Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy törődjek bele, hogy...

Hogy törődjek bele, hogy sosem leszek gazdag?

Figyelt kérdés

Elegem van már, hogy a nem dolgozó ismerőseim designer ruhákban járnak és állandóan vásárolgatnak, csak azért, mert jobb helyre születtek, vagy mert tudatos párválasztással kapaszkodtak fel magasabb körökbe.

Nekem meg azon kell agyalni, hogy ha most nincs időm létezni munka és tanulás mellett, akkor hogy tudnék plussz munkát vállalni még, hogy jusson azért magamra is.

Sosem voltam még nyaralni, nemhogy tengerparton, a szomszéd országban se. A gyerekkori másoktól örökölt ruhákat hordom, nincs keretem egyelőre lecserélni a ruháimat. Egy tábla csokit a boltban meg kell gondolnom, és hónapok óta szakadt cipőben járok munkába.


Mit tegyek, hogy ne érdekeljen ez az egész?


N


2015. ápr. 21. 09:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
46%
Mennyi idős vagy?
2015. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
idén 22
2015. ápr. 21. 09:36
 3/43 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj, hogy ezt írom de csak hisztizel szerintem, és van egy nagyon rossz tulajdonsagod az irigység, én is csóró vagyok és nekem is vannak gazdag ismerőseim, barátaim legalábbis gazdag családból szarmazoak akik sokmindent megtehetnek de sosem voltam rájuk irigy, boldog voltam mindig és boldog vagyok mert van valakim akit mindennél jobban szeretek és nekem ennyi elég a boldogsághoz :)
2015. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
31%
És 21 vagyok
2015. ápr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:

Jaj de ismerős történet! Nem azért mert láttam már itt a kérdést, de volt egy ilyen ismerősöm. Őt is folyamatosan csak ez a dolog foglalkoztatta hogy versenyezzen másokkal, jellemzően olyanokkal akikkel nagyon felületes viszonyban volt. Én sosem értettem minek ez a nagy versenységes "távoli" ismerősökkel. Ez hasonló ahhoz mintha én kinézném a hollywoody befutottakat és azokhoz hasonlítanám magam.


Mit tegyél? Ne foglalkozz olyanokkal akik le se sz*rnak.

Gondolj a pozitív dolgaidra. Ha marad ez a hozzállás és feljutsz az ő szintjükre akkor a következőnél egy még magasabb szinten fogsz kattogni. Munkád van és tanulsz is, akkor gondolom elég fiatal lehetsz és felsőoktatásban tanulsz. Ha ezt végigcsináltad, akkor már nem kell ezen annyira kattognod. Szerinted aki most jó helyre házasodott, az 5-10 év múlva nem válhat el. Na meg ha mindössze ennyi amit letett az asztalra, akkor után, nem is valószínű hogy utána is ezen a szinten marad, addigra te lehet régen elhúzol mellette.

2015. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 mtke ***** válasza:
25%
Próbálj meg nem görcsölni ezen! Jó nekem is könnyű ezt mondani, mert sikerült jó párt találni de csak annyiban hogy hentes a szakmája jó is abban amit csinál és ki tudtunk jönni külföldre. Ketten szedtünk össze amink van. De én mai napig tudok örülni mástól kapott ruhának nem utasítom vissza sőt örülök neki nincs abban baj.kezdeti időszakunk nagyon nehéz volt 2 évig annyi pénzünk nem volt hogy együnk de Boldog voltam mert szeretem akkor megtanultam spórolni! Most sem nagyzolunk nem kell a márka a ruhára attól lehet jó (sokszor turkaloban vasarolok) ajánlom nagyon jó dolgok vannak olcsón amit ott megveszel 200 Ft ért a boltban 4000 rakd félre a különbözetet és abból spóroljunk sok pénzed lesz :)
2015. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
23%

Válassz jó végzettséget, diákmunkázz mellette. Aztán 1-2 pár év múlva, mikor végzel és teljes állásban tudsz dolgozni, akkor majd te is olyan lehetsz.

(Én is azt hittem sokáig, mint te, de pont most kaptam egy olyan lehetőséget, amivel mindőjüket lepipálhatom - igaz egy évet várni kellett rá).

2015. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
25%

Fiatal vagy még, utazni kis pénzből is lehet (én is megtettem, persze, gyűjteni kell rá, ahhoz meg türelem kell).

Ne másokhoz mérd magad, abból hozd ki a legtöbbet, ami jutott. És még juthatsz előrébb, lehet jobb fizetésed, de a pesszimizmusodat add fel, az csak lehúz.

2015. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 mtke ***** válasza:
36%
Félreértés elkerülése tekintetében nem azért vagyunk együtt a párommal mert hentes IMÁDJUK EGYMÁST most is és akkor is amikor hetekig főtt krumplit ettünk
2015. ápr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
78%
Tegyél érte, hogy idővel azért legalább csokira és cipőre fussa. Szóval ne az a cél lebegjen a szemed előtt, hogy gazdag akarsz lenni, hanem egy elérhető cél, első körben mondjuk egy tisztességes átlagbér. Amikor nekem becsődölt a munkahelyem és ott álltam válás közepén két gyerekkel, munka nélkül, arra gondoltam, miből fogunk megélni, hogy lesz tovább. Körbe néztem, milyen munka az amit meg tudnék tanulni és el tudnék benne helyezkedni, mert van rá igény. Nem volt könnyű két gyerek mellett újra tanulni, de megcsináltam és lett olyan állásom, amiből meg tudunk élni. Te is azt írtad, hogy tanulsz, tehát meg van a kilátás arra, hogy egyszer legalább meg lesz a cipő és a csoki. :) Kis lépésekben haladj előre és tudj örülni a pici csokinak is, akkor leszel boldog. Sose hidd, hogy aki gazdag és megvan mindene, az boldogabb. Nekik is annyi idejük van itt a földön, mint neked, és az hogy hogy érzed közben magadat, nem az anyagiakon múlik. A napfény, a virágos rét mindenkié, szerencsére nem csak a gazdagoké.
2015. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!