Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire érzelmes/érzelgős? Egyáltalán tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy amint egy kicsit is kedvelek valakit (úgy értve, hogy elkezdek beleszeretni), függök tőle és a legapróbb dolgokat is a szivemre veszem vele kapcsolatban. Például adott egy megbeszélt találkozó (az időpont nem volt megbeszélve, csak a nap) és aznap azt mondja, hogy fáj a lába, találkozzunk holnap. Én ettől teljesen szomorú leszek, akár sírok is, mert nagyon vártam a találkát és már hiányzott az illető. Ahelyett, hogy csak annyit mondanék magamnak, hogy nem baj, akkor holnap találkozok vele, fél órát-egy órát töltök azzal, hogy rendbe tegyem a lelki világomat, és azután se lesz jó kedvem, kivéve ha valaki felvidít vagy éppen én magamat. Lehet ezen változtatni, valahogyan visszafogni magamat és könnyebben kezelni a dolgokat? Nem akarok mindenen megsértődni, sírni, felkapni a vizet, mert tudom, hogy ez egyáltalán nem vonzó és nem jó tulajdonság(ok). Előre is köszönöm a válaszokat! 17/L

2015. ápr. 6. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az érzelmeidtől nem kell megszabadulni, azok gazdagítják az embert. Egy hideg, érzelemmentes ember sokkal rosszabb. Jelenleg még a hormonális változások is beleszólnak ebbe, aztán ahogy öregszel, úgyis egyre kevésbé leszel érzelmes.

A látványos megsértődésen viszont úrrá tudsz lenni, át kell gondolni, hogy hibás-e az illető mondjuk egy programváltozásban, az esetben nem méltó a rajongásodra, vagy önhibáján kívül, akkor meg bocsásd meg neki, iszen szereted.

2015. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is teljesen ilyen vagyok,sajnos, próbáltam már én is változtatni ezen,de nem nagyon tudtam,úgyhogy szerintem ezt a tulajdonságot nem nagyon lehet megváltoztatni max azt megteheted amit,az első válaszoló írt,hogy átgondolod,hogy az illető hibás-e,és hát ebben az esetben nem hibás,mert nem tehet róla,hogy fáj a lába,szóval el kell fogadnod ezt a tényt,hogy egy nappal később találkoztok és ennyit tudsz tenni szerintem.
2015. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. ápr. 6. 12:58
 4/5 anonim válasza:

Én fiú létemre vagyok ilyen, az gondolom még rosszabb :S

De amúgy próbálj arra gondolni, hogy holnap úgyis találkoztok, nincs veszve semmi, csak ez most így jött össze:)

2015. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hugyosgalacsin ***** válasza:
45%
érjen sok csalódás és fájdalom egy idő után érzéketlenné fogsz válni( tapasztalat)
2015. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!