Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanulhatnák gyorsan,...

Hogyan tanulhatnák gyorsan, és hogyan legyen kiváló a memóriám?

Figyelt kérdés
Sajnos ful hülye vagyok sose tanultam, és most kezdtem el 20éves fejjel.A memóriám és a figyelmem is rendkívül rossz.

2015. ápr. 17. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Az kemény! Írni tudsz? :3 Az a baj ezzel, hogy az ember 6-12 éves koráig a legfogékonyabb a dolgokra, ha ott, akkor nem tanultál, akkor cs*szheted. Pl. nagyanyámnak még oroszt kellett tanulnia ('56), de 35 éves korában megtanult angolul is. Ez viszont val.szeg nagyon nehéz volt, pont, hogy átment a nyelvvizsgán. Na, most nem tudom mit várnak/vártak el a szüleid, de szerintem először tanulj meg mindent újra (nyelvtant ajánlom), és 0.5-1 év múlva próbálj meg becsusszanni, mondjuk egy OKJ képzésre.
2015. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A memóriádat kb egy fél év- egy év alatt feltudod hozni.

A lényeg, hogy minden nap tanulj valami szöveget meg. Legyen mondjuk vers tanulás, vagy ha ez túl ciki, akkor valami irományt szó szerint tanulj meg. Így szépen feltudod hozni a memóriádat.


A koncentrációd is fog fejlődni ezzel párhuzamosan, de valami sporttal tudod a kitartásodat, és a figyelmedet- koncentrációdat fejleszteni. Ennek az ideje egyénfüggő. Szerintem 1 év alatt ezt is simán jól feltudnád húzni.

2015. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!