Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le manapság a...

Miért nézik le manapság a szakmunkásokat?

Figyelt kérdés
Építészmérnöki diplomám van, két ikergyerek (egy fiú egy lány) apja vagyok. A lányom fodrász, a fiam kőműves szakmunkásképzőbe jár. Mind a ketten jó tanulók, ösztöndíjat kapnak (a lányom jövőre, a fiam már most félév után kap). Én nem tudom ki hogy van vele, csak nem értem hogy például a volt osztálytársaik és egy-két szülő miért lekezelő velük emiatt, de őszintén megmondom, hogy büszke vagyok mind a két gyermekemre. Nagyon örülök neki, hogy megtalálták a számításukat.

2015. máj. 16. 09:46
1 2
 1/17 anonim válasza:
21%
Azért nézik le, mert ma már egyre kevesebb ember tutja megbecsülni a munkát.Azt hiszik, hogy mindenki zsebbe kapja a pénzt és meg se kell érte dolgozni.De szerintem az is lehetséges, hogy a legtöbben a szakmunkásra azt gogondolják, hogy közmunka.
2015. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ne is mondd, nekem ismerkedésnél van ez.


Ha megmondom hogy építésvezető vagyok, azonnal lekezelőek a nők, meg jön a "akkor te kőműves vagy, tégla malter?" duma, látszik fogalmuk nincs a dolgokról. Az már senkit nem érdekel hogy építészmérnöknek tanulok, de jelenlegi munkámmal messze jobban keresek.


De fordítva a szakmunkások is szeretnek nagyzolni, meg úgy beállítani az értelmiséget hogy "még egy csavart sem tud meghúzni".


Lényeg hogy nekik jó legyen amit csinálnak, én szüleim is így állnak hozzánk szerencsére.

2015. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A jó szakemberre szükség van pedig.
2015. máj. 16. 10:16
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Most ilyen világ van benne van a képzésben is hogy még ha valamit nagyon jól megold a dolgozó a dicséret után azonnal le kell cseszni valamiért hogy nehogy nagyra nőjön az egója.

Volt olyan párkapcsolatom hogy a párom anyja azért utált engem mert nincs diplomám. Úgy elszállt magától hogy neki diplomája van hogy nem volt hajlandó sehol dolgozni, utána már nem kapott gyerektartást meghalt az apja akitől rengeteg pénzt koldult, utána az anyja is akit szintén pumpolt. Most tengődik ~70000ft-ből enyi támogatást kap.

Viszont volt olyan is hogy egy idős bácsi aki régen villamos mérnökként dolgozott tiszta szívből tisztelt engem hogy én 3 műszakba járok dolgozni.

Az a baj hogyha mindenki egyetemre jár úgy lebutul a képzés is. Csökken a diplomára járó fizetés is. Egy munkahelyre helyre 10x-es jelentkezés lesz. Előbb utóbb nem lesz postás, nem lesz mentő sofőr, nem lesz kertész, nem lesz pontosabban már nincs mezőgazdaság. Nem baj, majd mindenki otthon veri a számítógépen a fontos munkáját a szakmunkások meg vállalkozók lesznek és lehet fizetni a futárt, meg a betegszállítókat.

2015. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Aki ennyire lepontoz, kifejthet ellenvéleményt is, én csak a tapasztalataim írtam le :)
2015. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Ez a kérdés nagyon ismerős. Egyik nap volt ez, hogy a lány fodrásznak tanult és "megtalálta a számítását", a nagynéni meg egy sznob volt.


Mindegy, azért válaszolok. Az osztálytárai szemében a szakmunkás valószínűleg hülye. Viszont szerintem a jó szakembert találni nagyon nehéz.

Ennek ellenére én is lenézem a legtöbbet, mert egyáltalán nem erőltetik meg magukat, tőlünk is került olyan kőműves ki az iskolából, aki nem tudott lerakni egy falsarkot (nem tudom mi a pontos neve, másik szakra jártam).


De az egyetemisták közül is ugyanúgy megvetem azokat, akik már 10 éve egy Bsc-t csinálnak. Nálunk is vannak ilyenek és még büszkék is magukra.


Szóval én a lustaság és az életképtelenség ellen vagyok elsősorban.

2015. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ismerem azt a lányt az én kislányommal jár egy osztályba, őt is ösztöndíjazzák, egy nagyon kedves aranyos kislány. A lányom legjobb barátnője :) Én is olvastam a kérdést :)
2015. máj. 16. 10:52
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, had kérdezzek már kedves 6 -os, a nagynéni valami logisztikai szakot végzett vagy mi, ugye?
2015. máj. 16. 10:54
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Igen, logisztikus...technikum :D Nem tudom régen mit jelentett a technikum, de én szakközép után végeztem technikumot, az kb. a szakmunkással egyenlő. Szóval...nem is értem mire fel veri magát a nagynéni :D
2015. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor az a kislány igen :) tényleg nagyon ügyes és jó tanuló, az apukája nekem volt általános iskolában osztálytársam. Most ő kint dolgozik Franciaországban, a szakmájában mint mezőgazdasági gépszerelő. Nagyon rendes és becsületes ember, szépen nevelik a feleségével mind a két kislányukat. Az ő nővére az én feleségem :)
2015. máj. 16. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!