leendő munkaadódnak van ismerőse a korábbi munkahelyeden, és tőle érdeklődik.

De ha a későbbiekben számítasz ilyenre, illendő a referenciaként megjelölt személyeket megkeresni, és az engedélyüket kérni. Szerintem ez nem csak főnök lehet. Valakit megtalálni manapság azért nem lehetetlen, van google, linkedin, facebook...

2015. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!