Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önbüntetés normális?

Az önbüntetés normális?

Figyelt kérdés

Sajnos rossz nevelés miatt túlteng bennem a lelkiismeret és a szégenyérzet. A semmiért is kaptam büntetést, vagy máskor megelőlegezve, mert leszek még rossz eleget.

Az lett az eredménye, hogy még felnőttként is rettegve várom a következményt, hiába nem követtem el semmit.

Munkában ma elhibáztam valamit, és majdnem elsírtam magam, holott nem vagyok sírós alapból. Azt hittem, szégyenemben hazáig szaladok, holott nem nagy baj volt. Csak megkaptam, hogy aki nem ért hozzá, az ne akarjon dolgozni (rosszul vágtam el egy zsemlét, mert elcsúszott a kés). Most ki lett téve, hogy gyakorlattal rendelkező alkalmazott kerestetik. Hónapok óta itt dolgoztam, nem szoktam hibázni. Most meg úgy fest, ott az ajtó.

Állandóan, ha hibázok, szörnyen érzem magam, és várom, hogy mikor ütnek meg, mint otthon.

Máskor, mivel a büntetés elmarad, képes vagyok önmagamat büntetni.

Hónapok óta dolgozom, de még mindig nem tudom elképzelni, hogy fizetést kapok érte, ami nekem jár, nem szívességből vagy muszájból csinálom.

A kapcsolataimat is tönkrevágja a dolog, eddig minden exem vert a semmiért.


Mi a megoldás?


21l


2015. ápr. 29. 15:42
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem én írtam ki kétszer, hiba az oldalon.

ne töröltessétek, légyszi.

2015. ápr. 29. 15:42
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy elolvastam nagyon megsajnáltalak.Igazán rossz lehet.Csak azt nem értem hogy lehetett ilyen nyomot hagyni benned,tényleg nehéz lenne ezt elfelejteni,de kitartást,és sok sikert hozzá.
2015. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon durva dolgok történtek sajnos.
2015. ápr. 29. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!