Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez az ember tényleg pszichopat...

Ez az ember tényleg pszichopata? Mi a célja velem? Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Ismerek egy férfit, akivel eddig háromszor találkoztam (nem randi, vendéglátó egységben dolgozik és ott) és azóta néha interneten beszélgetünk, mostanában viszont sűrűbben. Elmondott furcsa dolgokat magáról. Pl. nem volt felhőtlen gyerekkora. Apukája mindennap ivott és verte, a lány testvére pedig a kiskedvenc volt. Ez nem tudom számít-e azért írtam le. Mindig arról ír, hogy ő nem olyan, mint az átlag ember, nem normális és nem is lesz az soha. Ahhoz, hogy egyáltalán legyenek érzelmei, nagyon erős impulzus kell, hogy érje stb. Nem tudtam, hogy ez komoly betegség, de egészen véletlenül olvastam egy szociopatás kérdést gyk-n, és akkor jöttem rá, ő is az lehet! Ezt olvastam a pszichopatákról: "Gyakran elbűvölő személyiségű, vagy ártalmatlannak tűnő emberek, akik könnyen megszerzik mások bizalmát, és bizony vissza is élnek vele. Képtelenek az empátiára, de gyorsan képesek megtanulni, hogyan "utánozhatnak" bizonyos érzelmeket annak ellenére, hogy nem érzik őket. Gyakran magasan iskolázottak, műveltek, biztos állásuk van."

Ez mind igaz rá! Írták, hogy manipulatívak. Bármit megtesznek a céljuk eléréséért, de annyira közelről nem ismerem még, legalábbis erről nem beszélt. Rákérdeztem nála, hogy pszichopata-e, azt mondta, hogy igen, de az elnevezés rosszabbul hangzik, mint maga a betegség. Jólvan, próbáltam figyelmen kívül hagyni és kedves lenni vele, elvégre nem tett rosszat velem és ő is kedves.

Aztán tegnap csak úgy mindenféle felvezetés nélkül rám írt, hogy nem tud kiverni a fejéből és nem tudja miért, ezek után szinte szerelmet vallott. Mivel én nem vonzódok hozzá úgy, de megbántani sem akartam, semleges próbáltam maradni, ami neki nem tetszett. Szinte kézzel tapintottam a dühét, áradt az írásából. Meg akart sérteni, fel akart dühíteni. Olyan volt, mintha előjött volna az igazi énje. Amióta tudom ezt a betegségét, minden mondatát jól elolvasom és próbálok rájönni, hogy melyikkel próbál manipulálni.


A kérdéseim:

Egy pszichopata így bevallja, hogyha az?

Ha nem képes érzelmekre, akkor mit érezne irántam?

Ha nem érez irántam semmit, akkor pedig mi a célja lehet velem?

Szerintetek inkább kerülnöm kéne? Nem fog bántani? Többször írta, hogy fél, hogy elveszíti a kontrollt maga felett miattam. De azt nem írta, hogy akkor mi történik. Erőszak?



2015. febr. 12. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Kerüld. Nem biztos hogy ártalmas lehet csak kiveszet belőle minden, de majd ha megtalálja az útját erős lesz lesz önbecsülése akkor ér valamit a szava. Addig semmit, mivel ő sem tudja mi a köv lépése, bizonytalan, kilátástalan az ilyen ember! Mond neki sportoljon stb.
2015. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam minél jobban lerövidíteni a sztorit, ha mindent leírnék, az nagyon hosszú lenne, de remélem így is érthető a szituáció.
2015. febr. 12. 13:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!:) Ha valakinek van még tapasztalata ilyen emberrel, esetleg tanácsa, azt szívesen fogadom.
2015. febr. 12. 13:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem sok szakember véleménye lesz itt, mindenesetre ijesztő. Én kerülném, de ahogy látom, te érdekesnek találod. Hogy ezen túl milyen betegsége van, egyáltalán van-e vagy csak így akar kitűnni a tömegből, vagy mit tenne, ha nem kapna meg és mit tenne akkor, ha megkapna, arról fogalmam sincs.
2015. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát sok skrizofén van, én inkább arra hajlanék a leírtak alapján, hogy inkább az az illető. Mindenesetre az biztos, h mentális beteg, és elhiszem, h te nem akarod bántani, de annyit tehetnél, hogy írd meg neki, h amibe benne van azok kezelhetőek igen jól, akár meg is gyógyulhat, ne magát diagnosztizálja, hanem kérjen segítségen szakembertől, hogy jobban lehessen. Aztán innét kezdve szerintem hagyd, és azzal se törődj, h hallgat-e rád vagy se. Mivel nem tudod mi van vele, de ha tudnád is, akkor se lennél képes helyesen kezelni és feldolgozni a dolgokat, ezért óvd magad és tényleg kerüld. Kicsit lehet, h szemétség ezt írni, hisz ő is beteg, de akkor se a te feladatod kirántani ebből. :(
2015. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha orvosilag diagnosztizáltan pszichopata, akkor sem szokták kiteregetni. Önmagáról meg az ember nemigen tudja megállapítani, hogy pszichopata-e. Ráadásul minek mégy bele olyan személyes és internetes csevegésbe, ami téged esetleg hidegen hagy. Nem kell mindenre reagálni és kerülni kell a találkozásokat. Te meg mintha szándékosan belemennél a dolgokba.
2015. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy azt írta magáról, hogy nagyon erős impulzusra van szüksége ahhoz, hogy érzelmei legyenek, és ezek után szerelmet vallott, már maga egy manipuláció, hisz ezzel azt akarta veled elhitetni, hogy lám, te milyen különleges lány vagy, hogy ilyen hamar sikerült érzelmeket kiváltanod belőle. Tudta, hogy ez imponálni fog neked, jól fog esni a hiúságodnak, és még ha nem is vonzódsz hozzá, nagyobb az esélye, hogy kapcsolatban maradj vele.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy pszichopata (ha tényleg az, bár én is kétlem, hogy ilyen hamar leleplezné magát) hogyan vall szerelmet, mert empátia híján nem igazán tud dicsérő szavakat mondatni. Ha megkérnéd rá, hogy sorolja el, hogy mit kedvel benned (szándékosan nem azt írtam, hogy ’ mit szeret benned’, mert nem tudnak szeretni), akkor szerintem nem tudna mit írni, vagy ha mégis, akkor igen csak furcsa válaszokat kapnál, mert képtelenek a másik embert (pozitívan) értékelni.

2015. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

jav: igencsak


Egyébként egy pszichopata legfőképp hatalmat szeret gyakorolni egy másik ember felett, és ennek

nem sok köze van a szerelemhez.

2015. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

szerintem nem az,csak simán depis,csajozni nem tudó lúzer így a leírás alapján.

pl tipikus öngólokat lőtt amikor a vonzalmi értékét kellett volna növelni,flörtölni.

ehelyett jött a gyerekkorával,a pszicho dologgal,ezek önsajnáltató lúzer dolgok,amiknek sem ideje sem helye egy ismerkedési fázisban.

gyakorlatilag átadta a beszélgetés irányítását.

egy rendes pszicho ért a vonzalomkeltéshez ehhez meg a beszélgetések irányítása az alap és az hogy soha nem ad egyenes válaszokat.

a buta depis a jó jelző rá.

2015. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek a meghatározások üres, puffogtatott szavak lényegi tartalom nélkül. Én pl. szintén sétálok a céljaim felé, és ennek okán néha sajnos át kell sétálni máson, ettől még nem vagyok semmilyen "pata", egyszerűen fontos a cél elérése (de nem bármi áron) ..
2015. okt. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!