Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy törődjek bele, hogy...

Hogy törődjek bele, hogy sosem leszek gazdag?

Figyelt kérdés

Elegem van már, hogy a nem dolgozó ismerőseim designer ruhákban járnak és állandóan vásárolgatnak, csak azért, mert jobb helyre születtek, vagy mert tudatos párválasztással kapaszkodtak fel magasabb körökbe.

Nekem meg azon kell agyalni, hogy ha most nincs időm létezni munka és tanulás mellett, akkor hogy tudnék plussz munkát vállalni még, hogy jusson azért magamra is.

Sosem voltam még nyaralni, nemhogy tengerparton, a szomszéd országban se. A gyerekkori másoktól örökölt ruhákat hordom, nincs keretem egyelőre lecserélni a ruháimat. Egy tábla csokit a boltban meg kell gondolnom, és hónapok óta szakadt cipőben járok munkába.


Mit tegyek, hogy ne érdekeljen ez az egész?


N


2015. ápr. 21. 09:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
53%

Bevallom, én nem tudlak sajnálni. Tudod miért? Mert 22 évesen csak nyafogsz, és hisztizel, ahelyett, hogy tennél is azért, hogy jobb legyen. Nem kell, hogy kő gazdag legyél, de egy tisztességes, jól fizető munka mellett, azért az ember el tud menni nyaralni Magyarországon belül bárhová. Vagy manapság már 30 ezer forintból eltudsz menni pár napra a tengerpartra. Az unokahúgom halláskárosult. Sosem panaszkodott, pedig egész életében hátrányban volt vele. Szakmát tanult, majd amikor nem boldogult vele, újabb szakmát tanult. Neki 5x nehezebb volt mint neked, mert a rossz hallása miatt gátolva volt. 30 évesen leérettségizett, mert így több lehetősége lett. Nyelveket nem tudott megtanulni sosem, mert képtelen volt rá. Kiderült, hogy egész életében diszlexiás volt, csak senki nem figyelt fel rá. Mégis 1 évébe telt, míg annyira megtanult angolul, hogy be tudott mutatkozni. Tényleg az az alap angol tudása van. De mert lépni. Ma 33 évesen Angliában takarít, és nem panaszkodik.

Tessék nyafogás helyett tanulni, és törekedni arra, hogy jobb legyen.

2015. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
33%

Ugyan már, akik leoltják a kérdezőt, azok szerint normális, hogy szakadt cipőben jár? Nem az.


Kérdező!


Fel a fejjel! Amíg suliba jársz, addig ez ilyen, de utána hidd el, tudsz majd jobb vagy több munkát vállalni. És akkor lesz pénzed normális dolgokra. Designer cuccokra talán nem, de ha magad mögött hagyod a nyomort, akkor - ha te is akarod - be fog állni az igényed egy olyan szintre, amit a fizudból fent is tudsz tartani. Én nem keresek sokat, nekem is el kellett fogadnom, hogy vannak dolgok, amiket egyszerűen nem engedhetek meg magamnak. Leginkább belföldön utazunk a párommal (és nagyon élvezzük, hogy olcsón járunk szép és számunkra teljesen ismeretlen tájakon, meglepően nagy és sokszínű ez az ország, ha az ember keresi az eldugott helyeket). Jellemzően leárazásokból öltözködöm, de őszintén: két havonta jön új kollekció a legtöbb boltba (Promod, Orsay, H&M), és a kiárusításkor semmi baja annak a gatyának, ami előtte nekem már kifizethetetlen volt.


A cipő az, amin nem spórolok, persze keresem jó fogásokat, de abból minőségi bőrt választok, hogy lehetőleg ne menjen szét a lábam idő előtt. Ez egészségi kérdés is!


Szóval a suli alatt vigasztald magad azzal, hogy legalább szellemi-erkölcsi értelemben fölötte állsz azoknak, akik megfelelő helyen teszik szét a lábukat, legyen az a főnök vagy a pénzes pasi, akit csak azért választottak, mert pénzes.


Utána pedig alakítsd ki azt az életmódot, ami megadja a minimum elégedettséget neked, és találd meg az örömed abban! Hidd el, meg lehet találni!

2015. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
53%

Van egy fix munkahelyem es mellette sajat cegem.

Ket kocsink van igenyes szep draga ruhakban jarok fodrasz kozmetikus evi 2x nyaralunk es meg 3x hosszu hetvegezunk.

Gyerekeink usznak zenelnek jo iskolaba jarnak...42 eves vagyok

Irigyelsz?

A nagy semmibol jottem es a ferjem is

Tanultam 2 foiskola egy master szak dolgoztam mosodaban amig a nyelvet tanultam.

A jo elet nem magatol jon keves ember szuletik bele ha tobbet szebbet jobbat erdemelsz ha igy erzed akkor igen is tessek megdolgozni erte.

Sirni irigykedni es sult galambot varni a hulye is tud.

Ebben az eletben az jut valahova aki kitarto tanul igyekszik.

Nincs titok

Tudod abszolult nem erzem hogy nekem ez az elet luxus hiszen 20+ ev munkalya van benne es a mai napig dolgozom tanulok kepzem magam es sajat autom magam takaritom es nincs takaritonom mert lusta az soha nem voltam.

2015. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
42%
22 évesen én sem váltottam meg a világot, bár már kezdő vállalkozásom volt ami az elején mindig veszteséges, de dolgoztam és fellendítettem. Nem repül a sült galamb a szájába az embernek, főleg ha csak hisztizik.
2015. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
59%

22 leszel...

"Hogy törődjek bele, hogy sosem leszek gazdag?"

ennyi???? 22 évesen...


ha te tényleg így gondolod akkor járj tovább szakadt cipőben, idegeskedj azon, hogy az ismerőseid jó cuccokban járnak...


inkább azon gondolkodj, hogy hogyan tudnál ebből kitörni, hogyan tudnál elérni számodra megfelelő színvonalat...párt ne pénz alapján válassz...dolgozz, tanulj, fejlődj...ha teszel érte akkor neked is lesz márkás cuccokra...még ha most kilátástalannak is tűnik a helyzet...


22F

2015. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 Bence_ ***** válasza:
Mi a célod?
2015. ápr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
19%

ha 22 evesen mar ezen nyavajogsz, akkor tenyleg nem is leszel soha.


torodj bele hogy TE NEM VAGY ALKALMAS.

2015. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
10%

Ne törődj azzal hogy más mire költ. Egy ember nem attól lesz gazdag hogy sok mindene van. Például nagy tetőteres háza is sok embernek van, mégsem gazdagok. Hanem van úgy hogy közmunkából tengődnek, már ha jut nekik.

Magyarországon van egy óriási téveszme, miszerint a gazdagsághoz például luxuskocsi, vagy luxuspalota kell, tehát tárgyak, nagy mennyiségben. Nem, a világ igazán gazdag emberei sosem erre gyűjtöttek, hanem arra hogy a pénzük dolgozhasson, ne pedig ők dolgozzanak a pénzért.

Ha valaki luxusra gyűjt, az a legrosszabb "befektetések" egyike. Mert annak hoz gazdagságot aki a filléres dolgot luxusnak minősíti és drágán eladja.

---

Egyik temetésre busszal mentem el, mert nincs kocsim. A rokonság élcelődve kérdezte hogy melyik az én kocsim. Erre magamban elmosolyodtam, mert eszembe jutott hogy nekem évi 365 nap szabadságom van mert pénzem nem olyanra költöm ami pénzt visz (pl. kocsi), hanem ami pénzt hoz. Nem szóltam semmit, akkor sem amikor mindegyik arról számolt be hogy életük munkából áll. Arra gondoltam hogy Jesszusom, ezek néznek le engem mert például nem áll ott egy sznobizmusra "versenyképes" kocsim?

2015. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező! Én gazdag családban élek, a szüleim úgy lettek gazdagok h a kezdetek kezdetén spulnizgatták az aprót (spóroltak) aztán ahogy egyre több minden lett nem szórták el a pénzt (nem vettek drága ruhákat kocsikat...stb) értsd Anyukám a mai napig turkálóban veszi a ruháit igaz nem csak azért mert olcsó hanem mert sokkal nagyobb a választék. Soha nem volt új autónk, 15-20 éves kocsijaink voltak, vannak. Két kezemen meg tudom számolni hányszor voltunk éteremben, moziban. Igaz nyaralni minden évben elmentünk, sátrazni és úgy h a kaját vittük magukkal. Semmi felesleges flancra nem költöttünk soha... Kiskoromtól fogva úgy neveltek h kőkemény munka, SPÓROLJ, és addig nyújtózkodj amíg a takaród ér, kölcsönt soha, ha csak lepukkantra telik akkor az lesz de ne keljen rettegned... És ezt még ajánlom figyelmedbe! :) [link]
2015. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

10:52

Te meg álovilágban élsz. Turis ruhák, 15 éves tragacs és sátrazás.. akkor mégis miben nyilvánul meg, hogy gazdagok vagytok? Dugdossátok a pénzt a párnacihában? Nincs nektek semmitek, amivel nincs baj, de akkor ne gyere ide a melledet döngetni a kérdezőnek, hogy ti hű de jól álltok.

2015. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!