Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok. Mi legyen?...

Babát várok. Mi legyen? Teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Majdnem két éve vagyunk együtt a párommal, 20 évesek vagyunk. Mindketten főiskolán tanulunk,én Pesten, ő vidéken, tehát csak hétvégente látom. Sajnos egy alkalommal nem vigyáztunk, megszakításos módszert alkalmaztunk, nagyon felelőtlenek voltunk! Egy hete késett a menzeszem, ma csináltunk egy tesztet, és azt mutatta, babát várok. Kedden megyünk el nőgyógyászhoz, de egyszerűen fel sem tudom fogni, hogy egy pici lény növekszik bennem... Annyira felelőtlen voltam! Ugye két lehetőség van... Egyik, hogy megtartsuk. Nos, én elég érettnek érzem magam hozzá, a párom agyilag talán még nincs ott agyilag... Ami még ellenünk szól, hogy mindketten tanulunk, illetve hogy csak hétvégente van itthon a párom. A másik, nincs megfelelő anyagi hátterünk, sem családi. Nem szeretnék egy pici babát megszülni és hogy boldogtalan legyen. :((( Az abortusz a másik lehetőség. Viszont hogy a saját babámat megöljem... Rossz belegondolni! Mit tegyek?? Tudom, hogy felelőtlenek voltunk, kérlek tanácsot írjatok, tudom hogy nem játszhatok egy élettel...
2013. márc. 31. 16:54
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
28%
Szerintem vállald, hidd el, napról napra, ahogy megszületik, örülni fogsz, hogy megtartottad. A baba nem egy kiskutya, aki ha nem okés, akkor "elaltatom". Szerintem...
2013. márc. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
42%
megölni semmi képpen ne öld meg ha felelőtlen voltál viseld a következményeit, vagy szüld meg és add nevelőszülőkhöz vannak emberek akik sokkal jobban értékelnék őt és nem egy hülye oldal döntene az életéről szegénynek
2013. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező,csak annyit mondanék,hogy a sok abortusz ellenes (akik más f@szával verik néha a csalánt)aki írni fog most,azok nem fognak titeket eltartani és a gyereket felnevelni.
2013. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
68%
Többségében azt fogják írni,hogy tartsd meg,meg jönnek a szent dumák.Reálisan kell gondolkodni.Nincs háttér,nincs semmi.Tönkreteszed a gyerek,meg a ti életeteket is.Ha ketten se tudjátok ezt megoldani,és véletlenül 1-2év múlva lepattan a srác,mit csinálsz például ? Fejezd be az iskolát,várj még ezzel a gyerekvállalási dologgal.
2013. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
50%
Ilyen Sz@r világba ne vállald el ha nincs biztos anyagi hátteretek jelenleg sem akkor csak szenvedni fog!Az abortusszal meg nem ölöd meg hiszen még nem indulnak be az élettani folyamatok magyarán még nincs életben!3 hónap után amikor már beindul a szívverés akkor már nem is engedélyezett az abortusz sem szoval addig kell meggondolnod!!!
2013. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
31%

Elég érzékenynek tűnsz lelkileg.

Egy abortuszt sosem hevernél ki, hisz már a gondolata is elszomorít téged.

Tartsátok meg.

2013. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%
Én is az örökbefogadást javasolnám neked, bár lelkileg az is nagyon megterhelő, de nem oltasz ki egy ártatlan életet, aki ráadásul a ti szerelmetek gyümölcse
2013. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
40%

4-es tökéletesen igazad van,csak egy kérdés:

Te hány százalékra tudod garantálni,hogy jó szülőkhöz kerül és nem árvaházba tönkre vágva ezzel az egész életét?

2013. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
56%
én az abortusz mellett szavaznék nem túl etikus. de ha megszülöd és megtartod, ki tudja, milyen körülményeket tudsz vagy tudtok adni neki! a nevelőszülők se biztos, hogy jobbak, persze sokan szeretnének úgy gyereket, hogy nekik nem lehet!
2013. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
6 -os ne írj ilyen hülyeséget, hogy a szívverés még nem indult be!
2013. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!