Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem bírom az arroganciát....

Nem bírom az arroganciát. Lehet ezen valahogy változtatni?

Figyelt kérdés
Olyan emberekről beszélek, akik nagyon intelligensek, de emellett agresszívak (nem fizikailag). Szinte sokkol, lebénít ez a típusú ember. Meg lehet valahogy tanulni kezelni az ilyen helyzeteket? Ha igen, hogyan? (Voltam régebben ügyfélszolgálatos, pl a primitívebb bunkó embereket simán tudtam kezelni, teljes lelki nyugalommal.)

2015. ápr. 2. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam őket kezelni, hogy lexarom őket...
2015. ápr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem kevered ezt azzal össze,hogy csak a tényeket mondja? :) Vagy te mit értesz ez alatt? Pl?
2015. ápr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem keverem össze, nem az zavar, amit mond, hanem a stílus, ahogy mondja. (Bár volt már olyan is, hogy maga a mondandó is rágalmazás volt.) Gőgös, nagyképű, agresszív, lekezelő stílusra gondoltam, férfiaknál néha megspékelve egy adag hímsovinizmussal. Pl. főnök, aki megalázza a beosztottját mindenki előtt, esélyt sem adva a magyarázatra, amúgy kiderülne, hogy nincs igaza. Szóval olyan lerohanó stílusban, amikor a másik köpni-nyelni nem tud hirtelenjében, meg mintha egy gyereket cseszne le. Még ha nem is én vagyok az elszenvedő alany, csak külső szemlélő, akkor is szinte fizikailag rosszul leszek, ha ilyet látok/hallok, talán leesik ilyenkor a vércukrom, vagy nem tudom. :)
2015. ápr. 2. 06:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, meg erre vannak is különböző kommunikációs technikák, mint pl. "breaking rapport" stb, amiket tanítanak, hogy hogyan kell hatni (esetenként megfélemlíteni) a másik felet, hogy a (képzelt!) dominancia harcban felülkerekedjen az illető.
2015. ápr. 2. 06:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos idő, amíg megtanulod ezeket kezelni, sikerülni fog, de akkor meg jönnek a vérnyomáscsökkentők, nyugtatók, stb...:(

Régen én is csak néztem ki a fejemből, amikor valaki így letámadt, eltelt vagy fél nap is, míg tudtam rá reagálni.

Most már...

Csak sajnos emiatt az olyan emberekhez is előítéletes vagyok, akikkel nem kéne.

És mindezt azért, hogy a nagypofájú bunkókat ki tudjam kezelni.

Megéri? Nem.

Amúgy könnyen szövegel egy olyan, aki pozícióban van, és sokminden függ tőle, ezáltal egyfajta "satuban" vagy...

Anno volt egy helyzet, amikor kiléptem egy cégtől csak azért, hogy el tudjam küldeni a k. anyjába a főnököt.

Úgy menekült az ürge az irodába, még rá is zárta magára az ajtót. Szánalmas volt.

2015. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van valami olyan probléma az életedben amiért folyamatosan szégyenled magad, pl anyagi helyzeted, régen volt már párkapcsolatod, vagy akármi. Ha ez a kiváltó ok megszűnik ez a másik problémád is megszűnik. Nekem is volt régebben hasonló problémám. Most már van egy lelki riasztórendszerem ami figyelmeztet ha bárki is bánt engem (kicsit is tiszteletlen). Amint olyan mondat hangzik el, ami bántó lehet a számomra, máris megy a megtorlás. A megtorlás pedig értelemszerűen nem abból áll, hogy magamat védem, hanem a másikat támadom. Lehet mostanában kicsit túlzottan agresszív is lettem.

Ha valaki rosszul bánt veled és nem tudtál azonnal visszavágni, később gondol át magadba, hogy mik azok a dolgok amivel legjobban meg tudnád bántani. Ez lesz a te "aranyfedezeted". Nem kell őket felhasználni, mert csak attól, hogy tudod, hogy hogyan bánthatnád megváltozik a viselkedésed. Ő pedig érzi ezt rajtad.

2015. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ja, így érthető,ezt én sem viselném el. De az ilyen 100% hogy egy kretén,nem intelligens.
2015. ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Legalábbis én eddig ilyennel találkoztam.
2015. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bizonyos értelemben tényleg unintelligensek az ilyen emberek, mondhatni, lelkileg primitívek, viszont emellett lehetnek okosak, tanultak, és ezáltal még nagyobb az önbizalmuk. Tényleg lehet, hogy a "kisugárzásomban" van valami, ha az átlagosnál nagyobb problémát okoz ez nekem. Majd fejlesztem az "ellenállóképességemet". :) Köszi mégegyszer mindenkinek!
2015. ápr. 3. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!