Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen rideg?

Miért vagyok ilyen rideg?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor megkaptam már, hogy milyen rideg és kegyetlen tudok lenni. Sokszor én is annak érzem magam. Szinte alig mutatok empátiát. Nemrég meghalt egy rokonom, akit szerettem, de nem találkoztam vele túl sokszor. A temetésén mindenki sírt, a húgom is, aki még nálam is kevésbé ismerte, én meg csak ott álltam és nem éreztem semmit. Eléggé kellemetlen volt, tudtam hogy nekem most szomorúnak kéne lennem, de nem, semmi. Ugyan így, ha az egyik barátommal történik valami rossz (pl az egyiknek nemrég hunyt el az édesanyja) és elmondja én ledarálom a szokásos kliséket (nagyon sajnálom, tudod, hogy én mindig itt leszek neked, ha beszélgetni szeretnél stb), de nem érzem át. Nem érint meg a vesztesége. Emiatt sokszor iszonyú kínosan érzem magam. Az emberek mondják nekem a bajaikat, én mindenkit meghallgatok (nem érzem tehernek amúgy), bólogatok, de részvétet csak a szavak szintjén tudok mutatni. Azt viszont sokszor nagyon átlátszónak érzem, emiatt szorongok ("mi van, ha rájönnek, hogy igazából nem érzem át a helyzetüket?") Jobban belegondolva nagyon kevés ember van, aki igazán fontos nekem, és akinek az elvesztése komolyabban megrázna. Talán pont ezért is, de nagyon gyakran érzem egyedül magam. Próbálok kötődni, de nagyon nehéz. Még nem igazán beszéltem erről senkivel, valószínűleg csak azt kapnám, hogy; "De miért vagy ilyen? Ne legyél ilyen!" Mintha az olyan könnyű lenne!

2015. ápr. 9. 16:39
 1/3 anonim válasza:
Szia!Nem tudom,miért gondolod ezt ridegnek.Lehet,hogy nem állt közel hozzád,nem ismerted,stb.Tudok példát mondani arra,hogy egy nő˙(egyik tanárom mesélte,én nem ismerem)végigmosolyogta az anyja temetését,azzal a tudattal,hogy a mennyben van.Erre most mit szóljak?Ha felvidít,örülök .
2015. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezzel nyugtatgatom magam, hogy nem ismertem, ritkán láttam, ezért nem bánt, mert nem érzem a hiányát. De a probléma inkább az empátia hiánya. Nagyon nehezen megy a mások érzelmeire való ráhangolódás. Sokszor alap dolgokra nem kapcsolok, nem értem meg, hogy másoknak mi miért fontos. A szeretetet is nehezemre esik kimutatni, jóllehet, csak egyszer szerettem eddig úgy igazán.
2015. ápr. 9. 18:27
 3/3 anonim válasza:
100%
Talán ezen segítene,ha van olyan személy,akivel nagyon sokat törődsz.Szerezz be egy háziállatot!Akit gondozol,és a szívedhez nő!
2015. ápr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!