Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki volt már ilyen helyzetben?

Hóbogyó kérdése:

Valaki volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy kicsit visszafogottabb és csendesebb vagyok az iskolatársaimnál. Próbálok ezen most javítani, beszélgetni emberekkel. De valahogy nem megy. Mindig nagyon feszült vagyok ha meg kell szólalni órán, vagy több ember előtt. Akármit veszek fel rosszul érzem magam benne, mert úgy gondolom hogy szinte minden bénán áll. És ezért olyan kis esetlen vagyok. De változtatni akarok, és már próbálkoztam is az önbizalom növelő könyvekkel, de eddig nem nagyon használt. Esetleg valaki aki már túl van egy ilyen időszakon tudna segíteni? Kéne pár tanács, hogyan lehetnék kicsit lazább. Előre is köszönöm! :)

16/L



2015. ápr. 14. 21:17
 1/5 anonim válasza:
Szia én 15/l én dettó ugyanebben a helyzetben vagyok. Utálom ezt az időszakot. VÉGE LEHETNE MÁR
2015. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is, csak az a baj, ha az ember a gondolkodásán nem változtat akkor nem tud változni semmi. Én megpróbáltam de mindig visszaestem oda, hogy más mennyivel szebb jobb több és én miért nem lehetek. :/ :P
2015. ápr. 14. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Olivia azért lesz vége ennek az időszaknak mert te véget vetsz neki.


Kérdező pedig jó hogy beírtad még ezt a kis kommentet mert pontosan megfogalmaztad benne a lényeget. Nálad is ugyanaz a helyzet mint a többi önbizalomhiányosnál. Nincs kivétel.


A probléma gyökere nem az önbizalomban vagy annak hiányában keresendő hanem abban hogy egyszerűen egy értéktelen szarnak tartod magad.

Van szemed, szád, van mit enned, egészséges vagy, jól nézel ki és mégis szarnak tartod magad.

Szóval isten megteremtett téged és te az ő munkájára azt mondod hogy ez egy szar.


És mivel a benned elhatalmasodó öngyűlöletet mások elismerésével akarod kompenzálni ezért van benned egy nagy adag megfelelési kényszer.

Tehát szeretnéd hogy mindenki jó véleménnyel legyen rólad és mindenki szeressen miközben te értéktelennek tartod magad. Te is tudod hogy ez nem így működik.


Eddig mindig másokat értékeltél nagyra és mivel ez nem vált be akkor most próbáld meg az ellenkezőjét.


Ne másokkal törődj hanem magaddal.

Én vagyok a szép, én vagyok az okos, nekem van nagy önbizalmam, én tetszek a legjobban a többieknek, imádom magam és a többiek is engem imádnak.


A legfőbb dolog hogy magadat értékeld a legnagyobbra.

Mindenki más csak utánad következhet.


Ezen kívül van itt egy jó kis iromány, ebből még meríthetsz:


[link]

2015. ápr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a kimerítő választ :) A probléma ott kezdődik, hogy rengetegszer hallgattam a szüleimtől, hogy az unokatesóm (aki ugyanannyi idős mint én) mennyivel szebb/okosabb/jobb. Meg hogy mennyivel jobb alakja van, amíg én kicsit ducibb voltam. Aztán megelégeltem, lefogytam több mint 10 kilót, sportosabb lettem, de azóta is akárhányszor csak ránézek elkap az irigység, mert úgy érzem bármit teszek soha nem érhetek fel hozzá. :/
2015. ápr. 15. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szinte mindenki átesik azon hogy hasonlítgatják valakihez aki jobb. Ez nem katasztrófa de nem is esik jól az embernek, én is átmentem rajta gyerekként.


A megoldás itt is ugyanaz mint amit írtam, ha magadat értékeled nagyra akkor eltűnik a másik mert nem vele foglalkozol hanem magaddal.

Ha másokhoz hasonlítod magad akkor ezt mindig "kifele" teszed. Ha nagyra értékeled magad akkor pedig magaddal foglalkozol.

Ha te nem foglalkozol magaddal szerinted valaki fog helyetted ? A válasz egyértelmű.


Ha pedig a szüleid megint azzal jönnek hogy Juci mennyivel szebb meg okosabb akkor mond nekik hogy áá...tényleg ? én meg azt hallottam hogy pistinek sokkal jobb szülei vannak mint amilyenek ti vagytok és nem csesztetik a gyereküket állandóan mint más hülye szülők.


Ezen kívül tegyél meg magadért mindent fizikai szinten is. Sportolj keményen de ne azért hogy szebb legyél Jucinál hanem magad miatt. Ez az egyik legjobb gyógyír a problémádra.

Minél többet edzel annál szebb leszel, annál nagyobb lesz az önbizalmad, annál jobban fogsz kelleni a fiúknak és annál életerősebb leszel és mindenféle szinten sikeresebb.

2015. ápr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!