Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lenne igény egy...

Szerintetek lenne igény egy ilyen blogra?

Figyelt kérdés

Megihlettek különböző cikkek és blogok, melyek bizonyos etnikumok illetve rasszok tagjainak arcát 'átlagolták', mondván ilyen egy átlagos magyar, román, svéd, amerikai stb.


Érdekesnek találtam, viszont a magyarokról készült átlagokat se nem találtam túl jó minőségűnek se nem túl reálisnak.

Arra gondoltam hogy csinálok egy saját blogot , ahol megyéről-megyére átlagolom a magyar lakosságot, részletesen, kikutatom hogy milyen az átlagos nógrádi, kiskun , veszprémi stb magyar ember , majd többszáz kép alapján a 'saját' magyar átlagomat is létrehozom, ám ezt immár nem 10-20 emberes, hanem egy többszáz fős minta alapján.


Csak arra vagyok kíváncsi hogy érdekelhet-e ez bárkit is?

Vajon az én blogomra is lennéek annyian kíváncsiak mint ezekre a cikkekre?


[link]


[link]


[link]


2015. ápr. 3. 00:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Komolyan kérdeztem, de köszönöm szépen. Azt hittem, tudsz valamit érdemben mondani.
2015. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

nem vagyok antropológus, de ezek szerint úgy tűnik a mongolredő recesszív fenotípus (tehát heterozigótákban nem, csak homozigótákban fejeződik ki) . Ez azt jelenti hogy mind2 szülődnek voltak európai és ázsiai szemformát is kódoló génje(i?) (heterozigóták) , de neked szerencsés véletlennek köszönhetően minkettőből az ázsiai jutott, így rajtad már látható, mivel te már homozigóta vagy rá (két példányban tárolod a mongolredő génjét). Ha a testvéred is mongolredővel rendelkezik, azt jelenti nála is ez történt, tehát még ritkább véletlennel állunk szemben (ilyen konstellációra kb ~6% az esély legfeljebb).


Mivel a magyar génkészlet 5%-ban ázsiai előfordulhat ilyen.

2015. ápr. 6. 02:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!