Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi legyen a tervem? Mit...

Mi legyen a tervem? Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Sziasztok,az a helyzet,hogy 19 éves vagyok.tavaly érettségiztem,és nem lett jó az eredményem(270 pont)és csak főiskolai képzésre jelentkeztem,kollégiumba kellett volna mennem,de olyan félős vagyok és annyira megijedtem,hogy kollégiumba kell mennem és önállósodni,hogy itt maradtam a középiskolámban inkább 5-öd éven(technikusi képzésen),de mivel sosem érdekelt ez a szak,és nagyon nehéz is volt,ezért megbuktam és nem mehetek vizsgázni.Most pedig otthon folyton megy a vita,hogy elküldenek dolgozni(0 tapasztalat kb.és félek is),vagy majd menjek valami szakmunkás dolgot elvégezni,és akkor megint középiskolában kellene lennem még 20-21 évesen is...valamiért olyan cikinek érzem,de nagyon félek viszont a munkától.Mindig is álomvilágban éltem,és a valóságban nehezen kommunikálok és semmi önbizalmam.Szerintetek mit tegyek,mit tudtok tanácsolni?Valamiért úgy félek az emberektől is mostanában,alig merek kimozdulni.

2015. ápr. 30. 16:13
 1/9 anonim válasza:

Menj el egy kicsit dolgozni mondjuk kapálni.Napibérért.

Vagy aszfaltozni 44 fokban nyáron.

2015. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez elég durva szülői hiba is.De felnőtt nem igaz,hogy nem látod a körülötted élő embereket.Félsz a koliban,félsz önállósodni,félsz dolgozni.Nem irigyellek.Valószínűleg mindentől,mindenkitől óvtak a szüleid.Keress egy pszichológust,mert ez a félelem,szorongás nem normális.
2015. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, burokban nőttél fel, vagyis még fel sem nőttél. Nem kell félni, te is ugyanolyan ember vagy, mint a többi. Ahhoz, hogy egyszer egyedül is megállj a lábadon, és ne másoktól függj vagy élősködj, muszáj tenni valamit, ezt te is belátod. Le kell gyűrni a félelmet, a lustaságot. Ha jóhiszemű, őszinte és segítőkész leszel, mindenki úgy fog hozzád viszonyulni és nem érhet sok rossz. Jó, legyen egy pici egészséges bizalmatlanságod, hogy nehogy átverjenek, de döntsd el mit akarsz kezdeni az életeddel, és aszerint cselekedj, ne hagyd magad sodródni. Én a helyedben most elmennék dolgozni valamit, aztán 1-2 év múlva rájönnél, mit szeretnél igazán tanulni és majd estin vagy levelezőn is elvégezheted akár.
2015. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Soha ne a félelem irányítson a döntéseidbe.


Pont az tenne jót neked, hogy elmenj kollégiumba, önállósodj. Ott a miliő hozza magával a nagyobb hajlandóságot a társadalmi életre is. Most, felnőtt fejjel már nagyon bánom, hogy nem mentem Pestre kollégiumba középiskolában, inkább vidékről beingáztam.

2015. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szakmunkás képzés jó ötlet. Ha biztos nem megy a technikusi, szerintem csináld azt.
2015. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hecarim ***** válasza:

4-esnek igaza van.


Én 18 vagy 19 évesen raktam le a szakmámat, hasonlóképp felkészületlenül értek a dolgok, sose voltam az a nagy társasági lény, ismerősök nélkül munkát is nehezebb találni, ráadásul a szakmámban nem igen mertem elhelyezkedni megfelelő gyakorlat nélkül, mindeközben a szüleim toltak előre, hogy menjek dolgozni.

Tapasztalatból mondom, hogy így vagy úgy mindegy merre, de haladj, ha csak egy helyben állsz az összes szorongásod felerősödhet idővel(itt fontos a feltételes mód, mivel mindenki más, éppen ezért máshogy reagál egyes dolgokra, és persze semmi sincs kőbe vésve :).


Szerintem az első és legfontosabb, ha ilyen szorongásaid vannak, hogy lehetőség szerint mindig maradj társaságban, ha ez kollégiumot vagy munkát jelent akkor is sokkal-sokkal jobb, mint otthon vagy bárhol máshol egyedül élni. Ismerem az érzést könnyű ezeket leírni, főleg annak akinek van némi társasági élete, de önbizalomhiány és szorongások mellett épp a társaság az egyik "legijesztőbb" dolog. Kezdetnek az is elég, ha a legjobb barátoddal / barátnőddel kimész teszem azt egy parkba vagy akárhova ahol többen is vannak, elég ha a "természet" és emberek vesznek körbe és nem négy fal, ha társaságban maradsz idővel kialakulnak a dolgok.


A munka illetve továbbtanulás részére azt mondom, hogy, ha van alkalmad rá próbáld ki magad egy-két munkahelyen, segíthet egy kicsit a tisztánlátásban, akár beszéld meg a szüleiddel, hogy van-e mód, hogy bemenj velük 1-1 napra. Szakma nélkül igen nehéz munkát találni, mivel az ilyen munkákat bárki elvégezheti, a munkaadók kedvükre válogathatnak, sok helyre alapból megvan az xy ismerős, csak ugye muszáj meghirdetni az állást és persze mindemellett, sok a fekete meg szezonális munka is. Szóval ismeretségi kör szakma és tapasztalat hiányában elég nehéz hosszútávra munkát találni.

A legjobb valóban a kollégium lenne, mert társaságod is lenne, de azért önállósodnál is, így a munkakeresés is könnyebben menne.

Ha szeretnél nyugodtan írj üzenetet, hátha segíthetek akár másban is, de akár csak szimplán beszélgethetünk is, ha van hozzá kedved.

2015. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem a munkaba allastol, most meg vezeto fel vagyok
2015. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!!Örülök hogy nem bunkón reagált senki.Majd megfontolom az összes lehetőséget,amit írtatok.Amúgy amit 2-en is írtak,a kollégiumos dolog,meg hogy ne a félelem irányítson,azt hiszem nekik van igazuk,csak most télen nem jelentkeztem,úgyhogy nem tudok menni,de majd jövőre jelentkezem szerintem főiskolai képzésre,még ha a szaknak nem is lesz értelme,de az önállósodás miatt.Addig pedig vagy dolgozom majd vagy pedig valami egy éves képzést keresek a közelben,hátha van valami.Csak a lényeg,hogy ne bunkózzon velem senki otthon.Még egyszer köszönöm a válaszokat.:) (a pszichológus szerintem sok pénz lehet...)
2015. máj. 1. 15:24
 9/9 anonim ***** válasza:

ha felsz valamitol, azt mindenkeppen probald meg veghez vinni! Ket lehetoseg van:

- sikerul: onbizalmat nyersz.

- nem sikerul: maris tudod, hogyan ne csinald legkozelebb.

Hidd el, nincs vesztenivalod.

Ha NEM DONTESZ, akkor veszitesz igazan!


Van egy mondas: - "Ha ugy gondolod, kepes vagy ra, ha ugy gondolod nem, mindenkeppen igazad lesz!"

2015. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!