Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lenne igény egy...

Szerintetek lenne igény egy ilyen blogra?

Figyelt kérdés

Megihlettek különböző cikkek és blogok, melyek bizonyos etnikumok illetve rasszok tagjainak arcát 'átlagolták', mondván ilyen egy átlagos magyar, román, svéd, amerikai stb.


Érdekesnek találtam, viszont a magyarokról készült átlagokat se nem találtam túl jó minőségűnek se nem túl reálisnak.

Arra gondoltam hogy csinálok egy saját blogot , ahol megyéről-megyére átlagolom a magyar lakosságot, részletesen, kikutatom hogy milyen az átlagos nógrádi, kiskun , veszprémi stb magyar ember , majd többszáz kép alapján a 'saját' magyar átlagomat is létrehozom, ám ezt immár nem 10-20 emberes, hanem egy többszáz fős minta alapján.


Csak arra vagyok kíváncsi hogy érdekelhet-e ez bárkit is?

Vajon az én blogomra is lennéek annyian kíváncsiak mint ezekre a cikkekre?


[link]


[link]


[link]


2015. ápr. 3. 00:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Magyarán ha magyarországon is ma is fajilag szegregáltan különülnének el az 'ugoros magyarok', 'turanid magyarok', a 'szláv' és 'germán magyarok' , de mind magyar lenne mint ahogy most is az , akkor nem lennénk kevert nép?
2015. ápr. 3. 13:46
 12/22 anonim ***** válasza:
Legfeljebb olyan értelemben lennénk kevertek, hogy az x millió magyart továbbra is különféle megjelenésű emberek alkotnák. Az egyes csoportok génkészlete azonban nem lenne kevert.
2015. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ha úgyis az összes csoport kultúrálisan , identitásilag, nyelvileg magyar lenne, nem lenne tökmindegy hogy mennyire vannak összekeveredve egymással? Egyébként meg ha azt mondod hogy mi "jobban összekeveredtünk magunkkal" mint az amerikaiak, pont amerikában van kevesebb értelme egy ilyen arcátlagoló projectnek nemde?

Apropó amerikára visszatérve mexikó 60%-át meszticek (spanyol-bennszülött keverék) alkotják. Bolívia peru hasonló. Közép ázsia uralkodó embertipusa pedig egy kevert europo-mongolid rassz. Indokína és indonézia pedig egy ausztralo-mongolid mix, etópia pedig negrid-europid.

2015. ápr. 3. 14:07
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem, épphogy egy szegregált társadalomban van több értelme. Minél nagyobb a genetikai kevertség és szórás, minél többféle jellemző előbukkanhat, annál kevésbé bírod a csoportokat átlagos megjelenéssel jellemezni, annál több kivétel és eltérés adódik az átlagtól. Ha elkülönülnének egymástól a turáni, a balti, a dinári, stb. magyar csoportok, akkor lenne értelme. De nem különülnek el, a legtöbb magyar csoport - akár földrajzilag definiálod, akár más szempont szerint - meglehetősen változatos megjelenésű, össze-vissza tűnnek fel az arcukban, vagy csak egy-egy vonásban turáni, balti, dinári jelleget mutató stb. emberek.
2015. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Amúgy attól, hogy két nagyrassz között helyezkedik el egy nép génkészlete, még nem biztos, hogy nagyon változatos a megjelenése. Ez lenne a helyzet, ha pl. a magyaroknál csak a turáni lenne a jellemző.
2015. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Mivel olvastam azért pár lelkesítő kommentet is, elkezdtem.


[link]

2015. ápr. 4. 13:29
 17/22 anonim ***** válasza:
De miért nem jó a fehér betűszín? Az a zöld kiégette a retinámat.
2015. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A betűk egy része piros, többsége fehér, ahol meg még tudok rajta variálni ott zöld. Gondolom érted az analógiát :)
2015. ápr. 4. 15:08
 19/22 anonim ***** válasza:

Én mindig azon gondolkoztam, miért van nekem és a tesómnak mongolredőm (epicanthus), ha a szüleimnek és a nagyszüleimnek sincs. De még csak unokatesóknak sem.


Olvastam, hogy ázsiai emberekre jellemző, de más ázsiait nem látok magamon:), és az epicanthus miatt nem is olyan pici hosszúkás a szemem, hanem épp kerek és rajzfilmszerű.


Nekem kiskoromban mindig mondogatták, hogy milyen érdekes, a tesómtól meg orvos kérdezte, hogy milyen felmenői vannak, hogy ilyen vágású a szeme.

2015. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
a postás néha beleköp a levesbe :DDDDD
2015. ápr. 5. 04:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!