Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy magyarázzam ezt meg az...

Hogy magyarázzam ezt meg az embereknek, hogy ne ítéljenek el vagy ne sajnálkozzanak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy észre vettem hogy már alig járok idegen társaságba vagy oda ahol már rég jártam, mert állandóan az első kérdés hogy hol dolgozol. Nincs rendes munkahelyem ez tény. Otthon dolgozom. Állattenyésztéssel foglalkozom. Egyáltalán nem vagyok lusta, hajnalban kelek ellátom az állatokat, megcsinálom a házimunkát. Férjem dolgozik, mire hazaér kész a kaja, tiszta a lakás. Én elégedett vagyok ezzel az élettel. Húst, felvágottat, tojást évek óta nem vettünk boltban. Az eladott dolgokból is van némi bevétel. Haszonállatokról van szó, természetesen nem kutyát szaporítok vagy hasonló. Tudom hogy ez nem általános, de olyan rossz a sajnálkozó arcoknak magyarázni hogy ez nekem a tökéletes élet. Szeretem az állatokat, jól bánok velük.

Már kiírni magamból is megkönnyebbülés volt.


2015. ápr. 15. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen emberek ítélnének el vagy sajnàlnànak ezért. Nem csak beleképzeled? :-)
2015. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nincs veled semmi baj. Az emberek meg ítélkeznek, és nem fogadják el egymást. Ez van, magam is tapaszalom. Talán azzal lehet ezen segíteni: én nem ítélkezem, én megpróbálom elfogadni a másikat, amint van. Mert csak magunkon tudunk akarattal változtatni, máson nem. Ám hatás-ellenhatás? gyakorta ezzel más is változik.
2015. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Rossz társaságnak mondod szerintem.


De amúgy hozzáteheted, hogy neked nagyon jó dolgod van, mert ez a munkád, imádod csinálni.

2015. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyes válaszod az ilyen kérdésre: Saját vállalkozásom van. Én vagyok a fönököm. Igy nem ugráltat senki. Te hogy' birod a fönöködet?
2015. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a saját vállalkozás nagyon jól hangzik, köszönöm, ezt fogom is "használni". :)
2015. ápr. 15. 09:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ne foglalkozz velük. Én agrár egyetemen tanulok, minden 2.ik ember családja hasonlóból él és ezen senki nem lepődik meg. :) Ha valaki kérdezi mit dolgozol megmondod, hogy állattenyésztő vagy és kész, ne kezdje el automatikusan magyarázkodni, mert nincs rá szükség. Ha elkezdik mondani, hogy ez nem rendes munka, kérdezd meg tőlük, tudják-e hogyan kell levágni egy állatot, kiszámolni a napi takarmány igényét, egyáltalán tudják-e mit fogyaszt. Utána kérdezd meg milyen higiéniás követelmények vonatkoznak rájuk, hogyan kell szaporítani és mikor döbbenten bámulnak rád, mondd meg, hogy látod, ez is egy szakma, ehhez is kell tanulni, érteni, semmivel sem különb a te munkát, csak egy más terület. :)
2015. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

No, azért ezt vállalkozásnak nevezni kicsit túlzás.

Hol dolgozol? "Őstermelő vagyok". Ennyi.

Az más kérdés, hogy én nem örülnék neki, ha nem lenne rendes munkám, és eltartott lennék. Igen, eltartott, mert abból, hogy van pár állatotok, még nem fizetődik be a villanyszámla, nem teremtődnek elő a gyereknek a tanszerek, nem termelődik ruha, cipő, stb.

Én se vettem tojást már évek óta, sőt, húst is ritkán veszek, zöldséget meg szinte soha, mégis van mellette rendes munkám.

Szabad tudnom, hogy mennyi és milyen állatotok van?

2015. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég gáz lehet a társaság, ha ezért lesajnálnak. Ha abszolút nem lenne munkád, akkor sem lenne szép dolog ítélkezni vagy sajnálkozni. Ez a te életed, ha neked ez így jó, akkor élj boldogan így. Amúgy sincs senkinek köze hozzá. Ha meg kérdezik, egyszerűen mondd nekik is azt, amit itt: állattenyésztő vagyok.
2015. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített. :)
2015. ápr. 17. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!